Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 33

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Anti-advertising
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
Tak zwani "pogromcy" publikują antyreklamy w wydawanym przez siebie kwartalniku "Adbusters Magazine", rozchodzącym się w 40 tys. egzemplarzy w kilkunastu krajach świata. Mają natomiast kłopoty z zamieszczaniem tych spotów w mediach.
Reklama w internecie, aby przetrwać, coraz bardziej upodabnia się do ATL - czyli reklamy w tradycyjnych mediach. W artykule przedstawiono, nowe techniki reklamowe (top layer, intrestitial), jak rodzi się antyreklama oraz co to jest advertgaming.
Istotą marketingowych działań jest wpływanie na sprzedaż i budowanie wartości marki. Wpływanie na sprzedaż to generowanie wzrostów, ale także hamowanie jej spadków pod wpływem reklamowych działań konkurencji. A z dobrą reklamą jest podobnie jak z wyborami miss. Wygrywa najlepsza. Dlatego też korporacje, najczęściej bojące się ryzyka powinny odważniej korzystać z reklamowych innowacji i pozytywnie zaskakiwać dobrze przemyślanym przekazem konsumentów. (abstrakt autora)
Pod tym tytułem autor zobrazował trafne lub nietrafne jego zdaniem reklamowe spoty. Do "top" miesiąca zaliczył hasła nie tylko ciekawe pod względem językowej kazuistyki, ale także takie, które doskonale pasują do strategii swojej marki lub insightu odpowiadającego konsumentom. Natomiast pod hasłem "wtopy" określił i podał wykładnię spotów ryzykownych, chybionych lub wręcz wybrakowanych. (abstrakt autora)
W większości reklam, zwłaszcza z branży sportowej, przekaz kierowany do odbiorców jest zupełnie nieadekwatny do rzeczywistości. Wielu producentów odzieży, obuwia sportowego czy sportowego sprzętu przedstawia swe produkty jako remedium na mankamenty urody, otyłość, brak proporcji ciała itp. Tymczasem w spotach reklamowych brytyjskiej telewizji bohaterami reklamowych kampanii są właśnie ludzie z nadwagą i bez idealnych wymiarów ciała, niekoniecznie modele i modelki. Jest to pozytywny przykład łamania stereotypów, w dodatku reklama taka jest bardziej uczciwa i akceptowalna przez większość konsumentów. (abstrakt autora)
Kampanią i sloganem, które absolutnie odstają od innych, jest np. hasło Żywca: "Chce się Ż". Trzeba je ocenić wysoko, bo jak zawsze hasła tej marki odnoszą się zarówno do produktu, jak i do życia konsumentów. Doskonale znane, dwuznacznie kojarzone powiedzenie, używane w chwilach prawdziwej afirmacji życia to mistrzowski zabieg reklamowy. Niestety, mnóstwo reklam telewizyjnych jest zupełnie nietrafionych i wymagają poprawy oraz włożenia w spot więcej finezji, tak jak to z branży browarniczej. (abstrakt autora)
Na liście Lovemarks, marek ukochanych przez konsumentów nie brakuje brandów takich jak Starbucks, który działania CSR (Corporate Social Responsibility) ma niemal wpisane w swoje DNA. To jest też przykład działania, które pokazuje, jak połączyć społeczną odpowiedzialność biznesu i content marketing. Jednakże współcześnie znaczna liczba przedsiębiorstw tylko werbalnie i powierzchownie je wspiera. Dodatkowo CSR mylona jest często z reklamą społeczną, jest zaś narzędziem pośrednim pomiędzy działaniem zarobkowym a społecznym. (abstrakt autora)
W artykule omówiono najczęściej popełniane błędy marketingowe na portalu Facebook. Autor sformułował dekalog najpowszechniejszych błędów, takich jak: anonimowość odpowiedzialnych za prowadzenie profilu, traktowanie fanpage'a jak słupa ogłoszeniowego, zaniedbywanie marketingu wirusowego, brak sprecyzowanych celów, niedostateczny umiar w linkowaniu do obcych treści, zamieszczanie treści dla wielu mało interesujących, zbyt rzadkie pozycjonowanie, za mała aktywność lub nadaktywność, nieangażowanie fanów w tworzenie treści, niedostateczna dbałość o content.
Rebranding przyciąga uwagę konsumentów i daje szansę drugiego zaistnienia marki w nowej odsłonie. To również okazja, by przekazać coś innowacyjnego klientom i wzmocnić z nimi emocjonalną więź. Niekiedy jednak marka, zamiast rzetelnych i przemyślanych działań, które co prawda może dobrze sprzedają się na korporacyjnych prezentacjach, nie nawiązuje właściwych relacji z odbiorcami. Nazbyt często taki pozorny rebranding to tylko marnowanie pieniędzy i potencjału marki. (abstrakt autora)
Plansze sponsorskie w telewizji nie tracą swojej popularności. Jednak czy zawsze jest to najlepszy sposób na dotarcie do konsumenta? Oprócz wartości mediowych niezwykle ważny jest jakościowy pomysł kreatywny, ale nie taki, aby zamiast zainteresowania wywoływać u odbiorców zażenowanie. A wiadomo, iż taka percepcja nie zwiększy rotacji na półkach z towarami. Ciekawe i pouczające badania brytyjskie, przeprowadzone przez firmy House 51 i YouGov wykazały niebanalne rozwiązania w tym zakresie. Jednym z nich jest dopasowanie planszy sponsoringu do innych kreacji marki. (abstrakt autora)
Świat błyskawicznie się zmienia, ale nasze przyzwyczajenia znacznie wolniej. Także te dotyczące sposobów reklamowania poprzez serwis YouTube z wykorzystaniem popularności i wiarygodności użytkowników. Niby jest to wiedza powszechna, ale jak przychodzi do wydawania budżetu, chcielibyśmy mieć pewność co do skuteczności. Tymczasem bardzo często jej nie ma - co więcej, reklamując produkt w tym kanale bez należytego podejścia i przygotowania, możemy wszystko zniweczyć. (abstrakt autora)
Reklamy, w których wszystko jest "naj" można nazwać odą do własnego ego, nie zaś komunikacją. Ta ostatnia oznacza przecież dialog i polega na mówieniu rzeczy, które chcemy powiedzieć zakładając, iż są ciekawe dla naszego rozmówcy. Jeżeli czegoś od konsumenta chcemy, tym bardziej jego musimy "głaskać" - nie siebie. Jest to zasada pewna niemal jak prawo grawitacji. Oglądając reklamy w Wenezueli, gdzie produkty w większości kupowane są na kartki (a więc konkurencja jest tam praktycznie żadna), często można zauważyć większą finezję komunikacyjną, aniżeli w promocji produktów nie jednej polskiej marki. W przypadku np. PKP muszą zajść najpierw rzeczywiste zmiany, potem dopiero marketing i reklama. (fragment tekstu)
Dzięki szokującym reklamom marka Benetton zaczęła być szybko rozpoznawalna, zaś jej produkty odzieżowe zaczęły się dobrze sprzedawać. Jednak do czasu. W ostatnich latach sprzedaż prawie w ogóle nie wzrastała. Co zatem stało się szczególnego, iż to co działało blisko przez lat 40, nagle zawiodło? Shockvertising to naprawdę trudne i wymagające narzędzie. Nieodzowne jest tutaj umiejętne zbilansowanie przekazu w reklamie, który nie może być zbyt słaby, ale i zbyt mocny, bo wówczas zadziała mechanizm wyparcia go ze świadomości. (abstrakt autora)
Badania niezbicie dowiodły, iż wówczas gdy gwiazdy kina czy show biznesu prezentowały produkt nazbyt ostentacyjnie, to chęć jego zakupu i użytkowania malała w porównaniu ze scenami w serialu, w którym produkt ów lokowany był dyskretnie. Wniosek, dotyczący także reklamowych przekazów jest zatem jeden. Przekonanie, iż trzeba krzyczeć, aby być usłyszanym jest według najnowszej wiedzy neuropsychologicznej po prostu błędnym założeniem. (fragment tekstu)
Dobre rozumienie insightu konsumenckiego powinno służyć także do unikania błędów. Należy bowiem uświadomić sobie, czego oczekuje nasz odbiorca. Czy interesują go np. promocje lub zawiadomienie o nowych produktach. A może woli artykuły z nieco głębszym przekazem. Segregacja newsletterów i dopasowanie ich do poszczególnych grup potencjalnych klientów pozwoli marketerom uniknąć sytuacji, iż odbiorca będzie takie posty traktować jak spam, przeznaczony do natychmiastowego usunięcia. (abstrakt autora)
Warto wrócić do korzeni marketingu: zacząć naprawdę słuchać i rozmawiać z klientami, odbiorcami naszych kampanii i przekazów. To od nich uzyskamy informację, gdzie spędzają wolny czas, co czytają, jak i kiedy konsumują media. Z najnowszych badań wyłania się bowiem wyraźny obraz błędów uporczywie popełnianych przez wiele marek. Najczęstsze z nich to nachalność przy sprzedaży, brak dbałości o klarowny język, nietrafiony content, czy egocentryzm i kiepski humor w reklamowych przekazach. (abstrakt autora)
Wpadając w wir technologii, zapominamy niekiedy, po co marketing internetowy w ogóle tworzymy. Tymczasem na jego łamach produkuje się śmieciowe treści dla krótkotrwałej uwagi, nie przewidując bynajmniej żadnych długofalowych efektów. Bez refleksji i głębszego zastanowienia tworzy się też często nie zawsze użyteczny Real Time Marketing. Generalnie skwitować można, iż bezrefleksyjny, liczbowy i nazbyt spontaniczny marketing zdominował Polskę. A przecież tak, jak podejmujemy działania na rzecz ochrony środowiska, właśnie w marketingu powinniśmy twórczo pomyśleć o ekologii treści. (abstrakt autora)
Problem, jak wielu ludzi nie trawi reklam jest dyskusyjny. Rzeczywiście wielu ich nie cierpi, ale tylko tych zbyt nachalnych i fatalnie zrobionych. Marka Purina potrafiła pokazać, że można opowiedzieć zarówno świetną historię, zachować pierwiastek społeczny, jak i doskonale wyeksponować markę, w sposób akceptowalny dla odbiorcy. Poza tym zachowania zakupowe klientów ulegają szybko poważnym zmianom a branża reklamowa zawsze powinna je dostrzegać w porę. (abstrakt autora)
Reklamowe hasła typu "Rozkosz w ustach", "Mamy ochotę na trójkącik" czy spoty obrazujące atrakcyjne modelki w bieliźnie w reklamach marki Lindner (producenta trumien) mają zawsze podtekst kobiecy i seksualny. To przykłady złego smaku projektantów reklam, wykorzystujących wizerunek półnagiej kobiety jako wątpliwie wartościowy element przekazu. Wszystkie te zbliżone do siebie tematycznie reklamy, których cechą wspólną było wykorzystanie płci pięknej w taki sposób, zostały zwycięzcami w rankingu najgorszych i najbardziej nieudanych komunikatów reklamowych. (abstrakt autora)
W rozmaitych branżach istnieje i działa szereg marketerów, którzy nie potrafią określić, po co w ogóle chcą zrobić kampanię reklamową. Nie potrafią też wyznaczyć jej celów ilościowych. Tymczasem wyznaczanie konkretnych celów sprawia, że nie tylko wszyscy zaangażowani w kampanię wiedzą, jaki kierunek działań mają obrać, ale przyjęcie takich rozwiązań pozwala na sprawne raportowanie i określanie efektywności kampanii reklamowej. Także niektóre agencje konkurencyjne skuszone łatwym budżetem przytakują niekiedy szkodliwym praktykom i rozpoczynają działania doradcze nieprzynoszące marce żadnej wartości dodanej. (fragment tekstu)
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.