Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 9

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Bank structure
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Przedmiot i cel pracy: Celem opracowania jest określenie znaczenia banków w rozwoju gospodarstw rolnych i roli, jaką spełniają w środowisku wiejskim. Materiały i metody: Do opracowania materiału zastosowano metodę analizy literatury krajowej dotyczącej oferty produktów bankowych dla osób fizycznych i prawnych oraz metodę indukcyjno-dedukcyjną. Wyniki: Źródłem danych do analizy i wnioskowania są informacje pozyskane z Banku Spółdzielczego w Bielsku Podlaskim. Wnioski: 1. Celem banków spółdzielczych jest zapewnienie mieszkańcom wsi dostępu do usług bankowych, w tym kredytów o atrakcyjnym oprocentowaniu. 2. Z usług banku spółdzielczego najczęściej korzystają rolnicy, rzemieślnicy i nauczyciele. 3. Banki spółdzielcze działają w oparciu o: ustawę prawo dewizowe, ustawę o usługach płatniczych, ustawę o swobodzie działalności gospodarczej, ustawę o Narodowym Banku Polskim, ustawę o Bankowym Funduszu Gwarancyjnym, ustawę prawo upadłościowe i naprawcze, a także uchwały Zarządu Narodowego Banku Polskiego(abstrakt oryginalny)
This research investigates the constructive validity of Indonesian Banking Architecture (IBA), especially regarding the structure of international, national, local development, and rural credit banks. It impeaches the existent structure, which is unclear as to the earning power, capacity, investment scalability, growth opportunities, and the discount rate of banks. This study argues that the IBA's structure concentrates exclusively on the classification of assets' size and legal form. It examines the old IBA's structure using mean comparison in differentiating among banks' book levels. This study found that the IBA' structure does not matter substantively. It recommends that the current IBA's structure be transformed into a new matrix structure similar to the GE and BCG Models, including at least two measurement factors. This new matrix would result in a more meaningful description and ensure the understandability and comparability of the Indonesian banking industry. Regulators could use such structure to shape the banking industry more inclined to adaptive structuration, dynamic capability, and business agility. (original abstract)
Szczegółowo omówiono zagadnienie zarządzania komunikacją w złożonych strukturach bankowych. Zwrócono uwagę m.in. na komunikację z klientami banku, komunikację wewnątrzbankową i międzybankową oraz na problemy zarządzania komunikacją.
4
Content available remote Ewolucja sektora bankowego w Unii Europejskiej w latach 2004-2012
84%
Kryzys finansowy znacząco wpłynął na funkcjonowanie europejskiego sektora bankowego. Wyniki przeprowadzonej analizy dowodzą, że wskutek kryzysu zmniejszyły się rozmiary tego komponentu systemu finansowego Unii Europejskiej i spadło znaczenie ekspansji transgranicznej. Równocześnie przestał przyrastać stopień koncentracji rynkowej, a efektywność ekonomiczna podlega znaczącej zmienności. W związku z tym należy stwierdzić, że proces tworzenia wewnętrznego rynku usług finansowych jest daleki od zakończenia w Unii Europejskiej. (abstrakt oryginalny)
Struktura systemu bankowego powinna ewoluować wraz z rysującymi się na rynku trendami rozwojowymi, a konieczną przesłanką ku temu jest zmiana regulacji prawnych. Celem opracowania stało się zatem uzasadnienie kierunku ewentualnych zmian. (fragment tekstu)
W uprzednim numerze autor przedstawił pierwszą cześć wyników badania ankietowego przeprowadzonego przez Gazetę Bankową wśród blisko 70 banków spółdzielczych. Przeanalizowane zostały deklaracje prezesów banków dot. tego, kto w ich opinii jest głównym konkurentem dla BS-ów, kto jest dla spółdzielców najważniejszym klientem, a także informacje dot. wyposażenia technologicznego sektora spółdzielczego. W tym artykule autor analizuje opinie na temat konsolidacji sektora.
W latach dziewięćdziesiątych w polskich bankach komercyjnych następowały istotne zmiany organizacji wewnętrznej, prowadzące do zerwania z dotychczasowymi strukturami organizacyjnymi i wprowadzenia nowoczesnych form, wykształconych przez praktykę i teorię bankowości w różnych krajach. Artykuł stanowi próbę usystematyzowania wprowadzanych rozwiązań poprzez wyróżnienie podstawowych modeli struktur organizacyjnych banków, stanowiących wzorce dla dokonujących się przemian. Wnioski zawarte w artykule wynikają z badań formalnych struktur organizacyjnych około trzydziestu banków komercyjnych w Polsce w wymienionym okresie. Na tej podstawie omówiona została tradycyjna struktura funkcjonalna, struktura federacyjna oraz bankowa struktura macierzowa, stanowiące względnie trwałe modele organizacji bankowej, które znajdują obecnie zastosowanie. Przedstawiona koncepcja pozwala zintegrować stosowane w literaturze dotyczącej tych zagadnień próby określenia wewnętrznej organizacji banków z teorią organizacji i doświadczeniami polskich banków. W praktyce rzadko występują struktury, będące całkowicie zgodne z zaprezentowanymi wzorcami, co wynika ze względnej nowości dokonywanych zmian organizacyjnych i nakładania się rozwiązań charakterystycznych dla różnych rodzajów struktur bankowych, związanych z odmiennymi potrzebami i warunkami funkcjonowania banków. Z tego też powodu, w celu ułatwienia porównania opisanych modeli, zamieszczone zostało zestawienie podstawowych cech i przesłanek zastosowania wyróżnionych typów struktur organizacyjnych. (abstrakt oryginalny)
Przłożenie zweryfikowanych i uznanych standardów bankowych w spójny system organizacji i działania banku prowadzi nie tylko do sprawności operacyjnej w obsłudze klientów, ale także do efektywnego wykorzystania posiadanego kapitału. Nowa Umowa Kapitałowa wprowadza nowy rodzaj ryzyka - ryzyko braku zgodności(compliance). Co prawda nie trzeba na to ryzyko alokować kapitału, należy jednak stworzyć stałą jednostkę do zarządzania nim. Autor rozważa problematykę zarządzania bankiem i rozwiązania wprowadzane przez NUK w tej dziedzinie.
W artykule omówiono poszczególne elementy struktury banku i możliwości ich komputeryzacji. Dotyczy to produktów oferowanych przez firmy Oracle i SAP. Rozpatrzono problem w trzech płaszczyznach. Poziom strategii wymagający najbardziej zaawansowanych narzędzi analitycznych z dostępem do danych generowanych w przedsiębiorstwie i komunikacji z zewnętrznymi zasobami. Zapewniają one pomoc przy podejmowaniu decyzji zarządczych, budowaniu i kontrolowaniu strategii banku. Poziom taktyczny obsługiwany przez szereg dedykowanych narzędzi systemu. Dotyczy głównie elastycznego sterowania procesami logistycznymi i projektowo-inwestycyjnymi. Poziom operacyjny dotyczący ewidencji, kontroli poprawności wprowadzanych danych oraz integracji technologicznej z systemami zewnętrznymi.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.