Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 1157

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 58 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Banking services
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 58 next fast forward last
Bank Rozwoju Eksportu SA należy do czołówki polskich banków pod względem różnorodności oferowanych usług. W artykule omówiono inne pokrewne usługi, które BRE świadczy poprzez sieć spółek afiliowanych.
Globalizacja, dynamiczny rozwój Internetu, innowacje techniczne i komunikacyjne mają wpływ na rynek usług bankowych. Nastawienie na maksymalizację zysku i dbałość o zaspokajanie potrzeb udziałowców powinno ewoluować w kierunku zaspokajania potrzeb klienta i dbałości o wszystkich interesariuszy banku. Banki muszą przedefiniować swoją wizję, misję i strategię. Potrzeba kontaktu i dialogu z klientem za pośrednictwem mediów społecznościowych, marketing 3,0 i PR przyczynią się do zmian struktury organizacyjnej. W wyniku rozwoju bankowości elektronicznej maleje rola oddziałów bankowych, które do niedawna były najważniejszym kanałem kontaktu klienta z bankiem. Zmienia się również profil poszukiwanych pracowników. W artykule podjęto próbę wskazania kierunków zmian wewnątrz organizacji banku(abstrakt oryginalny)
Charakterystyka rynku usług finansowych dla ludności, świadczonych przez banki w Polsce.
Banki coraz częściej wychodzą dziś poza swoje klasyczne role, angażując się w inwestycje o wyrafinowanej strukturze i skomplikowanym mechanizmie finansowania. Za cenę podwyższonego ryzyka mają do zdobycia wyższy zysk. Przykładem inwestycji, w których bank może spełnić się w co najmniej kilku scenariuszach, są te realizowane w formule partnerstwa publiczno-prywatnego. Korzyści płynące z takiej aktywności mają nie tylko finansowy wymiar. (abstrakt oryginalny)
Omówienie wyników badań ankietowych przeprowadzonych przez Akademię Ekonomiczną w Krakowie w jednym z krakowskich banków. Celem tych badań było uzyskanie odpowiedzi na pytanie: jaka jest hierarchia czynników decydujących o wyborze danej placówki bankowej?
W bankach brytyjskich profilowanie usługi rachunku bieżącego polega na odpowiednim dopasowaniu koszyka usług do typu klienta. W artykule przedstawiono charakterystykę trzech rachunków: Abbey Account, Barclays Additions, Smart Account.
Autor omawia poziom znajomości i wykorzystywanie kart płatniczych po kilku latach ich funkcjonowania w Polsce.
Banki dochodzą do wniosków, iż nie da się rozwijać bez mocnej obecności w detalicznym sektorze usług. Nadal jednak z usług bankowych korzysta jedynie połowa gospodarstw domowych.
Pierwsza pożyczka w Provident Polska może wynieść 350 zł. Klient spłaca ją przez 14 tygodni. Oprocentowanie wynosi aż 40 proc. Pracownicy twierdzą, że klientów przyciąga brak długich procedur przy załatwianiu kredytu.
Na rynku usług finansowych coraz bardziej widoczny staje się trend do prokonsumenckich przemian, związanych z ochroną interesów konsumenta, poprzez wyrównywanie dysproporcji jego siły rynkowej wobec profesjonalnego usługodawcy. Przesłanki występowania tej tendencji są różne i między innymi łączą się z faktem, że pomimo wielu przemian o charakterze ekonomicznym czy politycznym wciąż pozycja podmiotów reprezentujących stronę popytową jest o wiele gorsza niż pozycja podmiotów reprezentujących stronę podażową. Ponadto wzmacnianie pozycji konsumenta leży w interesie pośredników finansowych, ponieważ są to instytucje: zaufania publicznego, działające na obszarze podwyższonego ryzyka, mające niski udział kapitału własnego, w związku z tym polegające na powierzonych im środkach, w formie np. oszczędności. Instytucje finansowe są bardzo podatne na negatywne efekty paniki, co oznacza, że ich wizerunek ma ważne znaczenie dla stabilności działania. Potrzeba ochrony konsumenta jest dostrzegana przez państwo, które stara się tworzyć system, składający się z takich elementów, jak: regulacje prawne, stanowiące wyraz integracji europejskiej oraz instytucje zajmujące się organizacją i prowadzeniem tego procesu. Ochrona konsumentów stanowi również jeden z obszarów zawartych w przepisach wspólnotowych w dziedzinie usług finansowych. (fragment tekstu)
Autor przedstawia wybory konsumentów na rynku usług bankowych począwszy od wyboru banku poprzez wybór usług depozytowych, kredytowych i na końcu usług pośrednich czyli dodatkowych.
Wychodząc naprzeciw potrzebom wiele z działających w Polsce banków zdecydowało się na wprowadzenie usługi bankowości elektronicznej. W artykule omówiono funkcjonowanie takich systemów.
Przedmiotem opracowania są relacje, jakie powstają między przedsiębiorstwami a bankami. Z uwagi na charakter badania, są to relacje określone przez pryzmat doświadczeń przedsiębiorstw.
Artykuł dotyczy instytucji arbitra bankowego - jednoosobowego, pozasądowego organu rozjemczego. Najczęstszymi sprawami, które leżą w jego gestii są sprawy związane z udzielonymi kredytami. Klienci skarżą także wysokość odsetek umownych raz odsetek od zadłużenia przeterminowanego. W sądownictwie o charakterze polubownym można oprzeć się nie tylko na "suchej" literze prawa, ale także na tzw. zasadach słuszności. Brane są pod uwagę np. wiek czy sytuacja majątkowa klienta banku.
BGŻ nadal utrzymuje związki z rolnictwem - ten sektor to niemal jedna trzecia portfela kredytowego banku. W artykule przedstawiono sytuację tego banku na rynku usług bankowych oraz jego perspektywy rozowju.
W artykule omówiono system polecenia zapłaty (taką nazwę przyjęto dla polskiego direct debit), który jest metodą pozwalającą na automatyczny transfer środków z rachunku dłużnika na rachunek wierzyciela.
19
Content available remote Usługi bankowe a teoria wyboru konsumenta
80%
Przedmiotem naszego zainteresowania jest problem adekwatności teorii wyboru konsumenta i współczesnej rzeczywistości gospodarczej, w której na wybór konsumenta wpływają nie tylko jego preferencje oraz ograniczenia, ale te pierwsze są kształtowane przez rozmaite działania koncernów, np. techniki marketingowe. Dotyczy to także banków. W tym kontekście można postawić tezę, iż pomimo szerokiej oferty bankowej trudno mówić o suwerenności decyzyjnej konsumenta przy wyborze produktów bankowych. Celem opracowania jest ocena współczesnych działań korporacji i ich wpływu na zachowania i wybory konsumenta.(fragment tekstu)
Bezpośrednią implikacją zmian wycen banków dla krajowego rynku finansowego był kryzys zaufania, który przyczynił się w praktyce do zaniku aktywności banków na rynku międzybankowym. Banki, w obawie o kondycję konkurentów (a właściwie ich akcjonariuszy), drastycznie ograniczyły dostęp do depozytów, w szczególności o dłuższych terminach zapadalności. (fragment tekstu)
first rewind previous Strona / 58 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.