Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 87

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 5 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Credit cards
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 5 next fast forward last
Liczba kart kredytowych rośnie. Niestety, wysokie oprocentowanie uniemożliwia korzystanie z "plastików" zgodnie z ich przeznaczeniem - jajko alternatywy dla kredytu.
Dokonano analizy polskiego rynku kart affinity, dających posiadaczom możliwość wspierania wybranych programów charytatywnych i/lub instytucji „przy okazji" dokonywania transakcji bezgotówkowych.
Artykuł prezentuje największą firmę zajmującą się w Polsce kartami płatniczymi - POLCARD CO. LTD.
W artykule przedstawiono rynek kart płatniczych w Polsce.
W artykule przedstawiono rozwój rynku kart płatniczych w Polsce.
W artykule przedstawiono historię pojawienia się kart płatniczych oraz ich rodzaje, a także firmy emitujące te karty.
Wal-Mart Stores Inc. stanął na czele zbiorowego protestu handlowców, który zmusił największych wystawców kart debetowych Visa USA i MasterCard International Inc. do zmniejszenia składek z tytułu przetwarzania transakcji debetowych.
Celem artykułu jest zbadanie problemów związanych z kształtowaniem kosztów użytkowania kart kredytowych, określenie czynników mających wpływ na poziom tych kosztów. W początkowej części artykułu zaprezentowano znaczenie wiedzy o kosztochłonności elektronicznych metod płatności. Następnie dokonano ogólnej charakterystyki kosztów i zaprezentowano czynniki wpływające na ich wysokość. W artykule podjęto również próbę oceny nakładanych przez ustawę o lichwie limitów w oprocentowaniu np. kredytów kortowych. W końcowej części zaprezentowano dane empiryczne dotyczące opłat za użytkowanie kart kredytowych. (abstrakt oryginalny)
W czasach dominowania gospodarki elektronicznej szczególne znaczenie ma możliwość rozliczania transakcji handlowych z wykorzystaniem elektronicznych form płatności. W przypadku systemów klasy B2B czy B2A największe zastosowanie mają wszelkiego rodzaju możliwości zdalnego dostępu do rachunków bankowych, umożliwiające szybkie i bezpieczne dokonywanie transakcji handlowych. Rozwiązania te opierają się z reguły na koncepcjach typu corporate banking (w przypadku transakcji handlowych między podmiotami w kraju i w walucie tego kraju) czy dealingu wewnętrznego (w przypadku transakcji na rynku międzybankowym). Wybór wymienionych typów rozwiązań płatności elektronicznych związany jest z charakterystyką zastosowań w sferze biznesu. Świat klienta detalicznego kreuje inne potrzeby dokonywania rozliczeń transakcji handlowych. Klienci detaliczni mają w głównej mierze potrzebę dokonywania płatności częstych, na niewielkie kwoty, lecz charakteryzujących się dużą mobilnością zarówno pod względem miejsca i czasu dokonania transakcji, jak i elastycznością instrumentu finansowego. Stąd dla klienta detalicznego ogromne znaczenia ma możliwość stosowania różnego rodzaju kart płatniczych. (fragment tekstu)
Usługa Purchase with Cashback umożliwia wypłacanie gotówki bez użycia bankomatu bezpośrednio w kasach sklepowych, supermarketach i na stacjach benzynowych. Niedługo będzie to możliwe w niemal 10 tysiącach punktów.
Zwrócono uwagę, że klienci coraz chętniej korzystają z możliwości zadłużania przy pomocy kart kradytowych. Rośnie konkurencja bankowa, więc karty te są coraz atrakcyjniejsze i dostępniejsze. Zamieszczono ofertę banków w zakresie tanich kart kredytowych.
Przedstawiono ogólne informacje o kartach kredytowych, uczestnikach obrotu tymi kartami, wdrożenie kart płatniczych w polskim systemie bankowym. Zwrócono uwagę na niebezpieczeństwa związane z użytkowaniem tych kart (fałszerstwa).
W artykule przedstawiono ofertę najbardziej prestiżowych kart płatniczych w Polsce. Zamieszczono informacje o dostępnym limicie, opłatach i innych wymaganiach wobec posiadaczy tego rodzaju kart.
Zdaniem autora karta kredytowa stopniowo będzie wypierała kredyt w rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowym (ROR). Standardem stanie się posiadanie dwóch kart: debetowej do korzystania z bankomatu oraz kredytowej do płacenia sklepie.
Przedmiotem artykułu są rozważania nad przeznaczeniem i rolą wydawanych przez polskie banki kart bankowych w obsłudze klientów. Autor przeanalizował strukturę zakupów przy pomocy tych kart i strukturę bezpośrednich dochodów banków z tego tytułu. Zwrócił także uwagę na tempo dokonujących się zmian w unowocześnianiu polskiej bankowości.
W Banku Pekao trwa proces wprowadzania do Centrum Kart inwestora branżowego, który ma zapewnić spółce dostęp do nowych technologii oraz do rynku europejskiego. Być może będzie nim spółka z grupy UniCredito Italiano, lecz jak dotychczas informacje na ten temat nie zostały opublikowane.
Przedstawiono podstawowe informacje na temat instrumentów finansowych, które stają się coraz bardziej popularne i godne zaufania, a mianowicie, kart płatniczych. Omówiono prawną naturę tego środka płatniczego. W tym celu przybliżono genezę kart płatniczych, prezentując wielkość transakcji handlowych odbywających się za ich pomocą, wskazując główne rodzaje oraz analizując szczegółowo definicję zawartą w Ustawie o elektronicznych instrumentach płatniczych.
Praktyczne stosowanie metod sztucznych sieci neuronowych, o postaci jednokierunkowej i wielowarstwowej, wymaga określenia struktury. Sprowadza się to do określenia ilości poziomów ukrytych, ilości węzłów na każdym z nich oraz wzajemnych powiązań pomiędzy węzłami. Przyjęta struktura sieci neuronowej jest podstawą właściwej optymalizacji neuronowej sprowadzającej się do określenia wartości optymalnych wag dla połączeń pomiędzy węzłami.Generowane struktury sieci są ograniczone warunkami brzegowymi: ilością wejść i wyjść, oraz możliwością algorytmu optymalizacji komputerowej.Algorytm genetyczny, ma służyć wyznaczeniu optymalnej struktury sieci przy wielokryterialnej funkcji oceny 'dobroci' każdej z rozpatrywanych struktur. (...) W dalszej części pracy prezentujemy optymalizację neuronową i genetyczną. (fragment tekstu)
Aby w działalności bankowej kształtować i wzmacniać relacje pomiędzy instytucją a jej klientami, banki muszą sięgać po coraz to nowe instrumenty. Coraz częściej pojawiają się tzw. affinity credit cards - czyli karty kredytowe adresowane tylko do określonej grupy ważnych i opiniotwórczych klientów. Instytucje finansowe oferują tego rodzaju karty członkom określonych organizacji, a także dla promocji ważnych spraw społecznych. Odmianą kart affinity są karty kredytowe typu "cashback". W ich przypadku określony procent pieniędzy powraca do właściciela w momencie dokonywania transakcji. Autor przewiduje, że z tego rodzaju kart będzie korzystać coraz to więcej osób. Do takich produktów mają przekonać ich cechy - choćby korzystne oprocentowanie i możliwość prowadzenia transakcji przez Internet.
20
63%
Celem artykułu była analiza partnerskich (hipermarket i bank) kart kredytowych. Oprócz podobieństw, w ujęciu sensu stricte karty te różnią się dodatkowymi funkcjami, związanymi z używaniem ich w konkretnych sklepach, w których są wydawane. Ponadto określono również korzyści ze współpracy banku z placówką handlową. Dla banków jest to głównie dostęp do klientów hipermarketów oraz możliwość wykorzystywania ich marki. Sklepy kreują zaś własną markę oraz zwiększają sprzedaż.(abstrakt oryginalny)
first rewind previous Strona / 5 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.