Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 23

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Bezprzewodowa sieć lokalna (WLAN)
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
Tematem tego artykułu jest przesyłanie głosu i obrazów wideo w bezprzewodowych sieciach komputerowych. W końcu 2005 r. zatwierdzono długo oczekiwany standard dotyczący tego zagadnienia w sieciach WLAN. W kolejnych punktach artykułu przedstawiono rozproszoną i scentralizowaną architekturę lokalnych sieci bezprzewodowych, podstawowe ustalenia standardu 802.11e, opisującego mechanizmy pozwalające przypisywać różne priorytety strumieniom danych przesyłanych przez sieć, gwarantowaną przepustowość w bezprzewodowych sieciach dostępowych oraz inne rozwiązania standaryzacyjne w tym zakresie, m. in. Specyfikację 802.11n. (fragment tekstu)
2
Content available remote WLAN - Wireless Platform for Future Services
100%
Dotychczas opracowano wiele standardów bezprzewodowych, tym niemniej jedynie dwa z nich są powszechnie stosowane. W sektorze usług telefonii bezprzewodowej dominują telefonia komórkowa i sieci WLAN. Liczba klientów sieci mobilnych sięga miliardów i nadal się zwiększa. Czy obecne osiągnięcia stanowią granicę dla technologii bezprzewodowych? W ostatnich latach stało się oczywiste, że z biegiem czasu szybkość bezprzewodowej transmisji danych zwiększy się. Otwarte pozostaje inne pytanie: czy w przyszłości będzie zapotrzebowanie na szybkość transmisji danych powyżej 100 Mbit/s? Dziś już ponad 50% transmisji danych w sieciach mobilnych jest efektem zastosowań przesyłu strumieniowego obrazów.(abstrakt oryginalny)
Przepustowość oferowana w standardzie 802.11 jest obecnie podobna do przepustowości oferowanej w rozwiązaniach przewodowych. Nowo opracowany standard 802.11ax oferuje także nowe możliwości działania w środowisku o dużej gęstości użytkowników. Autor, wykorzystując teoretyczne zależności i wersję ns-3.27 symulatora NS, porównał przepustowość w standardach 802.11n / ac / ax i określił przepustowość dla wybranych konfiguracji parametrów kanału radiowego. Przepustowość 802.11ax jest zwykle wyższa niż w starszych standardach, jednak są pewne wyjątki. (abstrakt oryginalny)
4
Content available remote Systemy radiowe w kopalniach podziemnych
61%
Omówiono wybrane systemy radiowe stosowane w zakładach górniczych, w tym przede wszystkim te, które wykorzystują propagację swobodną oraz kierunkową z przewodem promieniującym. Przedstawiono także systemy wykorzystujące standardy sieci WLAN w kopalniach. (abstrakt oryginalny)
5
Content available remote Strategie efektywnego rozmieszczania nadajników w sieciach bezprzewodowych
61%
W artykule przedstawiono doświadczenia związane z modelowaniem we współczesnej informatyce na przykładzie problemu pokrycia terenu ze szczególnym uwzględnieniem rozmieszczania nadajników w sieciach bezprzewodowych. Opisano dostępne algorytmy i heurystyki mające zastosowanie, z opisem ich wad i zalet. Przedstawiono aktualne problemy związane z uzyskiwaniem wyników wysokiej jakości. Wskazano sposoby redukcji obliczeń wpływające na zmniejszenie stopnia skomplikowania obliczeniowego problemów. (abstrakt oryginalny)
6
Content available remote Istota i możliwości wykorzystania sieci 5G
61%
Sieć 5G to kolejna piąta generacja sieci telekomunikacyjnych stanowiąca rozwój aktualnie funkcjonujących sieci LTE (Long Term Evolution), to najnowocześniejsza generacja Internetu dostarczanego czwartej generacji. Sieć 5G wychodzi naprzeciw dużemu wzrostowi transmisji danych w nowoczesnym społeczeństwie szeroko wykorzystującym Internet Rzeczy. W opracowaniu przedstawiono historię rozwoju sieci komórkowych, budowę i działanie sieci 5G z podkreśleniem jej możliwości wykorzystania w przemyśle. Zwrócono uwagę na główne korzyści gospodarcze i społeczne wprowadzenia tej technologii. Odniesiono się także do problematyki wpływu 5G na zdrowie człowieka. (abstrakt oryginalny)
7
61%
Sieci bezprzewodowe budowane w standardzie IEEE 802.11 zyskały ogromną popularność. Ich powszechność powoduje jednak problemy z uzyskaniem odpowiedniej przepustowości, jakości transmisji, a nawet dostępu do kanału radiowego. Standard IEEE 802.11 jest stale ulepszany. Zwiększane były zasięg i przepustowość, dodano zabezpieczenia transmisji, sieci typu mesh, poprawiono mechanizmy zarządzania itd. Rozszerzenie IEEE 802.11e wprowadziło możliwość zapewnienia jakości transmisji QoS w sieciach bezprzewodowych. Z powodu wysokich wymagań użytkowych z jednej strony i złożoności procesu komunikacyjnego z drugiej, bardzo wygodnymi narzędziami do badania sieci są symulatory. Umożliwiają one analizowanie efektywności komunikacji i testowanie różnych scenariuszy połączeń. W niniejszym artykule przeprowadzono analizę implementacji metody EDCA w symulatorze sieciowym NS-3. Wykazała ona, że implementacja EDCA nie obejmuje jednej ważnej właściwości tej metody, a więc powinna być poprawiona. (abstrakt oryginalny)
8
Content available remote Application of 5 Ghz Wi-Fi in Home Wireless Networks
61%
Rodzina standardów 802.11, wprowadzonych przez organizację IEEE, stanowi niewątpliwie najpopularniejszą technologię dla lokalnych sieci bezprzewodowych WLAN. Produkty oparte na standardach z rodziny 802.11 i opatrzone logo Wi-Fi są obecne w wielu domach, biurach i budynkach użyteczności publicznej. Sieci Wi-Fi operują w nielicencjonowanych pasmach o częstotliwościach 2.4 i 5 GHz i z tego względu są narażone na wysoki poziom obcych sygnałów radiowych, pochodzących zarówno z sąsiednich sieci Wi-Fi jak i innych źródeł. Zjawisko to jest szczególnie dokuczliwe w intensywnie wykorzystywanym paśmie 2.4 GHz. W budynkach biurowych, z centralnie zarządzanymi sieciami Wi-Fi, problem może zostać złagodzony dzięki starannemu planowaniu sieci. Takie podejście nie jest jednak na ogół możliwe w blokach mieszkalnych, w których na stosunkowo niewielkim obszarze współistnieje wiele niezależnych sieci Wi-Fi. W niniejszym artykule rozważono zastosowanie sieci Wi-Fi pracującej w paśmie 5 GHz w małych sieciach domowych jako potencjalnego sposobu rozwiązania wyżej wspomnianego problemu. Uzyskane wyniki pomiarów przeprowadzonych w środowisku miejskim sugerują, że o ile router i stacja mobilna znajdują się na tym samym piętrze, to częstotliwość 5 GHz może stanowić atrakcyjną alternatywę dla pasma 2.4 GHz. (abstrakt oryginalny)
W artykule przedstawiono projekt sieci bezprzewodowej Wi-Fi oparty na punktach dostępowych Aerohive 130. Przeprowadzono analizę niezawodności zaprojektowanej sieci w sytuacji, której mamy do czynienia z awarią jednego lub dwóch punktów dostępowych. Przeanalizowano szereg scenariuszy oraz wykonano symulację z wykorzystaniem narzędzi do projektowania sieci Aerohive On-line Wi-Fi Planner oraz Hive Manager. Wykonano po-miary siły sygnału zaprojektowanej sieci przy użyciu programu Ekahau Heat Mapper. Przedstawiono analizę ryzyka dla wybranych scenariuszy. Zastosowanie trzech punktów dostępowych Aerohive 130 pozwala na uzyskanie odpowiedniego pokrycia sieci i akceptowalnego poziomu ryzyka związanego z wystąpieniem awarii punktu dostępowego. (abstrakt oryginalny)
10
Content available remote Przegląd narzędzi do projektowania sieci lokalnych standardu IEEE 802.11
61%
Komputerowa sieć bezprzewodowa to sieć, której działanie polega na wykorzystaniu fal elektromagnetycznych do przenoszenia danych. Implementacja sieci WLAN z optymalnym wykorzystaniem zasobów i możliwie najlepszym świadczeniem usług wymaga starannego zaplanowania. Niezbędnym etapem tworzenia lub modyfikowania sieci WLAN jest analiza lokalizacji i projekt rozmieszczenia urządzeń dostępowych. Do tego celu warto wykorzystać oprogramowanie do projektowania sieci WLAN. W artykule omówiono kilka wybranych programów do projektowania sieci Wi-Fi o różnych możliwościach i różnych poziomach zaawansowania. (abstrakt oryginalny)
11
Content available remote Wymagania i rozwiązania w sieciach WLAN nowej generacji
51%
Trwają intensywne prace nad rozwojem standardu 802.11. Udostępniono pierwsze specyfikacje standardu 802.11ax. Zakończenie prac jest przewidywane w 2019 r. Nowy standard ma zapewnić radykalną poprawę rzeczywistych parametrów tak, aby spełnić niełatwe wymagania stawiane przed tą technologią w kolejnych dekadach. W artykule omówiono kluczowe ograniczenia aktualnych wersji standardu oraz kierunki działań i proponowane rozwiązania. Przedstawiono stan aktualnych prac nad rozwojem standardu. (abstrakt oryginalny)
12
Content available remote Efficient Training of RBF Neural Networks
51%
Sieci radialnych funkcji bazowych (RBF) wydają się ciekawą i skuteczną alternatywą dla tradycyjnych sieci neuronowych opartych na sigmoidach. Bardziej zaawansowana funkcja aktywująca czyni sieć potężniejszą, ale wymaga opracowania nowych metod szkolenia. Artykuł przedstawia nowy, bardziej skuteczny algorytm szkolenia oparty na konstruktywnym algorytmie drugiego rzędu ErrCor. Skuteczność proponowanego podejścia została potwierdzona przez kilka eksperymentów zarówno z problemami aproksymacyjnymi, jak i klasyfikacyjnymi. (abstrakt oryginalny)
Artykuł przedstawia technologie WLAN, która w Polsce stawia pierwsze kroki. Jest to dwukierunkowy system radiowej transmisji danych, charakteryzujący się krótkom zasięgiem i wielką przepustowością. Umożliwa bezprzewodowy, szybki dostęp do lokalnych sieci wewnętrznych Intranet, do poczty elektronicznej, a także zasobów sieci Internet.
Operatorzy komórkowi deklarują, że do końca roku uruchomią w Polsce punkty z dostępem do Wi-Fi. Ubiegnie ich jednak firma American Restaurants, właściciel Pizzy Hut i KFC.
15
Content available remote The EDCA Implementation in NS-3 Network Simulator
51%
Sieci bezprzewodowe budowane w standardzie IEEE 802.11 zyskały ogromną popularność. Ich powszechność powoduje jednak problemy z uzyskaniem odpowiedniej przepustowości, jakości transmisji, a nawet dostępu do kanału radiowego. Standard IEEE 802.11 jest stale ulepszany. Zwiększane były zasięg i przepustowość, dodano zabezpieczenia transmisji, sieci typu mesh, poprawiono mechanizmy zarządzania itd. Rozszerzenie IEEE 802.11e wprowadziło możliwość zapewnienia jakości transmisji QoS w sieciach bezprzewodowych. Z powodu wysokich wymagań użytkowych z jednej strony i złożoności procesu komunikacyjnego z drugiej, bardzo wygodnymi narzędziami do badania sieci są symulatory. Umożliwiają one analizowanie efektywności komunikacji i testowanie różnych scenariuszy połączeń. W niniejszym artykule przeprowadzono analizę implementacji metody EDCA w symulatorze sieciowym NS-3. Wykazała ona, że implementacja EDCA nie obejmuje jednej ważnej właściwości tej metody, a więc powinna być poprawiona. (abstrakt oryginalny)
Artykuł porusza kwestie zabezpieczeń sieci bezprzewodowych. Okazuje się, ze blisko jedna trzecia sieci jest niezabezpieczona, a dotyczy to również banków i innych instytucji finansowych. Jednym z rozwiązań jest używanie sieci VPN (Virtual Private Network), w których cała komunikacja jest szyfrowana. Ważne jest także propagowanie wśród menedżerów firm świadomości zagrożeń, które występują w sieciach przewodowych i bezprzewodowych.
17
51%
Nowadays there is a high demand to produce more, for a lower price and at the same time offer diversity of products. To achieve these aims, production lines need to be more flexible. The current network communications systems are dominated by the Ethernet technology and dedicated industrial protocols. Ethernet based industrial protocols have many advantages like: full duplex communication without collisions, high bandwidth or high communication reliabil- ity. However, they have one big disadvantage, limited mobility. Since a network device needs to be connected using cable, its placement is rather fixed. Apart from that, costs related with wired network infrastructure or further extensions are expensive and frequently complicat- ed. Due to these reasons, the industrial users are looking towards wireless communication. A prominent candidate is the IEEE 802.11 WLAN standard, as it has comparable with the Ethernet data rates and resembles data link layer. An overview of how the WLAN standard fits to the industrial environment and a discussion about the current usage of the WLAN in industrial environments as well as outlook for future deployments will be given.(original abstract)
18
Content available remote Wpływ warstwy MAC standardu 802.11 na osiągane parametry QoS
51%
Podstawowym parametrem sieci WLAN jest przepustowość transmisji. Zdefiniowane w standardzie przepustowości maksymalne teoretyczne są w warunkach rzeczywistych ograniczane z jednej strony jakością kanału transmisyjnego, a z drugiej sposobem działania samego standardu. W przypadku standardu IEEE 802.11 zastosowana metoda komunikacji DCF wprowadza obowiązkowe przerwy w nadawaniu - interwały czasowe IFS, które powodują zmniejszenie przepustowości osiąganej w jednostce czasu. W artykule omówiono różne ulepszenia metody DCF, zaproponowane w wyniku prac naukowo-badawczych. Porównano je pod względem przydatności w rzeczywistych zastosowaniach.(abstrakt oryginalny)
Komunikacja bezprzewodowa należy do najbardziej dynamicznie rozwijanych dziedzin telekomunikacji. W ostatnich latach rozwój łączności mobilnej wymusił konieczność zastosowania do komunikacji wydajnych i zarazem pracujących na odpowiednim poziomie systemów łączności (QoS - Quality of Service). Konieczność zapewnienia uniwersalnej łączności bezprzewodowej dla urządzeń mobilnych czy pojazdów jest przesłanką do stworzenia i monitorowania takich systemów. Istotnym problemem w zapewnieniu poprawnej transmisji są często warunki środowiska propagacyjnego, takie jak ukształtowanie terenu. Naturalnie dąży się do zwiększenia zasięgu urządzeń przy dobrej jakości połączeń, co wiąże się z rozważaniem jakości szeregu parametrów transmisji bezprzewodowej. W artykule zaprezentowano wybrane zagadnienia związane z budową i architekturą bezprzewodowych sieci transmisji danych. Przeanalizowano wady i zalety tych sieci oraz rozwiązania dostępne w przemyśle. Architektura wybranego typu sieci stanowiła podstawę do realizacji koncepcji systemu bezprzewodowej transmisji danych pomiędzy urządzeniami mobilnymi i pojazdami. Do analizy powstałego systemu zaliczyć można wykaz kosztów oraz identyfikację elementów infrastruktury.(abstrakt oryginalny)
20
Content available remote The Method of DCF Simulation and Analysis for Small Wi-Fi Networks
51%
Sieci WLAN stały się bardzo popularne w domu i w małych biurach. Użytkownicy sieci bezprzewodowych potrzebują wysokiej wydajności, lecz wydajność ta jest zmniejszana przez wiele czynników. Czynniki te obejmują przede wszystkim interferencję ze strony innych urządzeń bezprzewodowych i spuścizny protokołu Wi-Fi. Autorzy analizują czynniki w warstwie MAC, które zmniejszają przepustowość sieci. Dokonano również szczegółowej analizy algorytmu DCF. Przeprowadzono symulacje z zastosowaniem metody Monte Carlo w celu dokonania symulacji sieci Wi-Fi w domenie czasowej. Zbadano sieć w paśmie 5 GHz przy zmiennej liczbie stacji w celu sprawdzenia, jak liczba stacji wpływa na parametry DCF. Obliczono czas martwy dla różnych szybkości transmisji danych dla zbadania, jak parametr ten zmniejsza maksymalną przepustowość sieci(abstrakt oryginalny)
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.