PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2008 | Finanse wobec sfery realnej gospodarki : praca zbiorowa. T. 1 | 251--260
Tytuł artykułu

Nowoczesne kierunki inwestycji oszczędności na przykładzie klientów segmentu private banking

Autorzy
Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Private banking, czyli kompleksowa obsługa klientów zamożnych przez bank, jest obecnie integralną częścią oferty współczesnego rynku bankowego. Wprowadzenie oferty dla tego segmentu klientów jest konsekwencją postępującej konkurencji w polskim sektorze bankowym, który w ogólnym zarysie jest zbliżony do standardów zachodnich. Pierwszym bankiem, który w 1993 roku wprowadził usługi private banking do swojej oferty był Bank Handlowy, następnie w 1995 i 1996 roku usługi te wprowadziły odpowiednio BRE Bank i Citibank. Obecnie odpowiednie oferty z pogranicza private banking i personal banking mają już niemal wszystkie banki liczące się w polskim sektorze bankowym. Począwszy od wprowadzenia oferty private banking na polski rynek bankowy zakres usług i produktów z tej oferty polegały procesowi rozwoju od klasycznych produktów bankowych, takich jak lokaty i kredyty, przez stopniowe wprowadzanie bardziej nowoczesnych produktów, między innymi prestiżowych kart kredytowych, funduszy inwestycyjnych, a także usług brokerskich i usług zarządzania aktywami oraz produktów rynku międzybankowego i walutowego. Dodatkowo, wraz z rozwojem oferty private banking, zaczęto stosować otwartą architekturę produktową, tzw. open product, oferując klientom produkty inwestycyjne i ubezpieczeniowe innych firm. (fragment tekstu)
Twórcy
autor
  • Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
Bibliografia
  • Dziawgo L.: Private banking - istotny element współczesnej bankowości. "Bank i Kredyt" 2003, nr 2.
  • Pokojska M.: Poprzeczka coraz wyżej. "Gazeta Bankowa" 2003, nr 9.
  • Borkowski K.: Nowe kierunki bankowości inwestycyjnej - art banking i fundusze dzieł sztuki. W: Harmonizacja bankowości i ubezpieczeń. Red. M. Marcinkowska, S. Wieteska. Difin, Warszawa 2007.
  • Piłat P.: Wyścig do bogatego. "Finansista" 2004, nr 7/8.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171402353

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.