PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2016 | nr 2 | 10--24
Tytuł artykułu

Podobieństwo cech czy podobieństwo cen?

Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
W sposób przystępny postaram się przedstawić co, jak zrobić, by z pozoru nieruchomości niepodobne zaprząc można było do jednego modelu ekonometrycznego, by -na podstawie tak zbudowanego modelu - nieruchomość, o której łatwo powiedzieć, nie można określić jej wartości, bowiem na rynku trudno rozpoznać nieruchomości podobne, wycenić. Wszystkie analizy zostaną wykonane przy pomocy programu XLStat. Będzie to także nawiązaniem do i w tym zakresie toczącej się dyskusji (na wspomnianej liście dyskusyjnej rzeczoznawców majątkowych), świadczącej o potrzebie stosowania w pracy zawodowej bardziej zaawansowanych narzędzi analizy rynku. Poniższy przykład został - na potrzeby artykułu -przyjęty z wykonanej wyceny. Rynkiem poddanym analizie będzie rynek lokalny miasta położonego gdzieś w Polsce. (fragment tekstu)
Rocznik
Numer
Strony
10--24
Opis fizyczny
Bibliografia
  • P. Drelich, Podobieństwo a wycena nieruchomości, [w:] www.ptrm.pl /aktualności/warsztat-wyceny/.
  • Z. Szwaja, Podobieństwo nieruchomości lub jego brak-trochę faktów, trochę mitów, [w:] Materiały ze szkolenia PTRM, Piotrków Trybunalski 2014.
  • J. Bonda, W.Nurek, Opłata adiacencka z tytułu podziału nieruchomości -analiza zagadnienia z punktu widzenia wiedzy specjalistycznej, cz. I-II. [w:] "Nieruchomości" nr 8-9,2015.
  • W. Nurek, Podobieństwo nieruchomości w procesie wyceny w opinii doświadczonych rzeczoznawców majątkowych, [w:] www.wycena.com.pl.
  • R. Gaca, Interpretacja pojęcia "nieruchomość podobna", [w:] Rzeczoznawca Majątkowy, nr 89,2016.
  • P. Drelich, Cechy nieruchomości a jej cena [w:] Materiały ze szkolenia PTRM, Wrocław 2012.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171455653

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.