Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 4

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Car thefts
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Kradzieże samochodów stanowią jedno z najpoważniejszych źródeł strat dla towarzystw ubezpieczeniowych. Według INTERPOLU w Europie ginie 2 miliony samochodów rocznie, z czego tylko połowa się odnajduje. Innymi słowy, roczna produkcja przemysłu motoryzacyjnego średniej wielkości państwa europejskiego rozpływa się bezpowrotnie. Koszty tej potężnej "anty - działalności" kładą się na barki towarzystw ubezpieczeniowych.(abstrakt oryginalny)
Wyłudzenia nienależnych odszkodowań to zjawisko istniejące od czasów, gdy rozpoczynały działalność pierwsze towarzystwa asekuracyjne. W okresie gospodarki socjalistycznej w naszym kraju występowały one raczej marginalnie. Od dawna natomiast stanowią plagę zachodnich towarzystw ubezpieczeniowych. Gnębione przedłużającą się dekoniunkturą i wynikającym stąd spadkiem poziomu zysków, wypłatami olbrzymich kwot z tytułu katastrof żywiołowych, a ostatnio rosnącą falą kradzieży samochodów, podejmują one energiczne przeciwdziałania. Szczególnie wyczulone są na sytuacje, w których zachodzi podejrzenie wyłudzenia odszkodowania. W przypadku ubezpieczeń samochodowych chodzi przeważnie o sfingowane kradzieże lub wypadki.(abstrakt oryginalny)
3
Content available remote Kradzieże samochodów w Polsce jako element ryzyka w ubezpieczeniach auto casco
84%
Kradzież pojazdów mechanicznych zawsze była odnotowywana jako zjawisko negatywne, z którym należy walczyć wszelkimi możliwymi sposobami. Traktujemy ją jako nieetyczne zachowanie się wobec uczciwych ludzi. Stawiamy tezę, że zjawisko kradzieży samochodów w Polsce ma tendencję malejącą i jest ukierunkowane na samochody najlepszej jakości. Celem tego artykułu jest ocena zjawiska kradzieży samochodów w Polsce w latach 2001-2012. Na tym tle będziemy starali się odpowiedzieć na pytanie, jaka jest skala problemu i jakie zagrożenia dla zakładów ubezpieczeń stanowi zjawisko kradzieży samochodów. Artykuł napisano w oparciu o załączoną literaturę przedmiotu. (fragment tekstu)
Handel samochodami kradzionymi w Polsce stał się w ostatnich latach tematem wielu mitów. Jak tylko jakiś samochód ginie we Francji od razu rodzi się podejrzenie, iż pojawi się on w Polsce lub jeszcze dalej na Wschodzie.(abstrakt oryginalny)
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.