Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 3

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Association of retailing
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Omówiono zmiany infrastrukturalne w handlu w latach 90-tych oraz procesy integracyjne oraz ich różne formy i rodzaje. Szczególną uwagę Autorka poświęciła działającym od wielu lat stowarzyszeniom detalistów i grupom zakupów w Wielkiej Brytanii i na tym tle próby tworzenia podobnych organizacji w Polsce.
Celem artykułu jest analiza aliansów marketingowe między producentami i detalistami, które to zagadnienie jest jeszcze mało zbadane i w niewielkim stopniu opisane w literaturze. W artykule postawiono następujące pytania badawcze: 1) Jaki jest zakres sojuszy marketingowych między detalistami a producentami na rynku dóbr konsumpcyjnych trwałego użytku? 2) Jakie są motywy sojuszy marketingowych łączących detalistów handlujących dobrami konsumpcyjnymi trwałego użytku z producentami-dostawcami tych dóbr? Aby odpowiedzieć na te pytania przeprowadzono badania jakościowe w formie wywiadów pogłębionych z menedżerami detalistów i producentów działających na polskim rynku dóbr konsumpcyjnych trwałego użytku. Jak wynika z analizy badanych przypadków, współpraca między badanymi producentami dóbr konsumpcyjnych trwałego użytku a detalistami handlującymi tymi dobrami często wykracza poza standardowy zakres pionowych relacji między podmiotami łańcucha dostaw/systemu dystrybucji i obejmuje też kooperację w zakresie różnych aktywności marketingowych. Podstawowy motyw aliansów marketingowych detalistów z producentami to ograniczanie ryzyka związanego z prowadzeniem biznesu. Ograniczenie ryzyka biznesowego jest możliwe m.in. dzięki wymianie informacji rynkowych między partnerami aliansów. Istotnym motywem tworzenia aliansów jest też współdziałanie partnerów w kształtowaniu asortymentu produktów, co sprzyja ograniczaniu ryzyka i zwiększaniu przychodów. (abstrakt oryginalny)
3
Content available remote Pozycjonowanie jako instrument kreowania kapitału marek sieci detalicznych
80%
W ostatnich latach obserwuje się dynamiczny rozwój sieci detalicznych i marek detalistów. Niewiele jest publikacji i badań empirycznych na temat kreowania kapitału marek detalistów oraz strategii pozycjonowania jako instrumentu kreowania wizerunku marki detalisty jako jednego z atrybutów kapitału marki. Celem artykułu jest odpowiedź na pytanie: jakie sposoby pozycjonowania marek detalistów są stosowane przez sieci detaliczne działające w Polsce w kontekście kreowania kapitału tych marek. W celu odpowiedzi na pytanie badawcze dokonano krytycznej analizy literatury oraz przeprowadzono ilościowe badania empiryczne z zastosowaniem techniki CATI na próbie 143 losowo wybranych sieci detalicznych. Stwierdzono, że wprawdzie kluczowym sposobem pozycjonowania marek badanych sieci detalicznych jest dobra relacja ceny do jakości/korzyści funkcjonalnych/emocjonalnych, ale istotną rolę odgrywa też pozycjonowanie z odwołaniem do wysokiej jakości/unikatowych korzyści funkcjonalnych, a także wartości ekologicznych, tradycyjnych receptur, pochodzenia z określonego kraju lub regionu, innowacyjności, jako marek premium/superpremium. Niższa cena odgrywa mniejszą rolę jako sposób pozycjonowania marek sieci detalicznych. (abstrakt oryginalny)
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.