Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 53

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 3 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Consulting services
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 3 next fast forward last
Oczekiwania wobec konsultantów są przedmiotem debaty od początku istnienia tego zawodu, czyli od początku poprzedniego stulecia. Czy konsultant ma być ekspertem dziedzinowym (np. konsultant ds. wynagrodzeń)? Czy też lepiej, aby specjalizował się w określonej branży? A może większą wartość dodaną wniesie, prowadząc klienta przez proces grupowego rozwiązywania problemów i podejmowania decyzji, a nie ma wtedy znaczenia, dla jakiej branży pracuje? (fragment tekstu)
2
Content available remote Struktura rynku usług informatycznych w Polsce
75%
Rynek usług informatycznych jest jednym z prężniej rozwijających się rynków w Polsce. Można zauważyć, że kryzys panujący w poprzednich latach nie przyczynił się do zmniejszenia dynamiki wzrostu tego sektora. A nawet w literaturze przedmiotu można spotkać tezy, że menedżerowie upatrują drogi wyjścia z kryzysu w inwestowaniu w IT, a zwłaszcza w usługi. Dalsza cześć artykułu charakteryzuje rynek usług IT w Polsce. Autorka podjęła próbę opisania struktury rynku, rodzajów dostępnych na nim usług oraz wartości inwestycji w IT.(abstrakt oryginalny)
W artykule omówiono problem głównych trendów zachodzących w europejskim rynku konsultingowym poprzez analizę strukturalnych i dynamicznych zmian widocznych w ostatnich latach. Analiza ta umożliwia wyciągnięcie wniosków dotyczących poziomu rozwoju gospodarczego państw oraz wzajemnej zależności między poziomem PKB krajów europejskich a zaawansowaniem rynku doradztwa. Popyt na pewne usługi konsultingowe pośrednio odzwierciedla poziom zarządzania poszczególnych podmiotów ekonomicznych oraz efektywność struktury społeczno- -ekonomicznej państwa. Zbadano zależności między rozwojem rynku doradztwa oraz poziomem PKB poprzez modele korelacji. Zaproponowane modele mogą służyć za metodologiczną bazę prognozowania głównych trendów zachodzących na europejskim i globalnym rynku konsultingowym. (abstrakt oryginalny)
W artykule omówiono zagadnienia związane z konsultingiem IT w i instytucjach finansowych. Na początku procesu informatyzacji sektora bankowego wdrażaniem nowych rozwiązań zajmowały się działy IT. Obecnie wiele instytucji korzysta z pomocy firm doradczych.
W artykule omówiono wytyczne odnośnie wyboru konsultantów systemu zarządzania jakością i korzystania z ich usług. Zaprezentowano proces oceny kompetencji konsultanta. Przedstawiono wiedzę o krajowych i międzynarodowych systemach certyfikacji/akredytacji. Opisano jak organizacja powinna korzystać z usług konsultanta systemu zarządzania jakością.
6
Content available remote Mount Everest jako przykład komercjalizacji gór wysokich i himalaizmu
75%
Regiony górskie od dekad zmagają się z nadmiernym ruchem turystycznym. Obrazuje to dynamiczny rozwój każdej formy turystyki wysokogórskiej. Praca porusza tylko jedną z nich - wspinaczkę wysokogórską. Problem badawczy, jakim jest umasowienie i skomercjalizowanie działalności wspinaczkowej człowieka w górach najwyższych, został przedstawiony na przykładzie Mount Everestu. Ten niezwykle popularny szczyt doskonale obrazuje - w ujęciu chronologicznym - zachodzące zmiany. Przez pierwsze pół wieku - od pierwszego wejścia w 1953 roku - każdego roku (z kilkoma wyjątkami) szczyt zdobywało od kilkunastu do kilkudziesięciu alpinistów. Z początkiem XXI wieku, roczną liczbę zdobywców określało się już w setkach, a w 2013 roku wynosiła 578 wspinaczy. Trzeba jednak pamiętać, że osób próbujących zdobyć wierzchołek jest znacznie więcej. Popyt wygenerował powstanie firm konsultingowych, jako promotorów komercjalizacji w świetle kupowania szczytu. Nadmierne obciążenie Mount Everestu przyczynia się do wielu niekorzystnych zjawisk skutkujących dewastacją środowiska naturalnego, wywieraniem negatywnego wpływu na ludność lokalną, a poprzez komercjalizacje, odejście od etosu alpinisty, co skutkuje zmianą w postrzeganiu himalaizmu i samych himalaistów. Mount Everest - budzący niegdyś respekt i szacunek wśród alpinistycznej elity - to dziś produkt komercyjny, gotowy do sprzedania klientom z odpowiednim zapleczem finansowym. Bezpośredni wpływ na zaistniały problem ma w dużej mierze rząd nepalski, który unika regulacji, ponieważ czerpie z pozwoleń duże kwoty (ok. 10 tys. USD na osobę). Podsumowanie wskazuje na możliwości, ale i bariery w lepszym zarządzaniu "dachem świata".(abstrakt oryginalny)
Artykuł zawiera charakterystykę polskiego rynku usług konsultingowych. Na tym tle pokazano rynek usług konsultingowych w województwie podkarpackim. Na obszarze województwa podkarpackiego, podobnie jak w całej Polsce, rynek usług konsultingowych został wykreowany przez prywatyzację. W strukturze rodzajowej zleceń dominują usługi związane z doradztwem finansowym i podatkowym oraz doradztwem prawnym.
Przedmiotem rozważań podjętych w artykule jest wskazywanie możliwych sposobów unikania i przezwyciężania barier, wynikających z obaw ludzi poddawanych procesom restrukturyzacji przedsiębiorstwa.
W artykule zaprezentowano nowe wyzwania dla konsultingu HR. Wskazano jak firmy świadczące usługi doradztwa personalnego nadążają za zmieniającymi się potrzebami klientów, konkurencyjnością rynku i nowymi trendami. Omówiono pokryzysową sytuację na rynku.
Konsulting działa w różnych dziedzinach, np. w technice w postaci doradztwa w zarządzaniu projektami technicznymi. W zakresie usług prawnych i ekonomicznych jest zjawiskiem nowym w gospodarce polskiej okresu transformacji. Ta sfera konsultingu stanowi przedmiot niniejszego opracowania.
Celem niniejszego opracowania jest ukazanie rangi usług konsultingowych w podnoszeniu konkurencyjności przedsiębiorstw w gospodarce opartej na wiedzy. W ramach tak zdefiniowanego zamierzenia ukazano istotę wiedzy traktując ją jako zasób pierwotny i podstawowy związany ze wszystkimi "twardymi" i "miękkimi" zasobami organizacji. W takim ujęciu wiedza wyznacza konfigurację pozostałych zasobów w procesie generowania wartości. W dalszej kolejności ukazano zachowania przedsiębiorstw dostosowane do normatywów rozwoju gospodarki opartej na wiedzy. Odwołując się do teorii wzrostu gospodarczego wskazano na wiodącą rangę konsultingu w pozyskiwaniu i wykorzystywaniu wiedzy otoczenia na gruncie przedsiębiorstw. Zdefiniowano także ekonomiczne skutki usług konsultingowych. W końcowej części opracowania ukazano rolę usług konsultingowych w rozwoju wiedzy organizacji, odnosząc się zwłaszcza do wpływu konsultantów na rozwój teorii i praktyki zarządzania organizacjami. Ukazano, że konsultanci, działając na gruncie organizacji, wdrażają postulaty i zasady o charakterze normatywnym, prowadzą prace badawcze, formułują teoretyczne uogólnienia, a na ich podstawie hipotezy stanowiące podstawę dalszej eksploracji wiedzy o funkcjonowaniu organizacji, wreszcie wspierają dyfuzję wiedzy w otoczeniu, upowszechniając wzorcowe praktyki, jako istotne ogniwo rozwoju instytucjonalnego gospodarki. (abstrakt oryginalny)
Obecnie trudno wyobrazić sobie zarządzanie dużą lub choćby średnią firmą bez pomocy zewnętrznych konsultantów czy audytorów. W stale zmieniającym się otoczeniu biznesu, pod presją postępu technologicznego i procesów globalizacji pomoc doradców zewnętrznych stała się koniecznością. Za konsulting uważa się profesjonalne usługi, których celem jest pomaganie menedżerom w analizowaniu i rozwiązywaniu praktycznych problemów oraz poprawę działalności przedsiębiorstwa dzięki korzystaniu z doświadczeń innych organizacji. Konsulting jest dynamiczną i szybko zmieniającą się dziedziną usług. Doradztwo zewnętrzne odgrywa istotną rolę we wspieraniu przedsiębiorstwa w ich rozwoju rynkowym, poprzez wskazanie efektywnych rozwiązań opartych na nowoczesnych narzędziach zarządzania. (abstrakt oryginalny)
Celem artykułu jest przedstawienie przyczyn i uzasadnienie konieczności wsparcia konsultacyjnego przedsiębiorstw prowadzących działalność za granicą poprzez wyznaczenie problemów organizacji w sferze umiędzynarodowienia działalności, które zmuszają je do szukania pomocy u konsultantów z dziedziny ekonomiki i zarządzania. (fragment tekstu)
Celem artykułu jest sprawdzenie, czy i w jakim stopniu pomiar satysfakcji klienta oparty na zasadach metody SERVQUAL będzie przydatny do doskonalenia Systemu Zarządzania Jakością w firmie świadczącej wyspecjalizowane usługi doradcze. Scharakteryzowano kilka najbardziej podstawowych modeli opisujących jakość usług świadczonych na rzecz konsumenta.
Głównym celem niniejszego opracowania jest przedstawienie zmian, jakie wystąpiły w połskim przedstawicielstwie w ERZ w ciągu ostatnich ośmiu lat. Zmiany te dotyczą przede wszystkim stopniowo zwiększającej się liczby naszych przedstawicieli w radach, ich przygotowania do tej pracy oraz aktywności w ERZ, jak również postrzegania przez członków rad charakteru i znaczenia tych instytucji. Ponadto, opracowanie ma służyć ocenie działalności ERZ oraz porównaniu sytuacji polskich przedstawicieli w radach przed i po przystąpieniu Polski do UE. Analiza porównawcza opierać się będzie na wynikach trzech badań empirycznych dotyczących polskiego przedstawicielstwa w ERZ.
Artykuł ukazuje obecną sytuację, a także perspektywy rozwoju dla branży doradczej. Autorka dochodzi do wniosku, że pomimo dekoninunktury firmy doradcze potrafią przetrwać na rynku. Mamy tu przedstawione usługi konsultingowe świadczone przez te przedsiębiorstwa, zalety, a także zagrożenia wynikające z powszechności usług niskiej jakości.
W tej części artykułu przedstawiono wyniki badania satysfakcji klientów korzystających z usług doradczych wyspecjalizowanej firmy uzyskane zmodyfikowaną metodą SERVQUAL. W badaniu oceny jakości usług wzięło udział 50 klientów. Dowiedziono, że badanie satysfakcji klienta oparte na metodzie SERVQUAL jest przydatnym narzędziem do doskonalenia Systemu Zarządzania Jakością zgodnego z normą ISO 9001:2004.
Artykuł jest obszernym opisem obowiązków, które powinny spoczywać na konsultancie wynajętym do usprawnienia działalności organizacji. Opisuje wzorowy model jego zachowań oraz najczęściej popełniane błedy.
Unia Europejska w ok. 130 programach przeznacza miliardy euro na rolnictwo, politykę strukturalną, badania i rozwój. Wraz z pozostałymi grantami bilateralnymi i krajowymi w niektórych państwach można się doliczyć nawet 1500 różnego rodzaju dotacji. Szkoleniem doradców, którzy pomagają zdobywać dotacje, zajmuje się wiele firm i uczelni, oferujących studia podyplomowe, programy szkoleniowe i krótkie, nawet jednodniowe kursy. Instytut Biznesu opracował specjalny program Konsultant Funduszy Europejskich (KFE). W artykule przedstawiono czym należy kierować się przy wyborze takiego konsultanta.
W artykule przedstawiono istotę i rodzaje konsultingu, podstawowe czynności związane z określeniem strategii, jakie z metodycznego punktu widzenia powinny być realizowane, oraz role, jakie może pełnić firma doradcza na każdym z etapów procesu definiowania strategii.(abstrakt oryginalny)
first rewind previous Strona / 3 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.