PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
1997 | Rachunkowość w gospodarce rynkowej : nauka i praktyka : materiały konferencyjne : Ogólnopolski Zjazd Katedr Rachunkowości, Ustroń 17-19 września 1997. T. 1 | 59--66
Tytuł artykułu

Prawne regulacje sporządzania bilansu przez amerykańskie instytucje oszczędnościowe

Autorzy
Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Wejście Polski na rynek światowy, a także światowe giełdy papierów wartościowych, umiędzynarodowienie gospodarki, globalizacja rynku, rozszerzenie wymiany gospodarczej, a w szczególności handlowej sprawiają, że istotna staje się możliwość poznania innych rozwiązań bilansowych niż obowiązujące w Polsce, głównie takich, które nie wyrosły z gruntu prawa europejskiego. Szczególnie dużą rolę w gospodarce światowej odgry wają USA, ważna jest więc znajomość tamtejszej sprawozdawczości finansowej. W Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej na komplet sprawozdań finansowych instytucji oszczędnościowej składają się: bilans (Balance Sheet), rachunek zysków i strat (Income Statement), sprawozdanie z przepływów pieniężnych (Statement of Cash Flows) oraz kilka dodatkowych sprawozdań o mniejszej randze, które należy złożyć, gdy trzy wyżej wymienione nie zapewniają pełnej informacji. Pod pojęciem instytucji oszczędnościowej rozumie się tam każdą organizację, która zbiera oszczędności swoich członków w celu lokowania ich w przynoszące dochód inwestycje krótko- i długoterminowe, takie jak np. pożyczki hipoteczne. Przedstawione opracowanie ma charakter prezentacyjny. Jego celem jest przybliżenie krajowemu inwestorowi, menedżerowi czy księgowemu podstawowych różnic w zasadach sporządzania bilansu w Polsce i w USA na przykładzie instytucji oszczędnościowych. Bilans jest najbardziej interesujący z powodu innego podejścia do jego konstrukcji niż w Polsce. (fragment tekstu)
Twórcy
  • Akademia Ekonomiczna w Poznaniu
Bibliografia
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171396243

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.