Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 6

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Classification of the company's capital
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
W literaturze z zakresu finansów przedsiębiorstwa można odnaleźć różne klasyfikacje i charakterystyki kapitału. Niniejszy artykuł ma na celu wskazanie i opisanie nowych elementów występujących w typologii kapitału, których pojawienie się jest związane z pogłębionym opisem cech kapitału, a także z innowacjami finansowymi. Omówiono następujące rodzaje kapitału: kapitał bezpośredni i pośredni oraz kapitał warunkowy. Badania nad klasyfikacją oraz właściwościami kapitału wpisują się w zarówno w nurt dyskusji teoretycznej, jak i w praktykę gospodarczą poprzez umożliwienie podejmowania lepszych decyzji finansowych, obejmujących wybór źródeł kapitału oraz kształtowanie jego struktury. (oryginalne streszczenie)
Ogólnym celem pracy jest podkreślenie finansowej istoty kapitału przez wskazanie na jego definicje i strukturę oraz uwypuklenie jako kategorii finansowej. Jest to spowodowane tematem eseju, z którego wynika, że kapitał jest kategorią finansową, a to wynika zarówno z teorii finansów przedsiębiorstw jak i alokacji kapitału przez przedsiębiorstwa. W pierwszym rozdziale poczyniono uwagi teoretyczno-metodologiczne. Zaprezentowano w nim definicje kapitału, które pozwoliły na określenie pojęcia kapitał na tle istoty kategorii finansowych. Drugi rozdział poświęcono strukturze kapitału w celu ukazania jego wnętrza. Wychodząc od teorii struktury kapitału, wskazano na jego znaczenie w kształtowaniu wartości firmy. Na tym tle strukturę kapitału odniesiono do podatkowych rozwiązań systemowych. Metodologiczne koncepcje z obszaru filozofii nauki, które pozwoliły na uzasadnienie poprawności teorii finansowej kapitału, zaprezentowano w trzecim rozdziale rozprawy. Prace zamykają wnioski końcowe, w których na podstawie przeprowadzonych badań literatury udowodniono tezę rozprawy, że o istocie kapitału decyduje jego finansowy charakter. Przedstawiona struktura rozprawy miała dwa wyznaczniki: po pierwsze -prawidłową i konsekwentną realizację podstawowego celu rozprawy, oraz po drugie - przyjętą w teorii ekonomii procedurę metodologiczną, postulującą uzupełnienie abstrakcji o stopniową konkretyzację i weryfikację. (fragment tekstu)
Połączenia spółek od zawsze związane były z rynkiem kapitałowym i uczestniczą w nim udziałowcy, który nie zawsze posiadają większościowy wpływ na politykę w tych przedsięwzięciach. Artykuł przedstawia zmiany w zakresie prezentacji i pomiaru kapitałów mniejszości w międzynarodowym prawie bilansowym. Tematyka połączenia jednostek gospodarczych została już dwukrotnie zmieniona przez MSSF 3 "Połączenia jednostek" oraz MSR 27"Jednostkowe i skonsolidowane sprawozdanie finansowe". Ten zmieniony standard wprowadził nowy sposób ujęcia kapitałów zwanych jako udziały niesprawujące kontroli. Obecnie mają one wpływ na ustalaną wartość firmy. Zaproponowano odmienny sposób ujmowaniem różnic powstałych w wyniku transakcji z udziałami niesprawującymi kontroli. (abstrakt oryginalny)
Autor dokonał inwentaryzacji i systematyki podstawowych pojęć związanych z kapitałem przedsiębiorstwa, oraz prezentacji kryteriów, zasad i ważniejszych jego przekrojów klasyfikacyjnych.
5
67%
W artykule zaprezentowano wykorzystanie systemu Jednorodnych Grup Pacjentów w zarządzaniu kosztami szpitala oraz dokonano charakterystyki tych kosztów. System ten oparty jest na sprawdzonych międzynarodowych klasyfikacjach chorób i procedur medycznych. Stanowi on nowoczesne rozwiązanie umożliwiające zachowanie stabilności wymiany finansowej pomiędzy stacjonarnymi podmiotami leczniczymi - szpitalami a Narodowym Funduszem Zdrowia (NFZ). (abstrakt oryginalny)
Tematem artykułu jest pojęcie kapitału; definicje, klasyfikacja według różnych kryteriów oraz funkcje. Autor omawia najczęściej spotykany podział kapitału na: kapitał własny i obcy; rzeczowy i finansowy; trwały i obrotowy; stały i zmienny; kapitał handlowy, bankowy i przemysłowy. Przytacza również różne funkcje kapitału, wyróżnione w literaturze przedmiotu.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.