Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 18

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Advertising testing
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Artykuł charakteryzuje nową metodę testowania reklam autorstwa Demoskopu. Została ona opracowana na podstawie poprzednich doświadczeń. Badanie wykonuje się metodą ankiety audytoryjnej. Próba do Ad Valance dobierana jest metodą kwotową.
Testowanie reklam przed ich emisją pozwala uniknąć wielu błędów i problemów. Artykuł charakteryzuje technikę testowania reklam Pentestor, opracowaną przez Instytut Pentor.
W artykule przedstawiono podstawowe informacje o roli i rodzajach reklamy internetowej, aspektach prawnych oraz utrudnieniach dla osób korzystających. Celem badania było określenie postrzegania reklamy internetowej, jej skuteczności w odniesieniu do innych mediów. Przeprowadzenie badania odbyło się za pomocą elektronicznego kwestionariusza ankietowego wśród użytkowników Internetu. Formularz zawierał 12 pytań w formie zamkniętej. Wyniki przeprowadzonych ankiet wskazują na dość negatywny stosunek internautów do reklamy internetowej. Najbardziej irytującą formą są wyskakujące okienka, które zasłaniają znaczną część treści, przez co obniżają funkcjonalność stron www. Pomimo braku akceptacji dla niektórych typów reklam, użytkownicy Internetu nie chcą ponosić dodatkowych kosztów za dostęp do treści stron www, w zamian za ograniczenie ekspozycji reklamowej. Odpowiedzi ankietowanych internautów wskazują też, że Internet nie zastąpi w pełni mediów tradycyjnych. (abstrakt oryginalny)
W Polsce nie ma ujednoliconego standardu badań reklamy zewnętrznej, jednak wymagania reklamodawców z roku na rok rosną i coraz częściej domagają się oni medium o wysokiej i sprawdzonej skuteczności.
Nadal wiele firm w Polsce podejmuje ryzyko wprowadzania reklam bez odpowiednich badań marketingowych. W artykule przedstawiono argumenty, które przemawiają za celowością przeprowadzania tych badań marketingowych.
Powodzenie kampanii reklamowych nie zawsze jest wprost proporcjonalne do zaangażowanych w nie środków. Przedstawiono, jak najpełniej można dokonać oceny, czy reklama jest skuteczna. Na przykładzie wyników badań trackingowych pokazano, jak to wygląda w praktyce. Wyróżniono podstawowe wskaźniki, którymi można mierzyć skuteczność kampanii: wskaźniki znajomości marki, wskaźniki dla marki zakupionej ostatnio, wskaźniki stopnia odtworzenia informacji/pożądanego wizerunku marki.
Działanie reklamy (efekt przewidywany lub uzyskany) można mierzyć na każdym etapie pracy nad nią. Począwszy od rozwinięcia marki, wypracowania optymalnej strategii reklamowej, tworzenie konceptu na reklamę, przez ocenę gotowej kreacji, a skończywszy na momencie, kiedy reklama będzie już emitowana. Przedstawiono różne podejścia metodologiczne oceny efektywności kampanii reklamowych na różnych etapach tego procesu.
W prezentowanym badaniu sprawdzano wpływ bodźców seksualnych w reklamie prasowej na zapamiętanie i rozpoznanie marki. Podobne badania przeprowadzano dotąd w krajach zachodnich, niniejsze badanie, z pewnymi modyfikacjami procedury przeprowadzono na próbie polskiej. Wyniki wskazują na to, że im większy jest stopień nagości modelki występującej w reklamie tym lepiej jest pamiętana marka. (abstrakt oryginalny)
W artykule omówiono szeroki zakres badania skuteczności reklamy oraz bogaty wybór narzędzi badawczych. Scharakteryzowano pojęcie skuteczności i efektywności reklamy oraz zaprezentowano metodologię analizy porównawczej w płaszczyźnie geograficznej, czasowej i konkurencyjnej. Szerokie podejście do badania skuteczności przekłada się na podzielenie oceny wg faz: pretestingu, badań w trakcie kampanii i posttestingu.
Znalezienie tzw. twardej zależności pomiędzy nastawieniem wobec marki, kształtowanym przez reklamę postrzeganiem jej wizerunku i chęcią zakupu, a w końcu samym kupowaniem – było, i jak na razie pozostaje, niespełnionym snem marketerów. Nie istnieje żaden prosty przyczynowo-skutkowy związek pomiędzy tym, w jaki sposób ludzie odbierają reklamy (podczas badań pretestowych często nieukończone!), co mówią na ich temat i co zrobią później przy półce. Jak dotychczas nie udało się wypracować potwierdzonego modelu badania oraz sensownej analizy wielości przykładowych zależności i istniejących pomiędzy nimi powiązań. (fragm. tekstu)
Badanie tego, jak mózg reaguje na określone bodźce nie jest jeszcze wprawdzie najbardziej rozpowszechnioną techniką badawczą, ale może być kluczem do zrozumienia tego, czym jest skuteczna reklama. Badania neuromarketingowe to nie tylko badania mózgu – w tym terminie zawierają się ogólnie badania reakcji fizjologicznych na bodźce marketingowe. (fragment tekstu)
W artykule omówiono poszczególne obszary tematyczne badania marketingowego służącego ocenie skuteczności działań reklamowych. Analiza wyników badań pozwala na uzyskanie pełnego obrazu efektów przeprowadzonej kampanii reklamowej w zakresie: znajomości i wizerunku marek, znajomości i oceny reklam, atrybucji marek i reklam, perswazyjności reklamy, profilów socjo- i psychograficznych konsumentów.
Komunikowanie pomysłów, testowanie rozwiązań i szybkie wprowadzanie zmian jest znacznie bardziej korzystne i efektywne, gdy bazujemy na makietach. Przedstawianie koncepcji danego serwisu jest bowiem łatwiejsze, gdy mamy do dyspozycji właśnie próbną makietę. Można sobie pozwolić wówczas na prezentację kilku alternatywnych rozwiązań i dopiero potem podjąć decyzję o ostatecznym kształcie projektowanej strony internetowej. (fragment tekstu)
Fenomen testów nie jest trudny do wyjaśnienia a jego stosowanie także nie wymaga weryfikacji. Jednym z popularnych sposobów powiązania marki z testem jest powiązanie pytań i odpowiedzi z branżą lub kontekstem użytkowania produktu lub usługi. Np. firma produkująca zamki do drzwi może przygotować test o zasadach bezpieczeństwa domu. Z kolei dostawca usług finansowych może zadać pytania o zarządzanie wydatkami itp. Podstawą pytań do testu mogą stać się też informacje zawarte w innym contencie marki. (abstrakt autora)
Catster, popularny magazyn dla hodowców kotów na swojej witrynie zamieścił rodzaj testów (przynajmniej deklaratywnie), ze znakomicie skomponowaną grafiką komputerową. Jednakże według specjalistów content ów nie był w tym przypadku testem, ale raczej 20. minutowym webinarem, zbiorem ćwiczeń składających się z klipów wideo i nagranego lektora, który omawia zagadnienie. Jeżeli chodzi o przekazanie wiedzy, content miał wydźwięk więcej niż pozytywny. Jednak ujemną cechą tego typu projektów jest niespełnianie jego roli jako testu. (abstrakt autora)
Wiele marek wciąż korzysta i korzystać będzie z telewizji jako reklamowego medium. W formie krótkich, treściwych opisów w artykule ukazano przykładowe narzędzia z dwóch wybranych kategorii IT dla marketingu; video advertising, oraz optimization, personalization & testing. Głównym celem analiz pod tym względem była branża odzieżowa, podlegająca - zwłaszcza w e-commerce silnej personalizacji przekazu. (abstrakt autora)
Wiedza o wynikach testów, oczywiście tam, gdzie jest to możliwe, z konkretnymi liczbami włącznie, może marketerom pomóc i polepszyć podstawowe elementy komunikacji. Otoczenie digital marketingu gna do przodu nad wyraz szybko. Aby osiągnąć satysfakcjonujące rezultaty kampanii e-mail marketingowych, nie wystarczy stworzyć szablonu, napisać copy, opublikować materiał a następnie tylko czekać na wyniki. Działania w marketingu internetowym rządzą się bowiem potrzebą stałej optymalizacji. (abstrakt autora)
W kwestii testowania produktów za pomocą e-mail marketingu przypomnieć należy, iż dany wybór bazuje najczęściej na wskaźniku Open Rate. Jego wynik jasno bowiem wskazuje, jaki temat był chętniej odwiedzany i który nadawca wzbudził większe zaufanie. Jednakże często zapomina się o tym, iż ideą testu A czy B jest przede wszystkim sprawdzenie, jakie sformułowania trafiają do naszych odbiorców i sprawiają, iż dany przekaz nie pozostaje bez konsumenckiej reakcji. Natomiast w zestawieniu obu metod, tj. testowania i personalizacji zdecydowanie oba narzędzia wzajemnie się nie wykluczają a raczej uzupełniają. (abstrakt autora)
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.