Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 72

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 4 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Aplikacje internetowe
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 4 next fast forward last
Dane otwarte są dużą wartością. Użyteczność danych udostępnianych przez jednostki sektora publicznego zależy od ich jakości i formatu. Aby mogły być ponownie wykorzystywane, muszą spełniać określone wymagania. Udostępnianie danych publicznych przynosi korzyści zarówno społeczne, jak i ekonomiczne. W artykule poruszono zagadnienia udostępniania danych otwartych i ich efektywnego (a nawet innowacyjnego) wykorzystywania w aplikacjach internetowych i mobilnych.(abstrakt oryginalny)
2
Content available remote Telefon komórkowy w komunikacji i edukacji śląskich studentów
80%
Celem niniejszego opracowania jest analiza możliwości wykorzystania telefonów komórkowych (a w szczególności tych z dostępem do Internetu - smartfonów) w procesie edukacyjno-informacyjnym oraz komunikacyjnym przez śląskich studentów. W badaniach przedstawiono również zagrożenia wynikające z dysfunkcyjnego sposobu korzystania z telefonu komórkowego przez studentów (uzależnienie od rozmów prowadzonych przez telefon, wiadomości tekstowych SMS, funkcji aparatu). Niewłaściwe używanie telefonu może zdominować życie człowieka i doprowadzić do znacznego ograniczenia kontaktów towarzyskich i społecznych, co często może prowadzić do zaniedbywania osób najbliższych, szkoły lub pracy. Natomiast z drugiej, pozytywnej strony - nowe możliwości i aplikacje, w szczególności przeznaczone na smartfony, mogą usprawnić proces edukacyjny i informacyjny w szkole wyższej. (abstrakt autora)
3
Content available remote Przedsiębiorstwa high-tech w kreowaniu nowych rozwiązań aplikacji mobilnych
80%
We współczesnych czasach umiejętność kreowania nowych rozwiązań staje się kluczową determinantą powodzenia gospodarczego. Szczególną rolę w tym procesie odgrywa przemysł wysokich technologii, zwany również high-tech. W artykule podjęto próbę analizy przypadku aplikacji mobilnej, której właścicielem jest firma należąca do sektora wysokich technologii - sektora ICT. Aplikacja o nazwie Jakdojade.pl to wyszukiwarka połączeń komunikacji miejskiej ułatwiająca podróżowanie po mieście. (abstrakt autora)
4
80%
Artykuł poświęcono niezwykle istotnemu zagadnieniu, jakim jest realizacja dostępu aplikacji do różnych źródeł danych. Przedstawia on rozwój, jaki miał miejsce na przestrzeni ostatniego ćwierćwiecza w odniesieniu do najbardziej popularnych interfejsów dostępu do danych. Dzięki nim realizowany jest dostęp aplikacji do danych przechowywanych i zarządzanych przez różne serwery SQL. Zaprezentowana została architektura wybranych interfejsów opracowanych i rozwijanych przez takich potentatów z branży IT jak: Borland, Embarcadero, Sun czy Oracle. Celem artykułu jest wyznaczenie użyteczności analizowanych interfejsów z jednoczesnym wskazaniem wad i zalet poszczególnych technologii. Artykuł jest analizą porównawczą prezentowanych w nim interfejsów.(abstrakt oryginalny)
5
Content available remote Interfejsy dostępu do baz danych - przegląd technologii Microsoft
80%
Artykuł poświęcono niezwykle istotnemu zagadnieniu, jakim jest realizacja dostępu aplikacji do różnych źródeł danych. Przedstawia on rozwój, który nastąpił w ostatnim ćwierćwieczu w odniesieniu do najbardziej popularnych interfejsów dostępu do danych. Dzięki nim realizowany jest dostęp aplikacji do danych przechowywanych i zarządzanych przez różne serwery SQL. Zaprezentowano w nim architekturę wybranych interfejsów opracowanych przez Microsoft. Celem artykułu jest wyznaczenie użyteczności analizowanych interfejsów z jednoczesnym wskazaniem wad i zalet poszczególnych technologii. Artykuł ten jest swoistą analizą porównawczą prezentowanych w nim interfejsów.(abstrakt oryginalny)
W artykule podjęto tematykę zarządzania usługami IT w kontekście rosnącej złożoność relacji między użytkownikami, aplikacjami i usługami IT. Przyjęto ITIL jako główne podejście stosowane w organizacjach do zarządzania usługami IT. Celem artykułu jest wskazanie zadań stojących przed działami IT i aplikacjami je wspierającymi. Rozważania oparto na badaniach literaturowych i analizie wybranych raportów z publikowanych badań dotyczących rozważanej tematyki.(abstrakt oryginalny)
7
Content available remote Fenomen CLOUD COMPUTINGU
80%
Istnieje wiele zalet rozwiązań opartych na idei cloud computingu. Niewątpliwie spowodują one, że podejście to będzie zdobywało coraz większą popularność. Już dzisiaj większość z nas korzysta z bezpłatnych rozwiązań tego typu, np. Gmail lub Google Apps. Powszechność dostępu do szerokopasmowego Internetu z jednej strony, a z drugiej - bezustannie rosnąca ilość usług i aplikacji udostępnianych poprzez sieć powoduje, że coraz łatwiej wyobrazić sobie sytuację, kiedy to na wykorzystywanych przez nas komputerach nie ma zainstalowanego oprogramowania aplikacyjnego, a dane przechowywane są w zdalnie dostępnych centrach danych; PC-ty stają się terminalami, z których uzyskujemy dostęp do zdalnie wykonywanych programów i gromadzonych danych. Ale trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że idea zcentralizowanego dostępu do danych i programów nie jest nowa - od niej rozpoczęła się historia komercyjnego wykorzystywania komputerów. Historia zatoczyła krąg i rozwiązania sprzed pół wieku w zmodyfikowanej formie uważane są za nowatorskie. Inną sprawą jest sam termin cloud computing, wraz z wariantami IaaS, PaaS i SaaS. Pojawił się około dówch lat temu, zyskał znaczną popularność, a jak zostało wykazane w artykule - zadziwiająco szybko wyparł dotychczas stosowane pojęcia computing on-demand, utility computing i ASP. Budzi to nieodparte podejrzenie, że więcej w tym PR-u niż kwestii merytorycznych. (fragment tekstu)
8
Content available remote Aplikacje nowoczesnej komunikacji
80%
Głównym zadaniem Internetu jest udostępnianie informacji, jak również jest to istotne narzędzie komunikacji społeczeństwa informacyjnego. Prawie wszystkie przedsiębiorstwa posiadające własne strony internetowe próbują komunikować się z otoczeniem poprzez innowacyjne narzędzia pozwalające na przesyłanie informacji w formie dokumentów, a nawet sygnałów głosowych i wideo. Niskie koszty komunikacji zunifikowanej pozwalają na zwiększenie skuteczności przekazu informacji oraz znaczne skrócenie czasu oczekiwania na odpowiedź. Nie należy jednak zapominać, że osobiste kontakty interpersonalne budują trwalsze więzi. (abstrakt oryginalny)
W artykule przedstawiono ocenę możliwości wykorzystania czterech wybranych, spośród dostępnych na polskim rynku, aplikacji komputerowych służących do szacowania i analizy wydatku energetycznego w kontekście ich przydatności do organizacji i projektowania stanowisk pracy w przedsiębiorstwach działających na terenie polskim. Sformułowane zostały pytania badawcze oraz przedstawiono wytyczne fizjologiczne, prawne oraz użytkowe, na podstawie których opracowano kryteria oceny. Zaprezentowano uśrednione wyniki oceny, którą przeprowadziło niezależnie trzech ekspertów oraz pięciu pracowników służby bezpieczeństwa i higieny pracy, zatrudnionych w różnych przedsiębiorstwach produkcyjnych. Przeprowadzone badania udowodniły, że żadna z aplikacji nie spełnia naraz większości z opracowanych kryteriów. Nadają się one głównie do obliczeń wydatku energetycznego pracownika płci męskiej, ale nie dają pełnego obrazu na temat spełnienia wytycznych fizjologicznych ani aktualnych wymagań prawnych. Ponadto samodzielna analiza na podstawie uzyskanych zapisów jest albo niepełna z powodu braku możliwości wprowadzania wszystkich wymaganych danych, albo utrudniona przez taki sposób podawania wartości, który wymaga dodatkowych obliczeń. (abstrakt oryginalny)
Rynek turystyczny do miejsc docelowych lokalizacji atrakcji i walorów turystycznych, wymaga rzetelnej, kompletnej i aktualnej informacji turystycznej. Zadania takie są realizowane przez odpowiednie systemy informatyczne, implementowane i udostępniane na wyspecjalizowanych aplikacjach internetowych. Szczególna role pełnia tutaj narodowe portale turystyczne.W pracy przedstawiono role informacji w turystyce, charakterystykę internetowych systemów informacji turystycznej oraz przeprowadzono ocenę internetowych systemów narodowych państw europejskich za pierwszy kwartał 2008. (abstrakt oryginalny)
W artykule przedstawiono analizę współczesnego polskiego rynku telewizji internetowej. W pierwszej części zaprezentowano technologię strumieniowania podstawową metodę dostarczania treści multimedialnych przez Internet. Część druga zawiera charakterystykę najważniejszych internetowych platform telewizyjnych (zarówno tradycyjnej, jak i stricte internetowej) dostępnych w Sieci: TVP.pl, TVN24.pl, WPTV, Onet.tv, Interia.tv. W trzeciej części przedstawiono aplikacje peer-to-peer (P2P), służące redystrybucji strumieni wideo w czasie rzeczywistym poprzez sieć P2P (P2PTV), tj. SopCast, Zattoo, Livestation i Joost.(abstrakt oryginalny)
In this paper the process of developing trading systems (transaction systems) is considered. For convenience, we define trading system as a specialized software or algorithm which analyses historical time series data representing quotations of some financial instrument in order to discover repeating patterns (regularities) in their behavior and which generates entry and exit signals for the trader when these patterns are re-discovered in actual data. The signals generated by the system may represent simple decisions, (e.g. "buy now at any price") or they may involve some trading limits, (e.g. the activation limit or stop-loss limit). There are several types of trading systems. Some of them rely on forecasting the future value of a traded financial instrument using tools provided by the prediction theory. Others identify and follow trends (momentum-based systems) or try to detect a trend change beforehand by using oscillators or employing supervised learning algorithms to identify characteristic patterns of market behavior like "double bottom" or "head-and-shoulders" reversal formations well-known from technical analysis. (fragment of text)
Celem niniejszego artykułu jest analiza porównawcza platform dystrybuujących gry komputerowe. Prezentuje on kontynuację wyników badań nad popularnością, wykorzystaniem i wpływem gier na zachowania wyróżnionej populacji oraz analizy typowych sklepów z grami. Do badań wybrano cztery najczęściej wymieniane w opiniach respondentów i najczęściej pojawiające się w pierwszej setce wyszukania w Google platformy z grami komputerowymi. Analizy platform metodą CAWI przeprowadzono według: obsługi paczek instalacyjnych, wyglądu aplikacji, jakości wyszukiwarki, przejrzystości, sposobu prezentacji produktu i bezpieczeństwa. Badanie mające charakter jakościowy przeprowadzono na wyselekcjonowanej próbie studentów uczelni wyższych, stosując metodę punktową i metodę punktową z preferencjami do oceny wyróżnionych cech charakterystycznych platform. Przebadano grupę ponad siedmiuset losowo wybranych osób ze środowiska uniwersyteckiego. Wyniki prac mogą być wykorzystane przez właścicieli platform dystrybucyjnych z grami komputerowymi oraz projektantów takich narzędzi.(abstrakt oryginalny)
14
Content available remote Przegląd systemów do podpisywania kodu
61%
W artykule przedstawiono wiodące rozwiązania z dziedziny systemów do podpisywania kodu aplikacji. Systemy Microsoft Authenticode, Oracle Java Code Signing oraz Apple Codesign porównane zostały pod kątem ich założeń projektowych, struktury wytwarzanego podpisu cyfrowego, a także sposobu jego generowania oraz weryfikacji. Omówiona została również koncepcja tożsamości kodu źródłowego aplikacji.(abstrakt oryginalny)
|
|
nr 8
287-299
Autor przedstawił serwer aplikacji Zope, jego własności, model licencjonowania oraz mechanizmy działania. Serwer Zope jest wykorzystywany przez wiele dużych firm i organizacji na całym świecie, m.in.: NATO, U.S. Navy. Zdaniem autora, wykorzystywanie i promowanie tego oprogramowania, ułatwi rozwój lokalnych firm w poszczególnych krajach i utrudni powstawanie monopoli, zrównując szanse dużych i małych przedsiębiorstw.
Autorka omawia technologie RIA - Flash i Silverlight - używane przy tworzeniu biznesowych aplikacji internetowych. Nowoczesne trendy bazują na systemach oferowanych według modelu SaaS (Software-as-a-Service). Rosnąca popularność aplikacji internetowych wskazuje, że technologie RIA będą mieć coraz większe znaczenie.(abstrakt oryginalny)
Z punktu widzenia organizacji ruchu kolejowego problematyka konstrukcji rozkładu jazdy pociągów jest bardzo ważna. Dobrze skonstruowany rozkład jazdy pozwala na to, aby ruch prowadzony był w sposób płynny i bezpieczny oraz aby zostały zaspokojone potrzeby wszystkich uczestników procesu przemieszczania. Należy dążyć do tego, by opracowywać i rozwijać aplikacje wspomagające prace konstruktorów rozkładu jazdy. Opracowywanie kolejowej oferty przewozowej odbywa się przy minimalnym wsparciu komputerowym w postaci edytorów tekstu i arkusza kalkulacyjnego. Z kolei konstrukcja wykresu ruchu pociągów Polsce jest wspierana przez dwie aplikacje opracowane na własne potrzeby zarządcy infrastruktury. W artykule zaprezentowano założenia dotyczące autorskiej aplikacji komputerowej BEERJ, która ma wspomagać przewoźników w zakresie przygotowywania oferty przewozowej wraz z prezentacją jej na wykresie ruchu pociągów. Omówiono mechanizm działania programu oraz założenia do poszczególnych modułów aplikacji komputerowej. Scharakteryzowano niezbędny zakres danych wejściowych, wartości poszukiwane, ograniczenia oraz wskaźniki oceny jakości rozwiązania.(abstrakt oryginalny)
|
2022
|
z. 165
307-346
Purpose: The paper aims to conduct an in-depth analysis of artificial intelligence applications in business management with a bibliometric investigation. Design/methodology/approach: (mandatory) The objectives are achieved by carrying out the research with the use of the VOSviewer software, developed at Leiden University's Centre for Science and Technology Studies (CWTS), Leiden University, the Netherlands. This software allows conducting a literature review by generating, visualising and analysing bibliometric networks. The scope of the study is limited to data retrieved from the Scopus database obtained by three search queries. Findings: The work identifies the main topic areas related to the application of artificial intelligence application, particularly in business management. Originality/value There are lots of materials devoted to artificial intelligence though there is still a lack of materials related to AI technologies categorisation and its application in certain areas. The paper points out how artificial intelligence technologies are adopted in business management. The paper also defines potential areas for research or which areas require future examination.(original abstract)
19
51%
Selekcja algorytmiczna pojmowana jako proces, który przypisuje istotność elementom informacyjnym zestawu danych za pomocą zautomatyzowanej, statystycznej oceny wytwarzanych w sposób zdecentralizowany sygnałów danych, odgrywa coraz większą rolę w procesie komunikowania przede wszystkim za sprawą mediów społecznościach. Wielość celów i zadań wypełnianych przez różne typy funkcjonalne algorytmów znacząco utrudnia ocenę ich wpływu i znaczenia dla jednostek i społeczeństwa. Korzyści ekonomiczne wynikające z ich stosowania wiążą się z zagrożeniami dla podstawowych praw obywatelskich, w tym prawa do prywatności. (abstrakt oryginalny)
Ataki na strony internetowe od lat są jedną z najchętniej wykorzystywanych form ataku na infrastrukturę informatyczną organizacji rządowych, instytucji ubezpieczeniowych czy banków. Bardzo często powodem ataków jest brak odpowiednich zabezpieczeń stosowanych do ochrony zasobów aplikacji internetowych oraz liczne błędy konfiguracyjne. W artykule omówiono najczęściej występujące błędy na portalach bankowych oraz rodzaje ataków-ataki SQL injection, MITM i XSS.
first rewind previous Strona / 4 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.