Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 320

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 16 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Coaching
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 16 next fast forward last
Celem niniejszego artykułu jest właśnie przedstawienie idei oraz podstawowych zasad, roli coacha prowokatywnego oraz zastosowań i skuteczności stylu prowokatywnego. (fragment tekstu)
Przez stulecia alchemicy poszukiwali panaceum na wszelkie dolegliwości. Ta mityczna mikstura pozostaje nadal w sferze legend, ale w dzisiejszych czasach istnieje metoda o dość niezwykłym działaniu. Sprawia, że zmęczona, dźwigająca przytłaczający ciężar obowiązków osoba zmienia się w człowieka energetycznego, kreatywnie myślącego, gotowego do działania i wdrażającego te zamiary w życie. Taką siłę ma coaching. (fragment tekstu)
Coaching jest nie tylko określoną metodologią działania, ile relacją. Jego skuteczność zależy bardziej od zdolności coacha do pracy "na relacji"niż od konkretnych umiejętności czy znajomości różnego typu narzędzi.Wiedza o narzędziach jest ważnym elementem coachingu, ale nie najważniejszym. W coachingu, szczególnie w coachingu kreatywnym, ogromną rolę odgrywa partnerstwo w relacji między coachem a coachee (klientem). Występują oni na równorzędnym poziomie, ale mają odmienne role. (fragment tekstu)
4
Content available remote Coaching - nowoczesna metoda rozwoju kompetencji menadżerskich
80%
Znaczenie kwalifikacji i kompetencji kadry kierowniczej we współczesnym świecie biznesowym wzrasta wraz z narastaniem zmian w otoczeniu, ich różnorodnością, złożonością, nieprzewidywalnością. W związku z tym coraz większą uwagę zwraca się na skuteczność metod pozwalających doskonalić kompetencje menedżerskie. Pierwsza część artykułu dotyczy analizy luk kompetencyjnych polskich pracowników oraz form szkoleniowych wykorzystywanych do ich niwelowania. Kolejna część przybliża zagadnienie coachingu jako metody celowanego rozwoju, który mógłby stać się efektywnym sposobem radzenia sobie ze słabymi stronami pracowników. Przedstawiono pojęcie, sposoby podejścia do coachingu oraz jego rodzaje dostępne na rynku. (abstrakt oryginalny)
Z wdrażaniem programów mentoringowych jest trochę jak z budową domu. Byłoby najlepiej pierwsze wdrożenie zrealizować u nielubianego konkurenta, drugie u przyjaciela, a dopiero trzecie we własnej organizacji. Przy braku takich możliwości pozostaje też prostsze rozwiązanie - zdać się na doświadczenia innych oraz na standardy European Mentoring & Coaching Council. Jak je wykorzystać w praktyce? (fragment tekstu)
Często osoby, które chcą skorzystać z coachingu, zapytane, czego oczekują po tym procesie, odpowiadają, że dzięki niemu chciałyby odnosić w życiu więcej sukcesów. Czy to wyobrażenie potencjalnych klientów może zostać zrealizowane? Aby móc pokusić się o odpowiedź na to pytanie, trzeba najpierw dookreślić ramy znaczeniowe: co dla danej osoby oznacza pojęcie "sukces", jakimi kryteriami posługuje się ona do mierzenia stopnia/ilości sukcesu/ów, a także jakich metod weryfikacji, jakich wskaźników używa do stwierdzenia, że udało się sukces/y osiągnąć. (fragment tekstu)
Autorka opisuje model SFERA, który jest adaptacją modelu SPACE stosowanego w coachingu poznawczo-behawioralnym i terapii. Model SFERA wspiera proces analizy sytuacji problemowej, wzorców poznawczych i działań podejmowanych przez klienta w procesie coachingu. W artykule przedstawiono wskazówki do praktycznego stosowania modelu w pracy coacha. (abstrakt oryginalny)
Jednym z często wprowadzanych w Polsce rozwiązań wspomagających rozwój pracowników jest coaching. Popularność wykorzystania tej metody w organizacjach zagranicznych wzmaga zainteresowanie polskich menedżerów, jednak nieprofesjonalne zastosowania osłabiają znacząco efektywność coachingu. W artykule omówione zostanie ogólne pojmowanie coachingu w przedsiębiorstwach w Polsce oraz przedstawione będą cztery tendencje w wykorzystywaniu tej metody. Tekst ten oparty został na doświadczeniach praktycznych autora oraz jego trwających badaniach na temat coachingu korporacyjnego w Europie.(abstrakt oryginalny)
Artykuł ma na celu zaprezentowanie prawidłowej procedury coachingowej jako narzędzia wspierającego rozwój organizacji. Pokazane zostaną poszczególne etapy coachingu. Poza analizą literatury zaprezentowane zostaną wyniki badań przeprowadzone na grupie 120 osób w zakresie elementów coachingu. Szczególny nacisk zostanie położony na pokazanie wyników nieefektywnego oraz efektywnego słuchania w coachingu. Drugim istotnym obszarem badawczym będzie docenianie pracowników oraz jego wpływ na realizację ich celów. (abstrakt oryginalny)
10 lutego br. zmarł Frank Farrelly, nazywany ojcem terapii prowokatywnej, dziadkiem coachingu prowokatywnego. Choć termin terapia prowokatywna sugeruje ograniczenie się do roli czysto terapeutycznej, jej reguły są szeroko stosowane w biznesie, sporcie czy coachingu. Czym zatem jest coaching prowokatywny, czym różni się od coachingu tradycyjnego i dlaczego wywołuje tak wiele kontrowersji? (abstrakt oryginalny)
Mnogość i złożoność procesów, które zachodzą w firmie, sprawiają, że znalezienie wśród nich miejsca na coaching jest niezwykle trudne. Stąd firmy poszukują odpowiedzi na pytania: jak wtopić go w funkcjonowanie przedsiębiorstwa, jak sprawić, by służył osiąganiu złożonych celów i co można poprawić w jego funkcjonowaniu? A jakie rozwiązania w obszarze tych trudnych kwestii wypracowano w firmie PwC Polska? (abstrakt oryginalny)
Udział w szkoleniach rozwojowych do niedawna był przywilejem pracowników firm typu korporacyjnego czy urzędów państwowych najczęściej szczebla centralnego. Obecnie zauważa się w wielu firmach produkcyjnych nowy trend, jakim jest szkolenie brygadzistów z zakresu prowadzenia szkoleń. Ta, z definicji silnie techniczna, grupa zawodowa, która dotychczas praktycznie wcale nie była szkolona, obecnie trenowana jest pod kątem kompetencji miękkich. Zjawisko to jest złożone i porusza ciekawy aspekt wiedzy ukrytej. (fragment tekstu)
Team coaching is an instrument of Human Resources Management used more and more eagerly in the organizations. It is used to improve effectiveness of team work and consequently of the whole organizations. Another aim of team-coach is to support team in the realization of their goals. The main goal of presented research was evaluation of effectiveness of team coaching in a process of team building and supporting its actions. The research was based on the example of implementation of team coaching in AIESEC student organization. Results of conducted survey showed that coaching is a proper tool of building and shaping teams. (original abstract)
Coaching i inteligencja emocjonalna to zyskujące coraz bardziej na popularności pojęcia, już od dłuższego czasu pojawiające się w różnych konfiguracjach. Pytanie, które się nasuwa, to jakie znaczenie ma inteligencja emocjonalna dla coachingu oraz jaki ma wpływ na jakość relacji pomiędzy coachem a jego klientem? Czy w ogóle ma jakiś wpływ? (fragment tekstu)
15
Content available remote Leadership Coaching across Cultures
80%
Objective: The discussion presented in this paper focuses on the practical coaching techniques premised on lasting principles of human learning; principles that are crucial to coaching relationships of all kinds. The principles involved tap into years of psychological research and practice (Kanfer & Goldstein, 1991; Mahoney, 1991) that focuses on issues that prompt changes in people, the important factors that fosters relationships and the ways of getting people to give up their regular actions for a new set.Methodology: The article's research is based on extensive literature analysis.Findings: The research was not able to identify the specifics of what people value in different cultures; however, it captures the major active ingredients in learning endeavor, without taking culture into consideration.Value Added: The article discusses 3 main types of challenges that leadership coaches find across the globe and offers guidelines to handle them. Recommendations: Future papers on that topic research should include both qualitative and quantitative research findings. (original abstract)
16
80%
Wzrastające znaczenie co-rywalizacji jako regulatora hybrydowych kooperacyjno-konkurencyjnych interakcji w przestrzeni społecznej w jej biznesowym, usługowym czy sportowym wymiarze, uzasadnia podjęcie próby sformułowania kanonów (reguł) coachingowo wspieranego zarządzania kooperacją zespołową w warunkach konkurowania. W pracy przedstawiono w formie pragmatycznych postulatów, 10 zintegrowanych reguł coachingowego zarządzania i współdziałania w zespole zadaniowym będące wynikiem refleksji nad desygnatami efektywnego współdziałania ludzi w warunkach konkurowania i wieloletnich, interdyscyplinarnych badań, nad instrumentami usprawniania współdziałania zespołów zadaniowych działających w warunkach co-rywalizacji. (abstrakt oryginalny)
Autorka przedstawia konceptualizację coachingu - opisuje proces ustalania znaczenia terminu coaching. W tym celu na początku zostanie opisana etymologia i semantyka coachingu oraz jego geneza. Następnie autorka dokonuje krytycznego przeglądu definicji coachingu w trzech różnych ujęciach: historycznym, alternatywnym i klasycznym. Kolejno zostaną omówione relacje coachingu do innych form interwencji oraz jego taksonomia. Na zakończenie autorka przedstawi definicję coachingu w kontekście organizacyjnym. (abstrakt oryginalny)
W niniejszym artykule przedstawiono szereg zagadnień prawnych związanych z szeroko rozumianym coachingiem. Na obecnym etapie rozwoju coachingu na rynku usług w Polsce konieczne jest podjęcie dyskusji na temat jego aspektów prawnych, w tym zagrożeń płynących z niedbałych zachowań osób trudniących się świadczeniem usług coachingowych. (abstrakt oryginalny)
W kontekście braku planu i realnej perspektywy życia osób niepełnosprawnych pojawia się pytanie o możliwość wsparcia rozwojowego. Zastanawiałem się nad coachingiem, chociaż wydaje się to absurdalne. I trochę przemyśleń wynikających z doświadczeń. (fragment tekstu)
Niniejszy artykuł prezentuje zarys rozwoju kultury coachingowej. Opierając się na najlepszych praktykach ze Stanów Zjednoczonych oraz Unii Europejskiej, autorzy przedstawiają pięcioetapowy model rozwoju kultury coachingowej w organizacjach, składający się z następujących etapów: nieformalnego coachingu zewnętrznego, profesjonalnego coachingu zewnętrznego, coachingu dla wszystkich, coachingu j ako stylu zarządzania oraz coachingu w sieci powiązań. Autorzy sugerują, że choć wiele organizacji twierdzi, iż wprowadziło kulturę coachingową w swoich strukturach, to de facto pozostaje na pierwszym, drugim lub trzecim etapie jej rozwoju. (abstrakt oryginalny)
first rewind previous Strona / 16 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.