Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 6

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Alliance networks
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Globalna konkurencja radykalnie zmieniła sposób konkurowania na rynku. Powszechną praktyką staje się konkurowanie ze sobą nie tylko pojedynczych firm, ale również klasycznych aliansów dwóch przedsiębiorstw. Coraz częściej również można zauważyć nową formę konkurowania, polegającą na tworzeniu sieci aliansów, zamiennie określanych jako grupy aliansów, konstelacje, alianse wielostronne, czy też strategia "ośmiornicy". (fragment tekstu)
Artykuł ma na celu przybliżenie tematyki kooperencji w sektorze służby zdrowia w Polsce. Do tej pory nie była brana pod uwagę przy planach restrukturyzacyjnych, dlatego warto zastanowić się nad miejscem aliansów strategicznych, sieci i umów outsourcingowych w tym sektorze oraz rozważyć możliwość ich zastosowania w celu poprawy funkcjonowania placówek, ze szczególnym uwzględnieniem lecznictwa zamkniętego. (abstrakt oryginalny)
Artykuł przedstawia analizę przynależności linii lotniczych do wielostronnego sojuszu lotniczego w świetle czynników konkurencyjności przewoźników sieciowych. Omówiono tu czynniki kształtujące alianse oraz przedstawiono znaczenie uczestnictwa w konstelacji na decyzje menedżerskie w obszarach siatki połączeń oraz dalszych porozumień zawieranych zarówno z przewoźnikami sojuszniczymi, jak i operatorami spoza aliansu. Zaprezentowano konkurencyjność modelu sieciowego na tle niskokosztowego, rywalizację towarzystw sieciowych z operatorami partnerskimi, jak i z liniami należącymi do aliansów konkurencyjnych oraz rywalizację z przewoźnikami tradycyjnymi niesieciowymi posiadającymi bazy w krajach Zatoki Perskiej.(abstrakt oryginalny)
Artykuł zajmuje się problematyką korzyści i zagrożeń związanych z uczestnictwem w sieci aliansów. Zaprezentowano wzrost znaczenia sieci, korzyści ze współpracy w aspektach teoretyczno-praktycznych, a także główne zagrożenia. Konkluzją artykułu jest stwierdzenie, że sieci aliansów oferują swoim uczestnikom rozmaite korzyści, zależne od wielu czynników, jednakże wiąże się to z różnymi zagrożeniami, szczególnie w fazie funkcjonowania sieci, a także po zakończeniu współpracy. (abstrakt oryginalny)
W artykule przedstawiono przyczyny powstawania powiązań sieciowych we współczesnej gospodarce oraz zarządzanie siecią aliansów. Główną częścią opracowania jest prezentacja kompetencji i ról pełnionych przez menedżerów sieci aliansów. (abstrakt oryginalny)
Wyzwaniem dla przedsiębiorstw na początku nowego wieku jest globalizacja. Zmienia ona zasadniczo zakres, intensywność i metody konkurencji. Jest jednocześnie przyczyną i rezultatem tworzenia nowych form rozwoju przedsiębiorstw i metod zarządzania nimi. Jedną z takich form jest sieć. Sieci powstają w wyniku poziomych i pionowych aliansów. Podmioty wchodzące w skład sieci mogą pełnić różne role - partnera, lidera. W związku z tym między elementami tworzącymi strukturę sieci mogą występować różne relacje, obejmujące nie tylko konkurencję, ale i kooperację i kontrolę. Do analizy takich układów i ich strategii nie można stosować modeli rynków ekonomii głównego nurtu. Stąd próba przybliżenia kilku współczesnych modeli i związanych z nimi strategii, opisywanych w literaturze i, zdaniem autorki, mogących znaleźć zastosowanie w analizie struktur sieciowych i ich strategii. Branżą, w której dostrzeżono możliwości zastosowań, jest branża motoryzacyjna dlatego, że przemysł samochodowy jest wiodącą gałęzią przemysłu w zakresie wdrażania podejścia sieciowego, a stymulatorem jego rozwoju jest wzrost międzynarodowych powiązań. Problemy globalizacji, internacjonalizacji i sieci pokrywają się w dużym stopniu, a branża motoryzacyjna może być tego świetnym przykładem. (fragment tekstu)
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.