Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 1469

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 74 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Banks
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 74 next fast forward last
Na przykładzie JP Bank omówiono nowe banki, powstałe po głębokim kryzysie systemu bankowego w Szwecji na początku lat 90-tych, które ze względu na swoją specyfikę i koncentrowanie się na pewnym wybranym segmencie rynku, są niejednokrotnie określane jako banki niszowe.
Celem artykułu jest porównanie obecnie stosowanych metod wyznaczania wymogu kapitałowego z tytułu ryzyka operacyjnego w bankach z nowym podejściem ogłoszonym przez Komitet Bazylejski w grudniu 2017 r. Analiza pozwoliła wykazać, że nowe zasady są rewolucją w zakresie porównywalności wymogów kapitałowych pomiędzy wszystkimi bankami oraz ewolucją w zakresie samej metodologii ich obliczania. Wprowadzenie jednej metody obliczania wymogu dla wszystkich banków zamiast dotychczasowych czterech metod oraz pięciu wariantów możliwości ich łączenia stworzy rzeczywistą porównywalność wyznaczonego wymogu pomiędzy bankami dla wszystkich interesariuszy. Wyeliminowana zostanie także dotychczasowa uznaniowość ze strony nadzoru bankowego, która powodowała możliwość niemerytorycznej ingerencji w stosowaną przez bank metodę. Co ważne, nowa metoda w porównaniu z większością obecnie stosowanych metod umożliwi wreszcie uwzględnienie danych o rzeczywistej ekspozycji banku na straty operacyjne(abstrakt oryginalny)
|
|
nr 7
24-25
Przedstawiono podstawowe kryteria wyboru systemu do obsługi banków, trudności i ryzyka jakie się z tym wyborem wiążą. Poruszono również zagadnienie modyfikowalności systemu bankowego.
|
|
nr 5
23-24
Przedstawiono sytuację Bankgesellschaft Berlin, który jest obiektem największego bankowego skandalu w powojennych Niemczech. Z przeprowadzonych kontroli i dochodzeń wynika, że bank ten został doprowadzony na skraj bankructwa przez nieodpowiedzialnych polityków, którzy postanowili zabawić się w bankierów.
|
|
nr 38
10-12
Policja, Związek Banków Polskich i Narodowy Bank Polski podpisały deklarację w sprawie poprawienia standardów zabezpieczeń placówek bankowych i szkolenia pracowników. Dokument jest wynikiem trzyletnich prac specjalistów ze Związku Banków Polskich i praktyków z Komendy Głównej Policji nad poprawieniem standardów zabezpieczania placówek bankowych przed napadami i włamaniami.
6
Content available remote Faktoring w perspektywie współczesnego banku
81%
Celem opracowania jest wskazanie na wyżej wymieniony potencjał w szczególności poprzez określenie możliwości, jakie faktoring oferuje lub może oferować dla jego uczestników i gospodarki, a także określenie tendencji rozwojowych faktoringu w tym z udziałem banków. (fragment tekstu)
Zadaniem opracowania jest ocena stopnia osiągnięcia celów inicjujących powstanie banków spółdzielczych oraz ocena ich roli jako banków dla ubogich. Wybór struktur spółdzielczych uzasadniony jest formą i specyfiką działalności tych instytucji. Analiza zawarta w pracy jest dwuetapowa. Po pierwsze, oceniane są szeroko pojęte uwarunkowania banków spółdzielczych z uwzględnieniem rozszerzenia palety usług tych instytucji o produkty dla ubogich. W tej części analizie poddano literaturę przedmiotu i akty prawne regulujące funkcjonowanie banków. Po drugie, ocenie poddane są produkty bankowe sektora spółdzielczego, pod kątem dostępności dla badanej grupy. W tym celu przeprowadzono badania empiryczne. Są to badania jakościowe, które dokonane zostały w formie wywiadu pogłębionego z użyciem ankiety, w większości przypadków telefonicznie w okresie październik 2006-kwiecień 2007. (fragment tekstu)
Banki międzynarodowe często mają unikalne umiejętności w sferze zarządzania produktami bankowymi, których wykorzystanie na nowych rynkach może przynieść wymierne korzyści. Umiędzynarodowienie banków jest w dużej mierze odpowiedzią na potrzeby klientów, co wiąże się z koniecznością i możliwością zapewnienia obsługi filiom zagranicznym, należącym do klientów banków. (fragment tekstu)
9
Content available remote Kryzys finansowy lat 2008-2009 a kondycja finansowa banków islamskich
81%
Celem artykułu jest przegląd podstawowych zasad funkcjonowania banków islamskich oraz ocena, czy banki te charakteryzuje większa odporność na załamania finansowe poprzez porównanie ich kondycji finansowej z kondycją banków tradycyjnych w okresie występowania ostatniego kryzysu. (fragment tekstu)
Głównym celem artykułu jest przedstawienie możliwości wykorzystania modeli opcyjnego do pomiaru kapitału ekonomicznego w ocenie niewypłacalności banków w Polsce. Dokonany zostanie pomiar kapitał ekonomiczny w tzw. podejściu top down, w którym wyznacza się kapitał ekonomiczny dla całego banku, tzn. dla wszystkich rodzajów ryzyka jednocześnie. Badaniem objęto banki notowane na giełdzie papierów wartościowych w Warszawie w okresie 1999-2003. Realizacja celu pracy zostanie wsparta następującą tezą: wykorzystanie modelu opcyjnego do obliczania całkowitego kapitału ekonomicznego banku na podstawie informacji rynkowych jest podstawą szacowania niedoboru kapitału w bankach w Polsce w świetle wymagań "Nowej umowy kapitałowej". (fragment tekstu)
|
|
nr 4
34-35
W bankach brytyjskich profilowanie usługi rachunku bieżącego polega na odpowiednim dopasowaniu koszyka usług do typu klienta. W artykule przedstawiono charakterystykę trzech rachunków: Abbey Account, Barclays Additions, Smart Account.
Autor przedstawia historię banków, które dziś stanowią "wielką czwórkę": Barclays Bank PLC, Lloyds Bank PLC, Midland Bank PLC, National Westminster Bank PLC.
Artykuł przedstawia wyniki empirycznych badań efektywności mikroekonomicznej prawie 1,5 tysiąca niemieckich banków w 1992 r. Tego typu badania, ze względu na zbyt małą liczbę banków, nie są jeszcze w Polsce prowadzone.
Autor omawia genezę trzech wielkich banków depozytowych: Banque National de Paris (BNP), Societe General, Credit Lyonnaise kontrolujących ponad połowę aktywów całego systemu bankowego oraz trzech potężnych kompanii finansowych: Compagnie Finnanciere de Paribas, Banque Indosuez, Credit Commercial de France.
Autor omawia powstanie i rozwój szwajcarskiego systemu bankowego począwszy od XVII wieku. Następnie przedstawia rodowód i działalność czterech banków: Union Bank of Switzerland, Swiss Bank Corporation, Schweizerische Kreditanstalt, Bank Leu Ltd.
Niemieckie banki spółdzielcze stanowią najliczniejszą grupę spółdzielczą w Europie. Rozwój tej bankowości odbywa się w oparciu o starannie zaplanowaną i zarazem elastyczną strategię długookresową. Powiązania między bankami spółdzielczymi w Niemczech są na tyle silne, że można mówić o grupie bankowej. Autor omawia strukturę organizacyjną spółdzielczej grupy bankowej i jej funkcjonowanie.
18
Content available remote Global Tendencies and Strategic Changes of Cooperative Banks in Poland
81%
|
2011
|
7
91-97
Występujące na rynku usług finansowych w Europie i innych częściach świata przeobrażenia wpływają na obraz sektora banków spółdzielczych w Polsce. Nowe okoliczności determinują ich ogólną sytuację, zmieniają sposób ich działania, otwierając przed nimi nowe możliwości, niosące za sobą wiele szans, a jednocześnie zagrożeń. W artykule zaprezentowano zmiany, jakie dokonały się w sektorze banków spółdzielczych w Polsce, omówiono oczekiwane i pożądane reakcje banków na zmiany zachodzące w otoczeniu, wskazując przy tym ich atuty i słabości.(abstract oryginalny)
Scharakteryzowano rynek papierów komercyjnych (commerial papers) w Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem aktywności banków.
W artykule zawarto krótką informację na temat Światowego Instytutu Banków Oszczędnościowych oraz Europejskiego Stowarzyszenia Banków Oszczędnościowych.
first rewind previous Strona / 74 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.