Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 112

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 6 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Advertising in mass media
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 6 next fast forward last
Jednym z narzędzi manipulowania zachowaniami konsumenckimi są gwiazdy. Na rynku nie brakuje reklam, w których osoby o znanych twarzach zachęcają do nabycia określonych dóbr. Według niektórych wyliczeń już co piąta akcja promocyjna wykorzystuje tę metodę perswazji. W branży mody rola celebrities wydaje się jednak szczególnie ważna. Istnieje wiele gwiazd, które oprócz wykonywania swoich dotychczasowych obowiązków zawodowych projektuje odzież, a nawet tworzy własne marki. To znacznie więcej niż oczekuje się od znanych osobistości w tradycyjnym schemacie reklamy. Być może wynika to z faktu, że w obiegu mody doszło do odwrócenia kierunków. Dawniej nosiło się to, co dyktowali projektanci. Dziś zamiast korzystać z konceptualnych kreacji z wybiegów, ludzie wolą naśladować styl aktorek lub piosenkarek. (fragment tekstu)
Od trzech lat udział stacji radiowych w reklamowym torcie maleje. Aby odwrócić niekorzystną tendencję, trzej najwięksi nadawcy (Radio ZET, RMF FM oraz Jedynka i Trójka Polskiego Radia) postanowili zorganizować wspólną akcję promującą radio jako atrakcyjne i skuteczne medium.
Omówiono, pojawiającą się w Polsce, a bardzo popularną na Zachodzie, formę reklamy prasowej - inserting. Insert (wkładka) - dodatkowe ogłoszenie o niestandardowym formacie, dołączone do gazety lub czasopisma. Może być wkładane luzem lub wszywane.
Szybki rozwój techniki przekazu umożliwi zwiększenie liczby nadawców wykorzystujących ten sam kanał telewizyjny do czterech lub sześciu. Potencjalne sześciokrotne zwiększenie liczby nadawców telewizyjnych i radiowych diametralnie zmieni podział rynku reklamowego między poszczególne media, a także udział poszczególnych nadawców w ich sektorach reklamowych.
Zaprezentowano cechy charakterystyczne podstawowych środków przekazu reklamowego i kryteria ich wyboru. W decydującym stopniu na sukces prowadzonych działań reklamowych wpływają wady i zalety różnych mediów oraz informacje o czynnikach wyboru właściwego środka przekazu z punktu widzenia możliwości realizacji przyjętego celu reklamy
Zanim zaczniemy przygotowywać reklamę prasową, musimy zdefiniować potrzebę komunikacyjną, co i komu mamy do powiedzenia. Na tej podstawie jesteśmy w stanie dobrać czas, media, formę i komunikat.
Dominująca w mass mediach reklama komercyjna ma na celu przysporzenie reklamodawcy dochodu przez skłonienie konsumentów do zakupu dóbr. Całkiem inne zadania stawia się natomiast innemu rodzajowi reklamy - reklamie niekomercyjnej, której podstawową cechą jest brak orientacji na osiąganie zysków materialnych. W artykule omówiono cztery grupy reklamy niekomercyjnej tj. reklamę polityczną, reklamę rządową, reklamę religijną i reklamę fundacji i organizacji społecznych.
W artykule omówiono efekty dźwiękowe wykorzystywane w tworzeniu reklamy telewizyjnej i radiowej.
Reklama jest kontrowersyjnym fragmentem naszego życia, wobec którego nie sposób przejść obojętnie. Można jej postawić wiele zarzutów. Niektórzy twierdzą, że zmusza do kupowania niepotrzebnych im produktów, jest zbędnym kosztem ponoszonym przez konsumentów lub też zaśmieca społeczne środki masowego przekazu. Jednak nie można zapominać, że gdyby nie wpływy z reklamy to funkcjonowanie nie- których środków społecznego przekazu stałoby pod wielkim znakiem zapytania, a ceny za korzystanie z ich usług byłyby znacznie wyższe. Jedno nie ulega wątpliwości: reklama coraz częściej i agresywniej wkracza w nowe obszary życia społecznego. Potwierdzeniem tego są wyniki badań, które dowodzą, że liczba reklam, z którymi przeciętny Polak się styka w ciągu tygodnia progresywnie rośnie. (fragment tekstu)
Artykuł dotyczy badań konsumentów reklam w mass-mediach. Służy do tego celu m.in. telemetria, najbardziej zaawansowane narzędzie. Polega ona na wybraniu reprezentatywnej grupy widzów, zamontowaniu miernika rejestrującego oglądalność kanałów. Badania czytelników prasy i słuchaczy radiowych przeprowadza się poprzez ankiety. Badanie plakatów opiera się na mierzeniu ruchu w pobliżu tablicy reklamowej. Wprowadzono ostatnio w Polsce także Message Testing System.
Wartość polskiego rynku reklamy w 1998 r., uwzględniając telewizję, radio i prasę, można ocenić na około 1,4 mld USD. W europejskim rynku reklamy Polska ma udział na poziomie około 1,7 procent Pomimo tak nieznacznego udziału, wydatki na reklamę w Polsce wykazują niezwykle wysoką dynamikę wzrostu. W artykule zamieszczono dane statystyczne obrazujące wartościowy udział poszczególnych mediów w emisji reklamy w Polsce w 1998 r., poszczególnych stacji w rynku reklamy telewizyjnej, poszczególnych grup produktów w reklamach telewizyjnych oraz poszczególnych stacji w rynku reklam radiowych.
Tablice reklamowe poza obszarami miast ustawione są wzdłuż szos i dróg szybkiego ruchu, w miastach najczęściej na budynkach stojących przy głównych arteriach komunikacyjnych lub na pasach zieleni. Tablice o powierzchni ok. 12 m kw. nazywane są potocznie billboardami. Jest to główny nośnik reklamy zewnętrznej, a więc tej, która ma do nas dotrzeć gdy przejeżdżamy lub przechodzimy ulicą. Jednakże po wprowadzeniu kodeksu postępowania marketingowego, ustawach antytytoniowych i interwencjach miejskich plastyków i architektów dotychczasowa reklama musi nieco zmienić swe oblicze i styl działania.
Produkcja i dystrybucja artykułów, upominków i usług reklamowych (zwanych popularnie gadżetami) jest ważną i kreatywną częścią rynku reklamy. Drobne gadżety to potężna już gałąź gospodarki, liczona w setki milionów złotych. Niestety nie ma wiarygodnych szacunków przychodów całej branży, ponieważ różnią się one jak 1:4. Takimi danymi nie dysponuje też Polska Izba Reklamy.
Polska prasa biznesowa to około 25 tytułów, z których uwagę reklamodawców przykuwa zaledwie połowa. Jak kształtują się wydatki firm, które najwięcej wydały na reklamę w pismach biznesowych i ekonomicznych w 1999 r., oraz jak kształtują się przychody prasy biznesowej z tytułu reklam w 1999 r. to porównanie niniejszego artykułu.
W artykule zwrócono uwagę na nieuchronny proces ubumierania klasycznych mediów i związanych z nimi promocji. Zaprezentowano wady i zalety klasycznych mediów w procesach marketingowych. Zauważono, że pomimo technologii internetowych, media takie jak telewizja czy radio, nadal będą cieszyć się uznaniem wśród marketingowców oraz odbiorców reklamy.
Delikatne a zarazem skuteczne przyciągnięcie uwagi klienta jest jednym z podstawowych zadań reklamy. Ważne jest nie tylko co, ale i jak się przekazuje, dlatego też obok obrazu niebagatelną rolę odgrywa język reklamy.
Najpopularniejszym rodzajem badań radia są pomiary określające poziom słuchalności poszczególnych stacji. Badania te jednak nie pozwalają odpowiedzieć na pytanie, dlaczego popularność jednych stacji wzrasta, a inna spada. Uzupełnienie i dopełnieniem tych klasycznych badań jest badanie wizerunku stacji radiowych przeprowadzone przez ARC Rynek i Opinia. Wizerunek stacji radiowej jest istotny dla osób planujących kampanie reklamowe. W artykule omówiono, jak przeprowadzono badania oraz jakie uzyskano wyniki.
Omówiono problem reklamy radiowej w Polsce, którego udział kształtuje się od kilku lat na poziomie 7-8 procent. Wiodła tu prym reklama telewizyjna. Podano ile przeznacza się na te wydatki w latach 1998 do 2000 (Źródło: Optimum Media OMD). Dalej, jak wyglądał rozkład wydatków na poszczególne media (TV, radio, prasa i reklama zewnętrzna).
Ostatni rok tysiąclecia możemy ogłosić pierwszym w historii polskiego rynku reklamowego rokiem spadku. W artykule przedstawiono wyniki analizy wydatków reklamowych roku 2000.
Dzieci chętnie oglądają reklamy telewizyjne i bardzo je lubią. Ulegają urokowi reklamowanych produktów. Wierzą, że reklamowany towar jest wysokiej jakości - dobry i smaczny, piękny, doskonały, wspaniały, wyjątkowy, że trzeba go koniecznie mieć i wreszcie, że reklamy mówią prawdę, że są wiarygodne.
first rewind previous Strona / 6 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.