PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Czasopismo
2019 | nr 10 | 3--4
Tytuł artykułu

Warunki zawieszenia biegu przedawnienia zobowiązania podatkowego przy wszczęciu postępowania karnego skarbowego

Warianty tytułu
Conditions When the Limitation Period for Tax Liabilities Collection Is Tolled by Initiation of Fiscal Penal Proceedings
Języki publikacji
PL
Abstrakty
W myśl przepisu art. 70 § 1 ustawy z 29.08.1997 r. - Ordynacja podatkowa - dalej o.p. - zobowiązanie podatkowe przedawnia się z upływem pięciu lat, licząc od końca roku kalendarzowego, w którym upłynął termin płatności podatku. W nowelizacji, która uzyskała moc obowiązującą z dniem 1.01.2009 r., został wprowadzony art. 239a, czyli brak wykonalności decyzji nieostatecznej, chyba że odrębnym trybem i na podstawie prawem określonych przesłanek został nadany dla takiej decyzji rygor natychmiastowej wykonalności. W okresie poprzedzającym tę zmianę obowiązywała reguła, iż w postępowaniu podatkowym wniesienie odwołania nie wstrzymuje wykonania decyzji, co powodowało skuteczne przerywanie przedawnienia przez stosowanie środków egzekucyjnych, a następnie konieczność ich wzruszania przy pozytywnym wyniku sporu podatkowego. (fragment tekstu)
Czasopismo
Rocznik
Numer
Strony
3--4
Opis fizyczny
Twórcy
  • Kancelaria Prawno - Podatkowa LEXMAL Dariusz M. Malinowski
Bibliografia
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171575344

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.