Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 18

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Communication channel
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Specjaliści ds. PR i marketingu już od dawna próbują wykorzystać fenomen grup dyskusyjnych i chatów, które przyciągająmiliony internautów. Autor zastanawia się, czy przyszedł czas na blogi, powołując się na badania, z których wynika, że jeden na czterech internautów zanim podejmie decyzje zakupowe, przeszukuje opinie umieszczone właśnie na blogach. Zdaniem autora wykorzystanie blogów w działaniach marketingowych może przyczyniać się do sukcesu firm, a tworzenie wspólnot, w których czytelnicy są zaangażowani zarówno w używanie produktu/usługi jak i jego rozwój, to doskonały kanał komunikacyjny.
Tekst opracowano zgodnie z metodologią dwugłosu względnie uporządkowanego (Koźmiński, Zawiślak, 1982), ponownie wprowadzoną do współczesnych analiz dotyczących nauk o jakości i zarządzaniu przez Brdulaka i Kosterę (2021). W pierwszej części opracowania przytoczono koncepcje teoretyczne, natomiast druga część, to zgodnie z zaleceniami twórców metody, dialog dwóch osób, reprezentujących ekspertyzę pochodząca z dwu różniących się, choć komplementarnych obszarów.(abstrakt oryginalny)
Cel: artykuł dotyczy nierozłączności komunikacji werbalnej i niewerbalnej w przekazach medialnych, szczególnie telewizyjnych. Odbiorcy czerpią informacje z przekazów medialnych na podstawie tego, co widzą i słyszą w połączeniu z treścią, jaka do nich dociera. Ich uwaga jest więc podzielona na śledzenie różnych kanałów komunikacyjnych, a to oznacza, że część informacji może zostać pominięta. Aby sprawdzić, ile informacji może pozostać niezauważonych, zostało wykonane specjalne badanie. Metody badań: do badania wykorzystano nagranie jednego z orędzi noworocznych Prezydenta RP, a więc przekazu należącego do specyficznego gatunku mowy. Badanie polegało na rozwarstwieniu przekazu, a następnie sprawdzeniu, ile informacji jest zauważanych, gdy uwaga odbiorcy skierowana jest tylko na jeden kanał komunikacyjny: (1) na kanał wizualny, bez dźwięku; (2) na kanał audialny - bez obrazu; (3) na sam tekst orędzia. Badanie zostało przeprowadzone z zastosowaniem zogniskowanego wywiadu grupowego, metody często wykorzystywanej w celu uzyskania opinii względem danej kwestii. Wyniki nie stanowią zaskoczenia - okazuje się, że czerpanie informacji z kilku kanałów równocześnie dostarcza wielu informacji, jednakże dopiero rozwarstwienie kanałów pokazuje, ile nowych informacji dociera do odbiorcy, gdy jego uwaga skierowana jest na każdy z nich oddzielnie. Oryginalność/wartość poznawcza: badanie potwierdza intuicyjne przekonanie o zachowaniu uważności w odbiorze wszelkich treści medialnych. Ponieważ publiczne wystąpienia są częstą praktyką polityków czy ekspertów, należy być skupionym, by nie ulec fałszywym informacjom, czemu może sprzyjać tzw. szum informacyjny. Badanie służy również wykazaniu dużego znaczenia retorycznej zasady decorum dla tworzenia przekazów medialnych. (abstrakt oryginalny)
Przekształcenia polskiej gospodarki oraz perspektywa wejścia Polski do Unii Europejskiej z jednej strony tworzą szansę dla rozwoju MŚP, z drugiej zaś wskazują na konieczność sprostania rosnącej konkurencji firm zachodnich. Wykorzystanie elektronicznych kanałów dystrybucji i promocji (przede wszystkim Internetu) pozwoli MŚP tworzyć nowe rynki zbytu oraz osiągnąć przewagę konkurencyjną. Internet jako interaktywny kanał komunikacyjny powoduje, że powstają nowe warunki działania na rynku, które są odczuwane zarówno przez konsumentów indywidualnych, jak i przez przedsiębiorstwa. Z przytoczonych badań wynika, iż jest to gałąź informatyki, która ciągle się rozwija i przynosi zyski. (fragment tekstu)
Ostatnie lata to gwałtowny rozwój mediów społecznościowych, które opanowały praktycznie każdy aspekt życia człowieka. Ich obecność można zauważyć także w obszarze aktywności finansowej zarówno klientów, jak i instytucji finansowych, gdzie stanowią coraz ważniejszy kanał komunikacyjny pomiędzy tymi podmiotami. Artykuł przedstawia miejsce bankowości internetowej w polskim sektorze bankowym, charakteryzuje media społecznościowe i ich podstawowe typy oraz wskazuje rolę mediów społecznościowych w budowaniu relacji instytucji finansowych z klientami za pomocą nowych kanałów komunikacji.(abstrakt oryginalny)
Purpose - The article aims to identify the relationship between the communication shock caused by the COVID-19 pandemic, the digitalization of communication channels in the transaction process, and the exports of Polish enterprises. Research method - The following methods are used: descriptive statistics, correlation analysis, and non-parametric one-way analysis of variance (Kruskal-Wallis test) based on data from a diagnostic survey conducted on a representative sample of Polish exporters. Results - The communication shock caused by the restriction of face-to-face meetings with foreign counterparties had, among many factors, the most negative impact on Polish enterprises' export transaction opportunities during the pandemic. However, hypotheses that there are relationships between export performance, export opportunities and the use of digital communication channels, and the digitalization of communication under pandemic conditions were rejected. The absence of such relationships refers to Solow's paradox of the lack of efficiency effects of digital technologies implementation. Originality/value/implications/recommendations- Conclusions enhance knowledge of the digitalization of international economic transactions, and in particular, the efficiency of the utilization of digital communication channels in export transactions under pandemic conditions. (original abstract)
7
Content available remote Analiza obecności polskiej administracji lokalnej w mediach społecznościowych
84%
Celem artykułu jest diagnoza wykorzystania przez administrację lokalną społecznościowego kanału komunikacji. Dokonano przeglądu aktywności w mediach społecznościowych administracji lokalnej w 112 gminach wylosowanych do badań. Każdą z nich poddano obserwacji pod kątem posiadania oficjalnych profili urzędu gminy w mediach społecznościowych i publikowanych tam treści, a także sprawdzono, czy do kampanii wyborczej były wykorzystywane profile urzędów gmin(abstrakt oryginalny)
8
Content available remote Jolanta Kępa-Mętrak. Prasa samorządowa w polskim systemie medialnym
84%
Książką Jolanty Kępy-Mętrak zainteresowałem się z trzech powodów. Pierwszym jest jej szczególny status, ponieważ ma to być - w opinii autorki - główne osiągnięcie naukowe i podstawa do ubiegania się o uzyskanie stopnia doktora habilitowanego w dziedzinie nauk społecznych. Drugim jest intrygujący swą kategorycznością tytuł książki, sugerujący kompleksowe podejście do zapisanej w nim kwestii, czyli - jeśli właściwie go interpretuję - miejsca i roli prasy samorządowej w polskim systemie medialnym. Jest to o tyle zastanawiające, że pojęcie "system medialny" jest wieloznaczne, nie posiada nie tylko definicji normatywnej, ale nawet definicji intersubiektywnie zgodnej, czyli akceptowanej - jeśli nie przez wszystkich, to przynajmniej przez większość medioznawców. W praktyce więc jego zakres znaczeniowy bywa w literaturze przedmiotu rozmaicie pojmowany. Dla przykładu: biorąc pod uwagę słownikowy opis zakresu tego terminu - zawarty w "Słowniku terminologii medialnej" z 2006 r. - można powiedzieć, że przez system medialny danego kraju należy rozumieć nie tylko "całokształt zasad organizacyjnych, ogół norm i reguł obowiązujących oraz stosowanych w dziedzinie środków komunikowania masowego", ale również "zespół instytucji służących stałemu informowaniu społeczeństwa o aktualnych wydarzeniach oraz ich komentowaniu, a także związane z tym uwarunkowania prawno-społeczne i organizacyjne". Trzeba jednak podkreślić, że nie jest to jedyne rozumienie tego terminu spotykane w literaturze przedmiotu. Tymczasem autorka - sądząc choćby po spisie treści książki - nie określa, jak rozumie to pojęcie. Inaczej mówiąc, sugeruje (chyba?), że zamierza (chyba?) określić miejsce i rolę prasy samorządowej w polskim systemie medialnym, nie precyzując jednak sposobu interpretacji zakresu znaczeniowego tego drugiego pojęcia, zwłaszcza w kontekście podanej wyżej definicji słownikowej. Zdaje się, że autorka jest świadoma tej metodologicznej słabości książki, skoro już na początku Wstępu próbuje (niestety - nieudolnie i nieskutecznie) wytłumaczyć jej przyczynę; stwierdza bowiem m.in.: "W niniejszej publikacji autorka podjęła próbę przedstawienia prasy samorządowej w Polsce, zwracając uwagę głównie na jej aktualny stan (...) Nadanie książce tytułu »Prasa samorządowa w polskim systemie medialnym« ma na celu zwrócenie uwagi przede wszystkim na sam kanał komunikacyjny w postaci tejże prasy. Nie ma bowiem mowy o całym procesie komunikowania społecznego między władzą a mieszkańcami (...) Nie ma też pełnej charakterystyki polskiego systemu medialnego. Założeniem autorki jest bowiem pokazanie zaledwie wycinka tegoż systemu i próba znalezienia odpowiedzi na pytania, jak ten podsystem (subsystem) funkcjonuje w społeczeństwie, jak się odbywa komunikacja za pośrednictwem środków zawężonych do prasy samorządowej. A że jest ona znaczącym elementem całego systemu medialnego, stąd odniesienie do tego aspektu w tytule książki". (fragment tekstu)
W ostatnich latach można zaobserwować znaczący wzrost zainteresowania tematyką firm rodzinnych. Zbiegło się to w czasie z rewolucją Web 2.0, która zmieniła charakter komunikacji w naszym społeczeństwie. Wiele przedsiębiorstw rodzinnych dostrzegło, że interaktywność mediów społecznościowych może być skutecznym narzędziem konkurowania z innymi. W artykule poddano analizie wykorzystanie mediów społecznościowych jako nowoczesnego kanału komunikacji dla przedsiębiorstw rodzinnych. W tym celu dokonano analizy dostępnej literatury oraz raportów i przeprowadzono badania pilotażowe na grupie firm rodzinnych województwa kujawsko-pomorskiego. (abstrakt oryginalny)
Państwo, społeczność przedsiębiorców i obywatele są partnerami społecznymi w zapewnianiu lepszej jakości życia. Społeczna odpowiedzialność biznesu jest mechanizmem ich wzajemnej interakcji. Niefinansowa sprawozdawczość stanowi konieczny kanał komunikacyjny społecznej odpowiedzialności biznesu, pokazując informacje na temat wartości rynkowej firmy oraz jej wpływu na społeczeństwo i środowisko. Wykorzystanie narzędzi społecznej odpowiedzialności biznesu zwiększa poziom zaufania do przedsiębiorstwa i zapewnia zrównoważony rozwój społeczeństwa. Wdrożenie strategii społecznej odpowiedzialności prowadzi do wzrostu reputacji przedsiębiorstwa, co w znacznym stopniu pozwala firmie wzmocnić pozycję na rynku. W ramach prowadzonych badań autorzy wykorzystali pierwotne i wtórne, jak również jakościowe i ilościowe metody gromadzenia danych. Przedsiębiorstwa kazachskie są w coraz większym stopniu świadome potrzeby wprowadzenia polityki społecznej odpowiedzialności biznesu w swojej pracy oraz są aktywnie zaangażowane w proces sprawozdawczości społecznej odpowiedzialności biznesu. Coraz więcej reprezentantów biznesu, państwa, społeczeństwa i konsumentów łączy się, aby dyskutować na temat projektów społecznych.(abstrakt oryginalny)
Traditional mobile Unified Communications (UC) clients use data channel over GSM/UMTS network for communication with UC services broker and providers. UC signaling traffic characteristics require a large number of the short data connection sessions and can cause overload of the mobile network. The reason is a ratio of the overhead data to the useful signaling information. This paper presents an analysis of the mobile UC architectures and a possible use of Unstructured Supplementary Service Data (USSD) channel for UC application in the mobile domain. The usage of USSD channel can help to provide more effective applications for the mobile UC user.(original abstract)
Jedną z form zaprezentowania się ze swoimi produktami jest Instagram. To proste narzędzie wymagające, aby posiadać choćby najzwyklejszy smartfon z wbudowanym aparatem fotograficznym pozwala na skuteczne komunikowanie się ze swoimi potencjalnymi klientami. Autor artykułu podał kilkanaście sposobów i warunków, aby ta elektroniczna komunikacja dała pożądany efekt. Dobrze dobrana fotografia, łamiąca opory aby przejść w tzw. kanał komunikacyjny jest jednym z gwarantów powodzenia przedsięwzięcia. (abstrakt autora)
Komunikacja w ujęciu tradycyjnym obejmuje nadawcę, odbiorcę oraz kanał komunikacyjny, rozumiany jako medium umożliwiające wymianę informacji. Nowe technologie pozwalają na tworzenie kanałów zmniejszających dystans między nadawcą i odbiorcą i przyspieszających wymianę informacji. Najpopularniejsze rozwiązania dotyczą sieci telefonii komórkowej, środowiska Skype, Gadu-Gadu, czatów wreszcie światów wirtualnych. Codzienność każdego człowieka zarówno prywatna, jak i zawodowa, nie może istnieć bez wymiany informacji, a jej przebieg kanałami naturalnymi staje się niewystarczający i odbierany coraz częściej jako rutynowy. Dlatego też, prócz informacji (a właściwie obok niej), ludzie poszukują wrażeń, emocji poza rzeczywistością na korzyść rzeczywistości alternatywnej - wirtualnej. (abstrakt oryginalny)
In the new reality caused by the coronavirus disease 2019 (COVID-19) pandemic, consumers had to face many challenges, primarily the need to make purchases remotely. Consequently, consumers have been forced to use digital communication channels more often, and many have been forced to use these channels for the first time. The aim of the article is to answer the following question: How did the pandemic affect the preferences of Polish consumers with regard to the use of digital communication and service channels? The article also indicates the requirements and expectations of consumers with regard to digital service channels after the pandemic. The research methodology was based on a critical analysis of the literature, secondary data analysis, and deductive reasoning. The main conclusion from the conducted research is the statement that the pandemic did not significantly change the preferences of Polish consumers regarding the use of digital communication and service channels.(original abstract)
Tło badań. W Polsce dyskusja o właściwych instrumentach dla administracji publicznej rozpoczęła się po przemianie ustrojowej w 1990 r. Reforma administracji publicznej w 1998 r. zainicjowała konkretną debatę w tej kwestii. Od tamtej pory sektor publiczny przeszedł liczne zmiany, choć niektóre były chaotyczne i nieprzemyślane. Wpływa to na pozycję menedżerów publicznych. Cele badań. Celem artykułu jest pokazanie różnic w sposobie komunikowania się menedżerów i pracowników w organizacjach sektora publicznego. Metodyka. W badaniach wzięło udział 1466 pracowników 102 organizacji sektora publicznego. Badania przeprowadzono w latach w okresie od XI 2012 do V 2013. Podstawą gromadzenia informacji w ramach prowadzonych badań był kwestionariusz ankiety. Uzupełnieniem badań były wywiady przeprowadzone z kadrą kierowniczą badanych jednostek. W artykule pokazano różnice w sposobie komunikowania się menedżerów i pracowników nie będących menedżerami w organizacjach sektora publicznego, a także zdiagnozowano dominujący sposób komunikacji w tych organizacjach. Kluczowe wnioski. W analizowanych organizacjach pomimo szeregu zmian, jakie miały miejsce nadal dominuje formalny sposób przekazywania informacji. Ponad połowa przekazywanej informacji przebiega drogą służbową. Wprawdzie pracownicy są bardziej skłonni porozumiewać się z współpracownikami, jednak i wśród nich dominuje przywiązanie do drogi hierarchicznej. Jednocześnie w trakcie wywiadów, które uzupełniały badanie ankietowe zaobserwowano bardzo niepokojące zjawisko na linii kadra menedżerska średniego i najniższego szczebla- brak współpracy, szereg nieporozumień, blokowanie przepływu informacji, blokowanie inicjatywy. (abstrakt oryginalny)
Platformy społecznościowe są kanałem komunikacji wykorzystywanym przez samorządy lokalne do budowania relacji z otoczeniem, w której istotnym elementem jest otrzymywanie informacji zwrotnej. W artykule przedstawiono wyniki badania komunikacji miast w serwisie Facebook.com. Zastosowano wskaźnik rankingowania gmin w portalu. Zbudowano kategoryzację przekazu i dokonano jego analizy w kontekście PR. Wyniki wskazują, że samorządy budują relacje przez "dystrybucję emocji", która polega na publikowaniu treści wywołujących najliczniejsze reakcje użytkowników serwisu społecznościowego. (abstrakt oryginalny)
Without some of the important information brought into light by whistleblowers, many current scandals would not have occurred. It is undeniable that whistleblowing brought into the public domain can insert a previously unforeseen and incorrigible milestone in the biography of whistleblowers, which can lead to financial loss, loss of work, affect private life, and even health. Even in situations where the whistleblower acts in good faith, he runs the risk of being publicly judged and having his reputation tarnished by lack of protection. Reporting persons may even be driven to complete isolation or pay with their lives or that of their families. In view of this, the European Union has foreseen in a new directive a better protection for whistleblowers, through the implementation of a trilateral whistleblower system. The main new feature of the European Whistleblower Protection Directive is the obligation to establish internal whistleblower channels for legal entities in the public and private sectors with at least 50 or more employees. In the public sector, Member States may exempt cities with fewer than 10,000 inhabitants or fewer than 50 employees working in the public body from the obligation to establish whistleblowing channels. If the report to the company or public body is not successful, the whistleblower may report to the press. European legislators have until December 2021 to transpose the provisions of this directive into national whistleblower protection regulations.(original abstract)
Postęp technologiczny oraz rozwój społeczno-gospodarczy wpływają istotnie na rozszerzenie i doskonalenie sposobów i narzędzi komunikacji przedsiębiorstw z odbiorcami. Szczególnie szerokie możliwości stwarza Internet, będący zarówno medium komunikacyjnym, jak i przestrzenią do kreowania coraz bardziej nowoczesnych i efektywnych działań marketingowych. Niniejszy artykuł poświęcono wykorzystaniu Internetu w komunikacji marketingowej z młodymi konsumentami. Wskazano m.in., iż wirtualna przestrzeń jest wykorzystywana w przedsiębiorstwach powszechnie, jako dodatkowy kanał komunikacyjny, jednak zakres stosowanych narzędzi e-marketingowych jest stosunkowo wąski i raczej tradycyjny, co przyczynia się do tego, iż potencjał Sieci nie jest w pełni wykorzystany. Młody konsument jest wymagający w stosunku do przekazów internetowych, od których oczekuję atrakcyjności, umiarkowanej częstotliwości, inspirującej formy i wysokiej jakości zarówno w stosunku do obrazu, dźwięku jak i treści.(abstrakt oryginalny)
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.