Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 20

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Advertising competition
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Na całym świecie większość marek walczy o względy klientów solo. Na kampanię reklamową w duecie, czy też większym zespole decydują się tylko nieliczne, np. Coca-Cola i Bacardi, Toyota i NESTE. Nieśmiałe próby takiej współpracy powoli pojawiają się i w Polsce.
Przedsiębiorstwa mogą wytwarzać takie same towary i nie konkurować ze sobą. Rynkowym rywalem natomiast może okazać się producent działający w zupełnie innej branży. Efektywność firmy w dużym stopniu zależy więc od skutecznej identyfikacji konkurencji.
3
Content available remote Kampanie reklamowe społecznie pożyteczne, pożądane i potrzebne
100%
Niniejszy artykuł przedstawia teoretyczne aspekty związane z kampaniami społecznymi oraz narzędziami, po jakie sięgają nadawcy tych przekazów. W pierwszej części opisane zostało podłoże naukowe pojęć: reklama społeczna oraz kampania społeczna. W tym fragmencie autorka konfrontuje punkty widzenia różnych badaczy, celem uzyskania kompleksowego obrazu teoretycznego opisywanych pojęć. W drugiej części artykułu wykazano różnice i podobieństwa pomiędzy reklamą komercyjną a reklamą społeczną, koncentrując się na kilku czynnikach polaryzujących. Następnie wykazano początki narodzin reklamy społecznej na świecie i w Polsce, przedstawiając krótki rys historyczny. W artykule zwrócono również uwagę na funkcje, jakie pełnią kampanie reklamowe, których głównym celem jest wywoływanie odpowiednich reakcji ze strony społeczeństwa, a także pobudzanie go i aktywowanie do działania, co w konsekwencji wiąże się ze zmianą rzeczywistości społecznej.(abstrakt oryginalny)
Autor artykułu wyodrębnia elementy składowe reklamy telewizyjnej. Następnie analizuje reklamy według grup produktowych. Pozwala to na wskazanie zasad kształtowania filmów reklamowych i zawartych w nich przekazów o charakterze reklamowym.
Intensification of globalization processes in the contemporary world entails consequences for all areas of socio-economic life. The latter concerns also advertising, which is particularly sensitive to the developments occurring in the global environment. Expansion into foreign markets presents enterprises with the dilemma of how to advertise their products and services. The specific question which appears in this context is whether to use standardized or adapted advertising. The attitude of the audience on the target market is of key importance. The present article also focuses on the impact of globalization on the recipients' perception of the advertising activity of foreign companies operating in the Polish market. Assessment of the degree of acceptance of foreign enterprises' standardized advertising activities on the Polish market, their attractiveness and impact on competitiveness, from the perspective of Polish consumers. The basis for the study are the findings of a sur-vey conducted in 2019 and 2020 on a sample of Polish consumers aged 15+ selected using the quota method. The subject of the research were opinions on advertising activities used on the Polish market by foreign companies, taking into account the differentiation into global and adapted advertising. The respondents assessed the level of attractiveness and acceptance of activities related to advertising standardization procedures. The results of the research indicate that Polish consumers perceive the globalization of advertising and have mixed feelings about it. On the one hand, they appreciate the attractiveness of standardized advertisements, on the other, they assess their effectiveness as worse. However, the respondents also point out that they have a positive impact on the competitiveness of foreign companies. The perception of standardized advertising is generally not dependent on demographic characteristics. There is only a slight direct effect of age on the perception of attractiveness and effectiveness of standardized and adapted advertising. (original abstract)
Przedstawiono problem nieuczciwej konkurencji w zakresie reklamy. Omówiono pojęcie i rodzaje reklamy porównawczej w Unii Europejskiej oraz w ustawie z 1926 i 1993 roku. W zakończeniu rozważono przyczyny rezygnacji z wykorzystywania reklamy porównawczej.
Najnowsze podejście do zagadnień reklamy określa jej skuteczność jako stopień realizacji postawionego celu w określonych, zewnętrznych warunkach funkcjonowania firmy. Pogląd ten wiąże skuteczność reklamy z całym procesem powstawania reklamy i uzależnia efekty od poprawnej realizacji poszczególnych jej etapów. Uwaga autorki została skupiona na obszarach i etapach badań skuteczności reklamy oraz na czynnikach ograniczających skuteczność kampanii reklamowej.
Autorka omówiła w skrócie niektóre formy konkurencji rynkowej obecnie najczęściej stosowane.
Autorka zanalizowała rynek reklamy w Polsce w 1997 roku. Przedstawiła wydatki na reklamę w polskich mediach: reklamę telewizyjną, prasową, radiową, zewnętrzną (outdoor) i kinową oraz scharakteryzowała firmy oferujące usługi na rynku reklamowym (agencje reklamowe typu full service, domy mediowe i studia produkcyjne).
Usługi bankowe kojarzą się raczej ze sztywnymi regułami, nieprzebłaganymi terminami, stabilnością i regularnością. Tymczasem coraz większa konkurencja w tym sektorze wymaga od finansistów większej elastyczności działań. Również przy wyborze nośników reklamy.
Rok 2001 okazał się wyjątkowo trudny dla polskiej branży reklamy zewnętrznej. Krajowy rynek reklamy rozwijał się dynamicznie od lat 90. Ochłodzenie koniunktury oraz zmniejszenie popytu konsumpcyjnego w 2000 r. spowodowało wkrótce widoczne ograniczenie wydatków na reklamę, a tym samym także spadek popytu na czas i powierzchnie reklamowe.
Wyrazistość marki to jedna z trzech głównych strategii, przez którą marki mogą budować swoją pozycję na rynku. Wyrazistość może odnosić się zarówno do komunikacji, jak i do pozycji strategicznej względem konkurentów. Ten pierwszy czynnik nie jest bynajmniej trudny do uzyskania. Natomiast wyrazistość pozycji strategicznej, która powinna zawierać m.in. reakcję marki na aktualne trendy i zachowania konsumentów, często wykraczać nawet poza daną branżę, jest sprawą bardziej skomplikowaną. (abstrakt autora)
Rynek reklamy prawdopodobnie ma już za sobą przedłużający się okres głębokiego kryzysu. Paradoksalnie, wyjdzie on raczej na dobre firmom reklamowym, które zdobyły umiejętności przetrwania trudnych czasów oraz zdolność uważniejszego wsłuchiwania się w potrzeby klientów. Czołówka polskich firm reklamowych osiągnęła już wysoki poziom profesjonalizmu.
Działalność reklamowa jest wynikową sytuacji rynkowej i celów firmy oraz stwarza okazję do wyróżnienia firmy na tle konkurencji. Firmy, które są świadome roli i znaczenia reklamy w działalności rynkowej przedsiębiorstw są w stanie uzyskać istotną przewagę konkurencyjną. Praca ma na celu udzielenie odpowiedzi na pytania: 1) Jaki jest stopień realizacji funkcji reklamy w przedsiębiorstwach polskich jako czynnika wyznaczającego zdolność konkurencyjną firmy? 2) Co determinuje zakres realizowanych funkcji reklamy? Praca składa się z trzech części. W części pierwszej autor prezentuje różne podejścia do określenia miejsca i roli reklamy w marketingowej strategii firmy oraz wyznacza podstawowe funkcje reklamy i determinujące je czynniki. Część druga poświęcona jest zewnętrznym determinantom realizacji funkcji reklamy. Przedmiotem szczególnej uwagi stają się prawne warunki prowadzenia działalności reklamowej, stan infrastruktury rynkowej (struktura mediów, rynek agencji reklamowych i badawczych) oraz postawa odbiorców wobec reklamy, jako instrumentu promocji. W części trzeciej, po opracowaniu modelu procesu realizowania działalności reklamowej w przedsiębiorstwie i w oparciu o wyniki badań własnych, autor dokonuje oceny prowadzenia działań reklamowych przez przedsiębiorstwa polskie. Analiza koncentruje się na: poziomie wydatków reklamowych, celach i stopniu formalizacji procesu reklamy, strukturze wykorzystywania środków przekazu i stopniu korzystania z informacji rynkowych w procesie ich selekcji, a także zakresie prowadzonych prac nad skutecznością reklamy.
Ustawa o nieuczciwej konkurencji z 16 kwietnia 1993 r. Wskazuje na szczególny rodzaj reklamy, która jest sprzeczna z prawem, dobrymi praktykami i godnością człowieka. Bezprawne reklamy będą analizowane z punktu widzenia kodeksu prawa, a reklamy sprzeczne z dobrymi praktykami i godnością ludzką będą analizowane z moralnego punktu widzenia, wszystkie na podstawie reklam alkoholu i tytoniu. Należy zauważyć, że chociaż reklamy wyrobów tytoniowych i alkoholowych zostały uznane za nielegalne, pojawia się nowy rodzaj reklamy, która odnosi się do stowarzyszeń konsumentów. Zostanie ponadto udowodnione, że tego rodzaju reklamy nie mają charakteru pozytywnego, dlatego należy je traktować wbrew dobrym praktykom i godności ludzkiej.(abstrakt oryginalny)
Mikromomenty to nazwa trendu stanowiącego pole bitwy pomiędzy markami. To chwile, w których kształtują się preferencje i krystalizują się decyzje zakupowe klientów. Te wszystkie niuanse polegające na rozpoznaniu potrzeb klienta, wzrostu wydajności, precyzji i efektywności reklam online uchwycić może tylko model programmatic. Dzięki technologii programmatic marketerzy mogą osiągnąć nawet imponujące wyniki reklamowych kampanii. (abstrakt autora)
Tajemnicą poliszynela jest to, że marki migrują obecnie do nowych mediów społecznościowych (np. Twittera czy Instagramu). Próbują też komunikować się z klientami lub fanami innymi kanałami niż Facebook, choćby za pośrednictwem zaawansowanego e-marketingu czy spersonalizowanej reklamy. Co prawda baza użytkowników portalu Zuckerberga rośnie z roku na rok (w marcu 2015 r. dziennie przesiadywało na portalu 936 mln użytkowników), lecz kiedyś tak samo nic nie zagrażało pozycji MySpace. Niewykluczone więc, że portal ów będzie musiał się liczyć z falą odpływu użytkowników na rzecz innych konkurentów. (abstrakt autora)
Wybór właściwej strategii, która pozwoli marce przejąć przynajmniej część rynku w danej branży, w dobie tak dużej konkurencji oraz ogromnego wyboru produktów i usług, stanowi prawdziwe wyzwanie. Dlatego tak istotna jest elastyczność i gotowość do szybkiej zmiany planu działania w zależności od sytuacji na rynku oraz pojawiających się opcji. Jedną z pomocnych strategii walki o klienta jest customer experience. (fragment tekstu)
Projektowanie reklamowej kampanii dla danej marki, aby nie powielać metod konkurencji i ustrzec się przed swego rodzaju plagiatem, powinno zacząć się od sprawdzenia, jak robi to właśnie konkurencja. To jednak nie wszystko. Przede wszystkim od fazy generowania pomysłów nie można iść na skróty. Brak tego czynnika, tj. poddania pomysłów analizie zagrożeń może wpłynąć ostatecznie na nierozpoznanie rzeczywistej potrzeby i istoty zadania, które szefostwo zleciło marketerom. Dodatkowo wyobrażenia projektanta niekoniecznie muszą się zawsze pokrywać z wyobrażeniami klienta o produkcie. (abstrakt autora)
Marketing w odróżnieniu od opery mydlanej, nie kończy się praktycznie nigdy. Jednakże powinnością marek i marketerów jest nieustająco opowiadać historię. I w dodatku musi to być historia w typie never ending story. Aby narracja była skuteczna, powinna być atrakcyjna i wiarygodna, a jej rytm powinien odpowiadać nie tylko wąsko pojętej pragmatyce prowadzenia biznesu, lecz emocjom i potrzebom klientów. (abstrakt autora)
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.