Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 11

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Computerization of tourist services
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Cel. Wskazanie poziomu zainteresowania gestorów schronisk górskich przyciąganiem turystów zagranicznych poprzez porównanie ich reakcji na rezerwacje dokonywane z kraju i z zagranicy. Metoda. Podstawową metodą badawczą wykorzystaną w pracy jest metoda tajemniczy klient (mystery shopping). Do schronisk górskich w Polsce, Czechach i na Słowacji wysłane zostały wiadomości e-mail z prośbą o rezerwację w czterech językach. Wyniki. Pomimo dość niskiej zwrotności na wszystkie wysłane wiadomości, możliwy do zaobserwowania jest wyraźny jej spadek w przypadku rezerwacji z zagranicy. Jednak skala tego spadku zależy zarówno od kraju, z którego wiadomość została wysłana, jak i od kraju, w którym zlokalizowane było konkretne schronisko. Schroniska polskie odpowiadały na rezerwacje z zagranicy zdecydowanie najrzadziej. Ograniczenia badań i wnioskowania. Charakter badanych obiektów i cechy gości schronisk sprawiają, że stosunek do rezerwacji przychodzących pocztą elektroniczną nie musi być odzwierciedleniem postawy rynkowej poszczególnych gestorów. Wielu z nich nie postrzega Internetu jako wiodącego kanału pozyskiwania rezerwacji, a w wielu przypadkach efektywną komunikację elektroniczną ograniczają możliwości techniczne - ograniczony zasięg sieci komórkowej i stacjonarnej. Implikacje praktyczne. Niezależnie od obiektywnych ograniczeń technicznych gestorzy schronisk górskich we wszystkich trzech krajach powinni zwrócić większą uwagę na komunikację elektroniczną z potencjalnymi klientami. Oryginalność pracy. Prace, w których prowadzona jest analiza rynkowa działalności schronisk górskich należą do rzadkości i w Polsce, i w literaturze światowej. Zaprezentowane wyniki badań tę ogromną lukę zapełniają jedynie w niewielkiej części. Rodzaj pracy. Artykuł prezentujący wyniki badań empirycznych. (abstrakt oryginalny)
Autorzy omawiają zagadnienie rozwoju komputerowych systemów dystrybucji produktu turystycznego. Stwierdzają, że obecnie optymalnym rozwiązaniem dla małych i średnich przedsiębiorstw w turystyce jest opracowanie regionalnych zintegrowanych systemów dystrybucji produktu turystycznego.
3
Content available remote Internetowe systemy rezerwacji miejsc w turystyce
100%
Jednym z koniecznych warunków organizacji imprez turystycznych: wycieczek, wyjazdów pobytowych, miejsc noclegowych w hotelach, miejsc w samolotach, pociągach itp. jest funkcjonowanie sprawnego systemu rezerwacji dla osób chcących w nich uczestniczyć. Jeszcze kilkanaście lat temu, przed rozpowszechnieniem się Internetu, królowały telefony i przesyłki pocztowe. Porównując dzisiejsze sposoby organizowania na przykład wczasów zagranicznych z ówczesnymi, łatwo zauważyć, że wówczas każdy etap organizacji wymagał więcej czasu, pracy i dodatkowo był zdecydowanie kosztowniejszy. Dopiero upowszechnienie komputerów w latach dziewięćdziesiątych XX wieku i wraz za tym Internetu wpłynęło na intensywne zmiany w tej dziedzinie funkcjonowania firm turystycznych. Kolejnym etapem rozwoju było powstanie różnego typu systemów rezerwacji miejsc w samolotach, hotelach, pociągach i na zorganizowanych imprezach turystycznych. W dalszej części pracy przedstawiono kilka wykorzystywanych w Polsce systemów rezerwacji miejsc.(fragment tekstu)
Przedstawiono specyfikę e-biznesu w branży turystycznej. Zamieszczono przegląd metodyki wyceny przedsiębiorstwa i firmy w aspekcie szacunku wartości przedsiębiorstwa wirtualnego. Omówiono źródła wartości firmy vortalu turystycznego na przykładzie Travelplanet.pl.
|
|
z. 117
277-287
W Polsce wdrażanie systemów teleinformatycznych spotyka się z dużym zainteresowaniem zarówno branży turystycznej, jak i całego społeczeństwa, czego dowodem jest stale rosnący udział indywidualnych i instytucjonalnych użytkowników Internetu. Artykuł prezentuje zagadnienia społeczeństwa informatycznego, turystyki wirtualnej oraz procesów e-business i e-commerce w polskim sektorze turystycznym w okresie 1993-2004. (abstrakt oryginalny)
Scharakteryzowano cechy profesjonalnego turystycznego serwisu informacyjnego www, a następnie dokonano oceny funkcjonowania turystycznych serwisów informacyjnych zamieszczonych na stronach www jednostek samorządu terytorialnego Dolnego Śląska pełniących funkcje turystyczne i charakteryzujących się ponadprzeciętną atrakcyjnością turystyczną.
Autorka omówiła korzyści (wymierne i niewymierne) zastosowania komputerów w przedsiębiorstwie turystycznym, zaproponowała podzielenie tego procesu na 4 etapy, a także przedstawiła w krótkim zarysie funkcjonujący już informatyczny system dla turystyki o nazwie START AMADEUS.
8
Content available remote Miejsce e-turystyki w strategiach rozwoju województw
84%
Celem artykułu jest przedstawienie miejsca, jakie w "Strategiach rozwoju województw (polskich) miast wojewódzkich" zajmuje turystyka, narzędzia informatyczne w usługach administracji publicznej oraz e-turystyka. W obecnym okresie programowania Unia Europejska wspiera inwestycje związane z turystyką. Biorąc pod uwagę, że wspieranie przedsiębiorczości w regionie leży w kręgu zainteresowań władz lokalnych, wspieranie sektora turystycznego powinno stać się jednym z priorytetów. (fragment tekstu)
W artykule, opierając się na przykładzie projektów międzynarodowych BalticMuseums 2.0 i BalticMuseums 2.0 Plus, opisano, w jaki sposób dostępne technologie informatyczne mogą być wykorzystane do wspierania współpracy pomiędzy podmiotami działającymi w różnych krajach. W szczególności omówiono rozwiązania informatyczne wspomagające: zarządzanie projektem, gromadzenie wiedzy i jej wymianę pomiędzy uczestnikami projektu (platforma wiki), zarządzanie wielojęzyczną treścią, zarządzanie wirtualnymi galeriami, udostępnianie informacji dla użytkowników urządzeń mobilnych oraz zarządzanie współdzielonymi zasobami multimedialnymi. Omówione technologie informatyczne, z wyjątkiem systemu zarządzania wirtualnymi galeriami, dostępne są bezpłatnie jako oprogramowanie o otwartym kodzie źródłowym, co oznacza, że zaproponowane tu rozwiązania mogą być zastosowane w innych projektach międzynarodowych, znacząco ułatwiając współpracę instytucji rozrzuconych geograficznie i oddzielonych granicami państwowymi. (abstrakt oryginalny)
Przeprowadzono analizę wykorzystania usług telekomunikacyjnych w marketingowej koncepcji funkcjonowania przedsiębiorstwa hotelarskiego, jako instrumentu promocji i sprzedaży usług hotelarskich. Zaprezentowano rolę i zadania marketingu w przedsiębiorstwie hotelarskim oraz omówiono miejsce usług telekomunikacyjnych w przedsiębiorstwie usługowym. Następnie dokonano analizy marketingowego zastosowania usług telekomunikacyjnych w przedsiębiorstwie hotelarskim, na przykładzie sieci hotelowej Orbis SA. Przedstawiono także kierunki kompleksowego wykorzystania usług telekomunikacyjnych w promocji, a następnie obsłudze klientów przedsiębiorstw hotelarskich.
Wzrost aktywności turystycznej Polaków w ostatnich latach oraz szybki rozwój polskiej gospodarki turystycznej, zdeterminowany m.in. stabilizacją zarobków społeczeństwa połączoną ze spadkiem inflacji spowodowały zaostrzenie się konkurencji pomiędzy poszczególnymi regionami turystycznymi. Regiony te zaczęły poszukiwać nowych, skutecznych metod promocji, pozwalających na zdobycie większej liczby turystów i tym samym przewagi konkurencyjnej na rynku. Jedną z takich metod jest użycie technologii informatycznych do promocji regionów. Celem niniejszego artykułu jest ukazanie nowych możliwości promocji regionów turystycznych za pomocą komputerowych systemów informacji turystycznej oraz wad i zalet tych systemów w porównaniu z klasycznymi formami komunikacji. (abstrakt oryginalny)
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.