Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 34

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Creativity assessment
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
Problem badawczy ujęty w artykule dotyczy analizy prokreatywnej przestrzeni przedsiębiorstwa produkcyjnego. Celem opracowania jest wyłonienie elementów wpływających na prokreatywną przestrzeń przedsiębiorstwa produkcyjnego oraz przegląd narzędzi do identyfikacji klimatu twórczego w miejscu pracy. W tym celu zastosowano metodę eksploracyjną wykorzystywaną przy analizie dostępnej literatury z zakresu prowadzonego badania. Z przeprowadzonej analizy wynika, że istotnym elementem wpływającym na prokreatywną przestrzeń przedsiębiorstwa jest utworzenie odpowiednich warunków środowiskowych i psychospołecznych. Można tego dokonać poprzez wsparcie kreatywnych działań pracowników zarówno ze strony organizacji, jak i wyższego szczebla oraz współpracowników. Czynnik ten pojawia się we wszystkich analizowanych kwestionariuszach do identyfikacji klimatu twórczego w miejscu pracy. Analiza kluczowych elementów wpływających na kreatywność w miejscu pracy wyłoniła również bariery kreatywności. Są to między innymi negatywne relacje między pracownikami, brak stymulacji intelektualnej czy też brak wsparcia kadry zarządzającej. Ważnym elementem proinnowacyjnej kultury jest także wyznaczenie odpowiednich działań prowadzących do rozwijania i zwiększania kreatywnego potencjału. Zalicza się do nich niewątpliwie ocenę kreatywności pracowników. Do pomiaru kreatywności opracowano dwa kwestionariusze: kwestionariusz postawy twórczej oraz kwestionariusz próbki pracy. (abstrakt oryginalny)
Celem artykułu jest dokonanie oceny zależności pomiędzy kreatywnością a poziomem wskaźników innowacyjności, które w sposób syntetyczny ukazują możliwości osiągania celów innowacyjnego rozwoju. W pracy wykorzystano globalne raporty indeksów innowacyjności oraz kreatywności, a także literaturę przedmiotu. Zastosowano metodę krytycznej analizy tekstów naukowych oraz opublikowanych rankingów międzynarodowych. W szczególności posłużono się metodą porównawczą przy wykorzystaniu wskaźników korelacji. (fragment tekstu)
3
Content available remote Projekt systemu oceny kreatywności pracowników przedsiębiorstw produkcyjnych
100%
W artykule przedstawiono przebieg badania oraz metodykę oceny kreatywności pracowników przedsiębiorstw produkcyjnych. Proponowane metody oraz narzędzia mają na celu wspomóc przeprowadzenie oceny kreatywności pracowników przedsiębiorstw oraz przyszłych pracowników w procesie rekrutacji. Opracowano je na bazie komponentów kreatywności: wiedzy (biegłość w danej dziedzinie), umiejętności twórczego myślenia (elastyczność i wyobrażnia, z jaką pracownicy podchodzą do problemów) oraz wewnętrznej motywacji do realizacji zadania (np. pragnienie rozwiązania napotkanego problemu). Innowacyjne przedsiębiorstwo wymaga odpowiednich działań już na etapie rekrutacji pracowników.(fragment tekstu)
Omówiono takie zagadnienia jak: przedmiot badania kreatywności, kontekst badania i oceny kreatywności, kryteria oceny kreatywności. Podkreślono, że przeprowadzone badania wśród menedżerów i kadry zarządzającej polskich firm potwierdziły niedostatek wiedzy i umiejętności w zakresie dokonywania oceny kreatywności. Aby kreatywność znalazła większe wykorzystanie w biznesie, należy przyjąć pewne kryteria ocen, które umożliwią zarządzanie kreatywnością, jak również wprowadzanie narzędzi motywujących pracowników do myślenia kreatywnego.
Autor przypomina, że cel projektu kreatywnego to uzyskanie zadowalającej egzekucji graficznej opartej na kreacji. Wszystko powinno zostać opracowane na podstawie strategii reklamowej opartej na analizie danych przekazanych przez klienta. Umiejętności, które powinny być częścią kompetencji project managera to zdaniem autora umiejętne zarządzanie czasem, kosztami, jakością, ludźmi, komunikacją i ryzykiem. Umiejętności te można w dowolny sposób łączyć, tworząc system zarządzania o określonych właściwościach. Autor twierdzi, że to, jak skonstruuje się system, decyduje, czy zarządzanie jest elastyczne czy też nie, czy i w jaki sposób zaspokaja potrzeby inwestora, jakich zasobów ludzkich wymaga i jakie generuje koszty.
W artykule zaprezentowano metodę pomiaru kapitału kreatywności. Pomiar w sensie ekonomicznym jest możliwy, gdy istnieje rynek i wartości wymienne. Wynagrodzenie pracownika może być uznane za właśnie taką wartość wymienną, przy założeniu, że rynek jest efektywny. Model pomiaru kapitału ludzkiego pozwala na określenie adekwatnej wielkości wynagrodzenia (jego wartości nominalnej) potrzebnego do zachowania kapitału ludzkiego zaangażowanego w pracownika. Porównując te wartość nominalną z rzeczywistą wielkością wynagrodzeń otrzymujemy wartość kapitału, dotychczas nieuwzględnianego w modelu kapitału ludzkiego, związanego z kreatywnością. Dalsze badania w tym zakresie mogą polegać na empirycznym wyznaczaniu rzeczywistej stopy zwrotu na kapitale kreatywności.(abstrakt oryginalny)
Przedmiotem opracowania jest analiza zdolności perspektyw rozwoju Opola jako miasta kreatywnego i atrakcyjnego. Postawiony problem badawczy rozpatrywano w odniesieniu do trzech współistniejących wymiarów w procesie rozwoju miasta: społeczeństwa, gospodarki oraz przestrzeni. (fragment tekstu)
W pierwszej części artykułu autor przedstawił definicje sektora kreatywnego oraz klasy kreatywnej społeczeństwa wraz z opisem znaczenia tych zagadnień, a także stopnia rozpoznania w literaturze przedmiotu. Druga część zawiera listę oddziałów, które zaliczane są do sektora kreatywnego według klasyfikacji brytyjskiego Departament Kultury, Mediów i Sportu (DCMS) oraz Polskiej Klasyfikacji Działalności (PKD) oraz analizę ilościową tych podmiotów w aglomeracji wrocławskiej. Podmioty te opisano według takich cech, jak: liczba pracujących, data powstania oraz forma własności. Dane obrazują sytuację na rok 2008.
Kampanią i sloganem, które absolutnie odstają od innych, jest np. hasło Żywca: "Chce się Ż". Trzeba je ocenić wysoko, bo jak zawsze hasła tej marki odnoszą się zarówno do produktu, jak i do życia konsumentów. Doskonale znane, dwuznacznie kojarzone powiedzenie, używane w chwilach prawdziwej afirmacji życia to mistrzowski zabieg reklamowy. Niestety, mnóstwo reklam telewizyjnych jest zupełnie nietrafionych i wymagają poprawy oraz włożenia w spot więcej finezji, tak jak to z branży browarniczej. (abstrakt autora)
Pozbywanie się błędów z prowadzonych przez firmę działań marketingowych to proces skomplikowany. Błędy bowiem łączą się ze sobą, wzmacniają i wzajemnie wywołują. Część przyczyn i konsekwencji wychodzi poza tradycyjny dział marketingu - infekuje produkcję, serwis, czasem nawet zespół zarządzający. Niekiedy błędy nawarstwiają się a każdy nowy projekt z udanym zastosowaniem marketingowych narzędzi może powiększyć arogancję i przeświadczenie o własnej wielkości. To generuje następne błędy lub przeoczenia. (abstrakt autora)
Podstawą dobrej kreacji jest zawsze czas. Stworzona ad hoc nowa strategia po kilku godzinach lub dniach może doczekać się jeszcze lepszego wariantu. Genialne idee, powstające niekiedy błyskawicznie, trzeba następnie szczegółowo dopracować. Ostatecznym weryfikatorem nowatorskich pomysłów są zawsze klienci, zwłaszcza zaś grupy docelowe, do których głównie kierowany jest przekaz. Oraz bezsprzecznie wyniki sprzedaży. (abstrakt autora)
W dobie obecnej nie chcemy już spożywać posiłków w obskurnym punkcie z nieprzyjemną obsługą, bez względu na to jak jesteśmy głodni. W podróży omijamy niesolidne stacje benzynowe, które "chrzczą" paliwo. Także idąc na pocztę czy do sklepu oczekujemy miłej obsługi i profesjonalizmu. Nie bez znaczenia jest czystość i wystrój wnętrz. Te wszystkie cechy składają się na nasz i firm marketing doświadczeń. Era polegająca na wyłącznej promocji marketingu cech produktu bowiem powoli się kończy na rzecz tego pierwszego. (abstrakt autora)
Pracując na swoją motywacją i zarazem automotywacją, warto zacząć właśnie od uświadomienia sobie tych dwóch mechanizmów. Mamy bowiem w umyśle dwa konkurujące ze sobą systemy: chłodny, kalkulujący i gorący, impulsywny. W sytuacji pokusy i spadku motywacji do działań w firmie najlepiej podgrzać ów chłodny i schłodzić gorący. Czyli przybliżyć odroczoną gratyfikację i oddalić tę natychmiastową. Walka z prokrastynacją i wdrażanie pozytywnych nawyków kosztuje, ale na pewno opłaci się w bliższej i dalszej perspektywie. (abstrakt autora)
Pomimo stale podnoszącej się świadomości marketingowej, w wielu firmach nadal pokutuje przeświadczenie, że zatrudnienie wysokiej klasy specjalisty czy nawiązanie współpracy z agencją marketingową to zbyt duży, a w dodatku zbędny wydatek. Tymczasem pracownik firmy oddelegowany do tych spraw i odpowiedzialny za marketing zwykle ma jeszcze szereg innych obowiązków i nie jest w stanie śledzić trendów czy innowacji, zaś na kreatywność nie starcza mu już czasu. Również po zakończeniu działalności zewnętrznej firmy marketingowej często mamy do czynienia z powrotem do inercji, bałaganu i braku sensownych działań w tym obszarze. (abstrakt autora)
Tempo zmian na rynku to jedno, a ich przewidywalność to drugie, aczkolwiek im szybsze są zmiany, tym przewidywać trudniej. W sztuce marketingu stale trzeba mieć na uwadze fakt, iż rynek będący dziełem człowieka nie podlega bezwyjątkowym prawidłom, podobnym do tych, które rządzą przyrodą. Rynek bowiem jest nieprzewidywalny lub przewidywalny warunkowo. Ale właśnie dlatego, iż marketing patrzy w przyszłość, reagując natychmiast, taktyka wyprzedza w nim strategię, która jest pojęciem z poziomu zarządzania. (fragment tekstu)
Kampania promocyjna winna być finezyjna, pomysłowa i nieszablonowa. Jednak mimo wszystko usystematyzowana. Planistyczne podejście przełoży się na sprawniejsze przeprowadzenie całej akcji na poziomie PR. Dlatego tak ważne jest wyznaczenie celów promocji i określenie grupy docelowej. Na koniec zaś każda kampania powinna zostać oceniona pod względem efektywności tak, aby w kolejnej fazie w razie potrzeby zmienić niektóre elementy nowych ofert, dostosowanych do już nieco zmienionego otoczenia rynku. (abstrakt autora)
Zaangażowanie budowane przez konsumenckie aktywacje - promocje i konkursy, ma zwykle działanie krótkotrwałe. Klienci w błyskawicznym tempie zapominają o ofertach sprzed miesiąca a nawet tygodnia. Ludzka psychika i mechanizm uczenia się sprawiają, iż potrzebujemy więcej bodźców i komunikatów, aby dana wiadomość przetworzona została skuteczniej i utrwaliła się w pamięci długotrwałej. Dlatego też jedna z firm, używając dwóch typów mechanizmów rywalizacji, stworzyła także dwa konkursy: jeden pobudzający kreatywność a drugi nastawiony na międzyludzki kontakt. Pozwoliło to na dotarcie do konsumenckiej grupy docelowej. (fragment tekstu)
Głównym celem opisanej w niniejszym materiale kampanii było znalezienie nowych pracowników do kreatywnego działu digitalowej agencji. A więc osób, które aktywnie i swobodnie funkcjonują w społecznościowych mediach, zwłaszcza w obszarze najnowszych platform. Poszukiwano prawdziwych "digital natives" - ludzi pomysłowych, rozumiejących media cyfrowe i potrafiących zarazem dostrzec w nich marketingowy potencjał. Rekrutacje prowadzone standardowymi technikami nie przyniosły jednak rezultatów. Dopiero wykorzystanie technologii snapkodów, dobrze znanej użytkownikom Snapchata przyniosło nieoczekiwany sukces. (fragment tekstu)
Sodexo Benefits and Rewards Services jest liderem oraz ekspertem w zakresie kompleksowych usług motywacyjnych i działa na polskim rynku od kilkunastu lat. Doradza w obszarze budowania trwałych relacji pracodawcy z pracownikami. Z oferty Sodexo w Polsce skorzystało już około 43 tys. firm. Kampanii wewnętrznej na prośbę Sodexo podjęła się z powodzeniem agencja kreatywna Peppermint. (abstrakt autora)
W wyniku ciągłego korzystania z zasobów internetu może ucierpieć nie tylko myślenie krytyczne oraz umiejętność oceny i zrozumienia naszych interakcji ze światem. Okazuje się, iż narażona jest również nasza kreatywność - cecha niezwykle pożądana. Tym niemniej według badań rośnie nasze IQ, a nic nie wskazuje na to, by sam intelekt mierzony kwantyfikatorami miał na technologicznej rewolucji ucierpieć. Chociaż czasu i nowoczesnych technologii zatrzymać się nie da, z komputera i urządzeń mobilnych powinniśmy korzystać w granicach zdrowego rozsądku. (abstrakt autora)
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.