Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 4

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Classification of market institutions
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Przedstawiono zarys genezy instytucjonalnych form rynku, pojęcie instytucji w naukach społecznych, pojęcie instytucji rykowej, a także próbę klasyfikacji instytucji rynkowych.
W funkcjonowaniu systemu rynkowego istotną rolę według Nowej Ekonomii Instytucjonalnej odgrywają instytucje, które Nowa Ekonomia Instytucjonalna traktuje jako wynik interakcji zachodzących między ludźmi. Tak rozumiane instytucje były już podmiotem badawczym ekonomistów w XIX w., którzy byli przedstawicielami wyodrębnionych z ekonomii tradycyjnej nurtów: starej szkoły historycznej i starej szkoły instytucjonalnej. Pojęcie i funkcje instytucji są niezwykle złożone. Celem opracowania jest próba rozpoznania instytucji, ich rodzajów i funkcji, jakie pełnią w gospodarce rynkowej. (fragment tekstu)
W artykule podjęto próbę oceny ofert 21 otwartych funduszy emerytalnych funkcjonujących na rynku pod względem atrakcyjności dla przyszłego uczestnika. Pierwszym etapem badań było zgromadzenie informacji ze względu na kryteria interesujące dla potencjalnego klienta funduszu. Dokonano tego w oparciu o wyniki sondażu i opinie ekspertów publikowane na łamach czasopism. Następnie, aby dokonać oceny funduszy ze względu na te kryteria, posłużono się jedną z metod wielowymiarowej analizy danych marketingowych.
Niniejsze badanie dotyczy analizy rynku radiowego na Śląsku. W analizie obiektami badania są stacje dostępne w województwie śląskim, natomiast celem badania jest przeprowadzenie segmentacji rynku radiowego, a także jego wizualizacja za pomocą metod statystyki wielowymiarowej. (...) W niniejszym artykule zaprezentowano trzy metody klasyfikacji : analizę skupień z wykorzystaniem diagramu Czekanowskiego, metodę k-średnich oraz hierarchiczną metodę Warda na przykładzie badania własnego dotyczącego rynku radiowego na Śląsku.(...) Wyniki klasyfikacji przedstawiono w postaci graficznej (diagram Czekanowskiego oraz dendrogram), co znacznie ułatwia ich interpretację. Niniejsze badanie pozwoliło dokonać segmentacji i analizy rynku stacji radiowych w województwie śląskim. (fragment tekstu)
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.