PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
1999 | Polityka społeczna wobec reform : materiały z ogólnopolskiej konferencji naukowej, Ustronie Wielkopolskie, 26-28 czerwca 1999 | 7--13
Tytuł artykułu

Polityka społeczna wobec przemian ustrojowych

Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Dokonujące się przeobrażenia ustrojowe nakładają na polityków społecznych nowe obowiązki. Okres reform jest szczególnie trudny dla grup ludności z różnych powodów znajdującej się w sytuacji marginalnej, ludzi mało przedsiębiorczych, dlatego niezbędne jest zwrócenie szczególnie dużej uwagi na problemy w mikroskali. W skali lokalnej, dzięki odrodzonej samorządności mogą być załatwiane sprawy, które pomija opcja makroregionalna. Może to dotyczyć wielu problemów związanych ze zdrowiem, edukacją, pomocą społeczną, mieszkalnictwem. Wymaga to jednak wielu badań, które ukazałyby towarzyszącą reformom marginalizację wielu grup społecznych, wskazałyby na konieczność usprawnień legislacyjnych i finansowych, aby samorządy mogły rzeczywiście spełniać funkcje, do których zostały powołane. (fragment tekstu)
Twórcy
  • Akademia Ekonomiczna im. Karola Adamieckiego w Katowicach
Bibliografia
  • Piotrowski W.: Niektóre aspekty prawne reformy systemu emerytalnego. "Ruch Prawniczy, Ekonomiczny i Socjologiczny" 1999, nr 1.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171334871

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.