Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 11

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Car advertising
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
W artykule dokonano analizy logotypów kilku wybranych marek samochodów: włoskich - Alfy Romeo i Ferrari, brytyjskich - Bentleya i Jaguara, amerykańskich - Dodge'a i Forda Mustanga oraz francuskiego Peugeota. Wszystkie charakteryzuje jedna wspólna cecha, wykorzystują mianowicie motywy zwierzęce w umieszczanych na swoich pojazdach logo.(abstrakt oryginalny)
Przemysł motoryzacyjny jest największym reklamodawcą na świecie, a samochód idealnym przedmiotem reklamy. Zadaniem artykułu jest przedstawienie kulturowych uwarunkowań reklamy samochodów - jednego z głównych składników cywilizacji XX wieku. .
Cel: Wielowymiarowa analiza unfolding pozwala na przedstawienie zarówno kolumn (np. produktów, usług), jak i wierszy (np. klientów) macierzy preferencji na tej samej mapie percepcyjnej (zwykle jest to mapa dwu- lub trójwymiarowa). Celem artykułu jest wskazanie propozycji przeprowadzenia analizy unfolding dla obiektów symbolicznych. Metodyka: W artykule opisano możliwe sposoby przeprowadzenia analizy unfolding dla symbolicznych danych przedziałowych. Szczegółowo opisana zewnętrzna analiza unfolding została wykorzystana w części empirycznej artykułu. Dane (zarówno preferencje, jak i niepodobieństwa) zebrano z wykorzystaniem niepełnej metody triad. Wyniki: W części empirycznej zaprezentowano możliwości zastosowania analizy unfolding dla danych symbolicznych w badaniu preferencji respondentów na przykładzie oceny wybranych reklam samochodów. Wyniki zilustrowane na dwuwymiarowej mapie percepcyjnej pozwoliły zidentyfikować siedem grup respondentów o różnych preferencjach względem przedstawionych reklam. Wyniki badania wskazują, że dla większości respondentów reklamy Škody, Audi, Hondy i Volkswagena są bardziej preferowane niż reklamy proponowane przez Volvo i Toyotę. Implikacje i rekomendacje: Zaprezentowane podejście do zewnętrznej analizy unfolding pozwala na prezentację obiektów w postaci prostokątów (w przestrzeni dwuwymiarowej) lub prostopadłościanów (w przestrzeni trójwymiarowej), a respondentów - w postaci punktów. Dalsze prace powinny skoncentrować się na stworzeniu algorytmu pozwalającego na prezentację zarówno obiektów symbolicznych, jak i wyrażanych przez respondentów preferencji w postaci prostokątów lub prostopadłościanów. Oryginalność/Wartość: Artykuł prezentuje nowatorskie i nieprezentowane wcześniej podejście do zewnętrznej analizy unfolding dla danych symbolicznych. Ponadto przedstawia inne możliwe podejścia do symbolicznej analizy unfolding.(abstrakt oryginalny)
W artykule opisano kampanię reklamową Volkswagena, koncentrującą się na jednej korzyści – niskim poziomie spalania paliwa. Zorganizowano konkurs polegający na tym, że zatankowany do pełna samochód miał wyruszyć w podróż konkretną trasą, a zadaniem uczestników było wytypowanie miejsca na mapie, w którym skończy się paliwo i samochód się zatrzyma. Nagrodą był samochód. W zabawie wzięło udział ponad 50 tysięcy internautów.
Wyniki badań pokazują jednoznacznie, że zachęcenie kobiety do zakupu auta jest dla sprzedawców sporym wyzwaniem. A problem tkwi nie w techniczności samych produktów – branża dostrzegła już w kobietach potencjalną klientelę. Wskazują na to sformułowania ofertowe i reklamy, w których coraz częściej pojawiają się kobiety już nie w roli zachwyconych i wpatrzonych w mężczyzn pasażerek, ale za kierownicą. (fragment tekstu)
Celem artykułu jest określenie zależności występujących między bodźcami erotycznymi wykorzystywanymi w reklamie a zaufaniem do marki reklamodawcy. Zasadność podjętego tematu wynika z fragmentarycznej wiedzy dotyczącej relacji erotyka-zaufanie. W szczególności na rynku części i akcesoriów samochodowych wykorzystanie aspektów erotycznych w budowaniu przekazu marketingowego jest na porządku dziennym. Do analizy obszarów zwracających uwagę konsumentów wykorzystano mobilny okulograf i kwestionariusz ankietowy. Uzyskane wyniki badań wskazują, iż erotyka stanowi jedynie element estetyczny materiałów promocyjnych reklamodawcy. Jej wykorzystanie nie wpływa - ani w sposób pozytywny, ani negatywny - na budowanie zaufania do marki. (abstrakt oryginalny)
W dzisiejszych czasach niezwykle ważna na rynku jest marka i jej pozycja, prezentująca image firmy również w reklamie prasowej. Do artykułów, w których marka odgrywa istotną rolę w podejmowaniu decyzji o zakupie, należą bez wątpienia samochody. Aby zbadać rolę i miejsce marki w reklamie prasowej, wybrano do analizy czasopismo motoryzacyjne. W artykule dokonano analizy ilościowej i jakościowej reklam zamieszczonych w miesięczniku "Auto Motor i Sport" na przestrzeni dwóch lat, ze szczególnym uwzględnieniem marki Renault.
Zintegrowana kampania towarzysząca wejściu na rynek modelu samochodu Leon X-Perience 4 zyskała uznanie w oczach klientów a także branżowych ekspertów, otrzymując m.in. nominację w kategorii strona brandowa w konkursie MIXX Awards 2015. Poprzez zastosowanie technologii wirtualnej rzeczywistości zaproponowano konsumentom ekscytującą, wirtualną jazdę Leonem X-Perience. Tak zaawansowana technologicznie prezentacja modelu Seata pozwoliła wyjść naprzeciw oczekiwaniom potencjalnych jego nabywców. (abstrakt autora)
Kłopot dla marek branży motoryzacyjnej polega na tym, iż content jest rozproszony w bardzo wielu miejscach. Zebranie go w sensowną całość zajmuje dużo czasu. Dodatkowy problem leży w tym, iż w większości przypadków nie jest to content własny lub obrandowany. Nie ma więc klarownego call-to-action, który budowałby zaufanie nie tyle do pośredników, co klientów do marek. Dotyczy to zwłaszcza aut używanych, których zakup wymaga innego podejścia marek i firm do klienta. (abstrakt autora)
W motoryzacyjnej branży zdecydowanie lepiej postawić na wsparcie sprzedaży, nie liczyć zaś od razu na zakup bezpośredni. Marketerzy powinni monitorować społecznościowe media, a gdy już znajdą potencjalnych nabywców, należy z nimi rozmawiać jawnie, oficjalnie i profesjonalnie. W artykule poruszono sprawę interakcji z konsumentami w motoryzacyjnej agencji Idealia, przytaczając listę zasad, których należy przestrzegać w negocjacjach zakupowych. Rynek motoryzacyjny należy bowiem do skomplikowanych; samochody u nabywców budzą zawsze skrajne uczucia - od zachwytu po niechęć, co utrudnia właściwą ocenę innych, równie dobrych samochodowych marek. Część agencji niestety rozpoczyna prosprzedażową aktywność w social mediach bez wcześniejszego szkolenia produktowego, co finalnie może obrócić się przeciw agencji i klientom. (fragment tekstu)
Obawy o szkodliwe efekty niskiej temperatury podczas nadchodzącej zimy dla maszyn i środków transportu teoretycznie powinno być wodą na młyn dla producentów arktycznego paliwa i engine coachów, z odpowiednią zawartością treści w przekazach. Jednak niedoścignionym wzorem reklamy zimowej pozostał Volkswagen ze swoją urozmaiconą i trafną reklamą samochodów. (abstrakt autora)
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.