Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 4

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Communication costs
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Przejawem globalizacji aktywności gospodarczej przedsiębiorstw jest przemieszczanie produkcji cechującej się znacznym nakładem pracy lub usług związanych z procesami biznesowymi do dowolnego miejsca na świecie. Coraz intensywniejsza i bardziej kompleksowa konkurencja na rynkach światowych będąca efektem globalizacji sprawia, że zmiana lokalizacji procesów produkcyjnych może być dla przedsiębiorstwa sposobem zwiększenia wydajności i efektywności oraz wzmocnienia swojej pozycji konkurencyjnej w środowisku międzynarodowym. Postęp techniczny, niższe koszty komunikacji oraz rosnąca otwartość globalnej gospodarki powodują, że mniejszą rolę odgrywa to, gdzie czynniki produkcji są zlokalizowane, a bardziej, jakie przewagi konkurencyjne można dzięki nim osiągnąć. Korporacje transnarodowe wybierają najkorzystniejsze dla siebie miejsce na świecie zarówno do podjęcia samej działalności gospodarczej, jak i do płacenia podatków. (fragment tekstu)
"Artykuł przedstawia metodologię pozwalającą na określenie udziału podróży w systemie Park&Ride pośród podróży odbywających się pierwotnie komunikacją zbiorową i indywidualną... Na podstawie wyznaczonego kosztu uogólnionego opracowano model wykorzystujący teorie wnioskowania rozmytego... Zaproponowany układ wnioskujący wyznacza liczbę użytkowników Park&Ride, co w efekcie pozwala określić udział tego typu podróży w podziale zadań przewozowych..."
Wprowadzona w lipcu 2011 r. Białostocka Karta Miejska jest innowacyjnym narzędziem, które pozwoliło na zwiększenie efektywności oraz obniżenie kosztów funkcjonowania komunikacji miejskiej na terenie Białostockiego Obszaru Metropolitalnego. Sformułowano tezę, iż bez wprowadzenia systemu karty miejskiej komunikacja miejska w Białymstoku byłaby nieefektywna i droga, niedostosowana do potrzeb pasażerów. Celem niniejszego artykułu jest ukazanie korzyści ekonomicznych, jakie daje elektronizacja usług transportu publicznego w mieście średniej wielkości, jakim jest Białystok. Podczas przygotowywania artykułu wykorzystano metodę badawczą polegającą na analizie porównawczej zebranych danych oraz analizę SWOT do ukazania mocnych i słabych stron systemu Białostockiej Karty Miejskiej. Dzięki systemowi karty miejskiej możliwe stało się zwiększenie efektywności oraz zmniejszenie kosztów funkcjonowania komunikacji miejskiej w Białymstoku i gminach ościennych. Sama zmiana okresowych biletów papierowych na elektroniczne pozwoliła obniżyć koszty komunikacji miejskiej o 2 mln zł rocznie(abstrakt oryginalny)
Znalezienie taniego dostawcy i zaciśnięcie finansowego pasa pozwalają uzyskać określone oszczędności. Jednak w dalszej perspektywie i długofalowo kluczem w tym wypadku jest eliminacja zbędnych wydatków poprzez odpowiednie podejście do tworzenia komunikatów, narzędzi i marketingowych kampanii. Tzw. Metoda Lean Startup powstała jako narzędzie do projektowania produktów dla firm, które nie mogą lub nie chcą pozwolić sobie na wykładanie z góry dużych kwot na badania i rozwój. Metoda ta, przeniesiona do działów marketingu pozwala działać szybciej, taniej i skutecznej. Tak w marketingu jak i w public relations. (fragment tekstu)
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.