Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 2869

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 144 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Conference materials
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 144 next fast forward last
W artykule omówiono poszczególne etapy algorytmu pozyskiwania reguł wykorzystanego w systemie Neuronowej Sieci Wnioskującej. Zaprezentowano również wyniki badań skuteczności wiedzy pozyskanej z wyuczonej sieci neuronowej.
Celem Konferencji było przedstawienie ważniejszych problemów związanych z badaniami naukowymi w zakresie nauk ekonomicznych, wymiana poglądów na tematy sporne lub wymagające interpretacji, związane z badaniami i pracami realizowanymi w celu uzyskania kolejnych stopni i tytułu naukowego, zasad recenzowania opracowań i dorobku naukowego, wymogów redakcyjnych stosowanych wobec referatów, artykułów i rozpraw naukowych. (fragment tekstu)
Adaptacyjne metody aproksymacji stosowane przy prognozowaniu szeregów czasowych nazywa się też metodami uczenia systemów prognozujących. W literaturze statystycznej pod pojęciem metod adaptacyjnych rozumiane są wszelkie rekurencyjne metody estymacji modeli, zwłaszcza metody typu aproksymacji stochastycznej. Wszystkie metody typu adaptacyjnego wykorzystują ideę średniej ruchomej oraz innych statystyk ruchomych zwanych też statystykami pełzającymi, ślizgającymi lub biegnącymi. (fragment tekstu)
Ligandy fosforowe znalazły zastosowanie jako ligandy modyfikujące w reakcjach hydroformylacji olefin. Przy doborze fosfiny bierze się pod uwagę efekt steryczny i elektronowy. Generalnie najlepsze wyniki uzyskuje się stosując ligandy o niskiej zasadowości i o małej zawadzie przestrzennej.Oprócz jednowiążących ligandów fosforowych (fosfin, fosforynów) stosowane są również difosfiny i difosforyny, które umożliwiają między innymi prowadzenie reakcji hydroformylacji olefin wewnętrznych i cyklicznych w łagodnych warunkach.W ostatnich latach duże zainteresowanie wzbudzają fosfiny rozpuszczalne w wodzie, dzięki którym możliwe jest prowadzenie reakcji katalitycznych w układach dwufazowych, w których katalizator jest rozpuszczalny w fazie wodnej, a produkty i substraty w fazie organicznej. (abstrakt oryginalny)
Wśród wyspecjalizowanych instytucji europejskich, których polem zainteresowania jest współpraca regionów przygranicznych, czołowe miejsce zajmuje Stowarzyszenie Europejskich Regionów Granicznych (Arbeitsgemeinschaft Europäischer Grenzregionen - AGEG). Organizacja ta powstała na przełomie łat 1970/1971 z inicjatywy Rady Europy w celu koordynacji działań związanych z kontaktami regionów przygranicznych. Powołanie AGEG było poprzedzone szeregiem spotkań i konsultacji zainteresowanych stron, z tych zaś przełomowe znaczenie miała konferencja pt: Przygraniczne planowanie i współpraca, która odbyła się w 1965 r. w Bazylei. Od momentu powstania Stowarzyszenia Europejskich Regionów granicznych następował stały rozwój tej instytucji i zakresu jej zadań. Początkowo w skład AGEG wchodziły regiony przygraniczne położone wzdłuż Renu. W miarę postępu procesów integracyjnych w prace tej organizacji włączały się od początku lat osiemdziesiątych regiony przygraniczne RFN, państw Beneluksu, Hiszpanii, Portugalii, Irlandii, Wielkiej Brytanii, Skandynawii, Włoch, Szwajcarii, Austrii, Węgier i byłej Jugosławii Liczbę euroregionów zrzeszonych w AGEG trudno precyzyjnie określić. Do organizacji tej wchodzą głównie euroregiony reprezentujące związki o charakterze międzyregionalnym (np. Alpe-Adria) oraz międzykomunalnym (np. Euregio, Maas-Rhein). (fragment tekstu)
W świetle przedstawionego referatu nasuwa się pytanie o wskazanie rodzajów transportu mających w bliższej i dalszej perspektywie czasowej większe szanse rozwoju. Na ile różne formy partnerstwa publiczno-prywatnego mogą służyć jako instrumenty polityki transportowej? (fragment tekstu)
Treści moderowanych referatów obejmują wyjątkowo szeroki zakres problemów, omawianych przez autorów w różnej konwencji, z różnych punktów widzenia: zarówno mikro- jak i makroekonomicznego. ich uporządkowanie w pewien spójny koncepcyjnie modelnie jest sprawa prosta także dlatego, że struktura zagadnień jest "nierówna", zdominowana przez sektor małych i średnich przedsiębiorstw. (fragment tekstu)
Dla rozwiązania problemów rozwojowych współczesnego świata, Europy i Polski niezbędnym jest uzyskanie wspólnego, zdecydowanego poparcia ze strony przedstawicieli nauk społecznych dla: • kształtowania rozwoju jako wzrostu poziomu jakości życia (quality of life), • konstytucyjnego zobowiązania władz publicznych do respektowania tego warunku w regulacjach instytucjonalno-prawnych, decyzjach ekonomiczno-finansowych i administracyjnych, • konstytucyjnego zobowiązania partii politycznych do prezentowania programów wyborczych w aspekcie ich wpływu na poziom jakości życia danej populacji, • monitorowania procesów rozwojowych w aspekcie zmian stanu jakości życia danej populacji. Referat podejmuje próbę uzasadnienia celowości i możliwości realizacji tego kierunku działań. (abstrakt oryginalny)
Zadaniem opracowania nie jest przedstawienie istoty strategii rozwoju turystyki czy też kwestionowanie potrzeby istnienia strategii w jednostkach samorządowych bądź terenowych urzędach administracyjnych. Można bowiem a priori postawić tezę, że takie strategie muszą istnieć, aby dana funkcja gospodarcza rozwijała się prawidłowo. Szczególnie wtedy, gdy jest ona najważniejsza w hierarchii działalności gospodarczej danej jednostki przestrzennej albo też gdy ma ona być najważniejsza, a obecnie liczne czynniki ją dyskredytują.Celem opracowania jest: po pierwsze - przedstawienie stopnia zaawansowania władz wojewódzkich i samorządowych w przygotowanie strategii rozwoju funkcji turystycznej na obszarze regionu Bałtyk-Pomorze, po drugie - wstępna ocena poziomu już opracowanych tego typu dokumentów. (fragment tekstu)
Materiały z konferencji Naukowej pt. "Dawni i współcześni wybitni teoretycy zarządzania, menedżerowie i doradcy organizacyjni", zorganizowanej w listopadzie 1995 r. przez Katedrę Metod Organizacji i Zarządzania Akademii Ekonomicznej w Krakowie w ramach jubileuszu 70-lecia uczelni.
Podjąłem się zadania, które łączy się z rocznicą osiemdziesięciolecia urodzin Pana Profesora Kazimierza Boczara i polega na prezentacji tych wątków dorobku naukowego, które z punktu widzenia profilu zainteresowań badawczych, a także ich aktualnej użyteczności uważam za najbardziej interesujące. (fragment tekstu)
first rewind previous Strona / 144 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.