Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 9

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Artykuły biurowe
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Leasing sprzętu biurowego i komputerów to tylko około 2 proc. całości rynku leasingowego. Dopiero od niedawna działają firmy, które zajmują się tylko tym rynkiem. Wiele firm informatycznych zajmuje się tymi usługami, ale nie wykazuje tego w ogólnodostępnych statystykach. Wzrost tego segmentu w I półroczu br. wyniósł w porównaniu do I półrocza 2006 roku o 18 proc. Był to niewielki wzrost w porównaniu z innymi segmentami rynku leasingu. I tak leasing środków transportu wzrósł o 76 proc., a maszyn i urządzeń przemysłowych o 53 proc. Leasing sprzętu biurowego rozwija się jakby w cieniu innych segmentów rynku. Nie ma tu spektakularnych transakcji finansowych. Kwotowo są to niewielkie pieniądze, pojedyncza transakcja wynosi najwyżej kilkaset tysięcy złotych. Głównymi leasingobiorcami są firmy wydawnicze i zajmujące się świadczeniem usług dla ludności. Jest to z reguły sektor małych i średnich przedsiębiorstw oraz mikroprzedsiębiorstwa. (abstrakt oryginalny)
Leasing sprzętu biurowego jest korzystniejszy od zakupu za gotówkę. Główny powód to tzw. tarcza podatkowa. Wszelkie opłaty w leasingu operacyjnym wliczamy w koszty uzyskania przychodu, odliczamy też w całości VAT. Dla leasingobiorcy wydatki związane z leasingiem operacyjnym, w tym czynsz leasingowy i inne opłaty są kosztem uzyskania przychodu przedsiębiorstwa. Dla firmy leasingowej te same składniki kosztowe są przychodem. Leasingobiorca z reguły ponosi koszty eksploatacji sprzętu, nie ma jednak prawa do amortyzowania sprzętu w przypadku leasingu operacyjnego. Nie może też potraktować jako kosztów opłat niezwiązanych bezpośrednio z przedmiotem leasingu. Do takich kosztów można zaliczyć np. kaucję albo depozyt gwarancyjny. Prawo do odpisów amortyzacyjnych posiada tylko leasingodawca. Inne wydatki związane z eksploatacją sprzętu, jak ubezpieczenie, serwis mogą być wliczone w koszty leasingobiorcy. Leasingobiorca wliczając wydatki leasingowe pomniejsza podstawę podatku dochodowego. Dotyczy to podatku dochodowego od osób prawnych, jak i osób fizycznych. (abstrakt oryginalny)
Branża biurowa systematycznie się rozwija, a firmy mają stosunkowo niewielkie opóźnienia w regulowaniu zobowiązań finansowych. Ostatnie miesiące przyniosły stabilny rozwój branży artykułów biurowych. Jeszcze do niedawna dostawcy świadczyli usługi stricte biurowe, obecnie ich oferty zawierają zarówno artykuły spożywcze, jak i sprzęt komputerowy – a asortyment wciąż się rozszerza. Nietrafione okazały się niekorzystne dla branży prognozy związane z boomem internetowym dotyczące zmniejszania, a nawet całkowitej rezygnacji z użycia papieru w biurach, obserwuje się bowiem stały wzrost zużycia papieru i artykułów biurowych. (abstrakt oryginalny)
Największym rynkiem zbytu na artykuły biurowe wśród krajów Unii Europejskiej są Niemcy. Przypada na nie ponad 20 procent całkowitej sprzedaży komputerów w UE oraz 25 procent oprogramowania i usług komputerowych. Tylko na rynku artykułów papierniczych udział Niemiec nie przekracza 20 procent Do potentatów w tej dziedzinie należy też Wielka Brytania, Austria, Włochy oraz Hiszpania.
Markowe pióra o limitowanej serii świadczą o guście i zamożności ich posiadaczy. Tym niemniej nie te najdroższe, lecz masowo sprzedawane długopisy, mazaki, pisaki, ołówki lub kredki powodują, iż przybory do pisania stanowią jeden z największych segmentów rynku artykułów biurowych i szkolnych. Największym w Polsce i jednocześnie najstarszym, bo założonym jeszcze w 1968 r. producentem ABiS jest firma "Granit" z Legionowa.
Zarządzanie wykorzystuje wiele narzędzi, które ułatwiają pracę menedżerom. Takim przykładem są obecnie programy komputerowe, które ułatwiają podejmowanie decyzji kierowniczych, bardzo często skomplikowanych. Jednak nim do tego doszło przez wiele dziesięcioleci w codziennej pracy menedżerów i całym procesie zarządzania wykorzystywane były wynalazki powstałe już w XIX i XX wieku. Wiele z nich opracowywano z myślą o zarządzaniu, a inne ze względu na swoje szczególne możliwości zastosowano w biurze i w pracy kierowników przedsiębiorstw. W związku z tym w artykule zostały wybranie i przedstawienie te z nich, które kojarzyły się i kojarzą z biurem i przez wiele lat równie skutecznie były wykorzystywane w pracy menedżera. (abstrakt oryginalny)
Dokładne oszacowanie rynku artykułów biurowych na terenie państw UE jest bardzo trudne. Zbyt szeroki jest bowiem wahlarz tych produktów; od spinaczy biurowych po komputery. Według ostrożnych obliczeń może być to suma licząca okołó ćwierć biliona dolarów.
Odpowiedź na pytanie, czy marketing da sobie radę bez IT jest oczywiście twierdzące, ale warunek to dobry system informatyczny do marketingu, sprzedaży, obsługi klienta, analizy danych, czy kreowania doświadczeń konsumenta. A z takim systemem można robić o wiele lepsze kampanie informatyczne i o wiele skuteczniej zarządzać harmonogramem, efektami i kosztami działań. W artykule zobrazowano to na przykładzie trzech firm: Stena Line, Lomax i jetBlue. (abstrakt autora)
Gdy przygotowujemy lub zlecamy wykonanie infografiki, najpierw powinien powstać tekst podstawowy. Na jego bazie grafik komputerowy przygotuje odpowiednią kreację wizualizacji danych. Tekst podstawowy musi zawierać sporo liczb, faktów, sytuacji, miejsc, lecz jednocześnie nie może przypominać szkolnego wypracowania. Każda informacja powinna służyć określonemu celowi. Artykuł to swoisty samouczek prawidłowego wykonania infografiki, m.in. na przykładzie prezentacji materiałów biurowych i szkolnych. (abstrakt autora)
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.