PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2018 | nr 12 | 42--43
Tytuł artykułu

Odprawa z tytułu zwolnień z przyczyn niedotyczących pracowników - najnowsze orzecznictwo

Autorzy
Warianty tytułu
Severance Allowance for Dismissals for Reasons Not Related to Employees - the Latest Case Law
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Jak dotąd Sąd Najwyższy nie analizował w swoim orzecznictwie prawa do odprawy pieniężnej w tytułu zwolnień pracowników dokonywanych na podstawie ustawy z 13 marca 2013 r. o szczególnych zasadach rozwiązywania z pracownikami stosunku pracy z przyczyn niedotyczących pracowników w sytuacji rozwiązania umowy o pracę na mocy porozumienia stron. Tę lukę wypełnia wyrok z 19 września 2018 r., I PK 123/17. Opracowanie jest poświęcone szerszemu omówieniu tego judykatu. (abstrakt oryginalny)
EN
So far, the Supreme Court has not analyzed in its jurisprudence the right to severance allowance in respect of redundancies made on the basis of the Act of 13 March 2013, in the situation of termination of the employment contract under the parties' agreement. This gap is fulfilled by the judgment of 19 September 2018, I PK 123/17. The study is devoted to a wider discussion of this judicate. (original abstract)
Rocznik
Numer
Strony
42--43
Opis fizyczny
Twórcy
  • Sąd Najwyższy
Bibliografia
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171537321

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.