Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 10

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Credit guarantee
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Przedstawiono historyczny przegląd instytucji gwarancji kredytowych (od powstania pierwszego stowarzyszenia gwarancyjnego w XIX wieku) na wszystkich kontynentach.
|
|
nr 1-2
43-48
Artykuł jest próbą prezentacji najistotniejszych elementów dwóch systemów gwarantowania środków pieniężnych gromadzonych w bankach: systemu opartego na odpowiedzialności Skarbu Państwa oraz systemu gwarantowania depozytów wprowadzonego Ustawą o Bankowym Funduszu Gwarancyjnym.
|
|
nr 9
132-134
Instytucja poręczenia znajduje zastosowanie we wszystkich sferach stosunków cywilnoprawnych, tak w obrocie powszechnym, jak i gospodarczym. W szczególności podejmowanie działalności gospodarczej lub potrzeba zewnętrznych źródeł finansowania(najczęściej kredytu) wiąże się z koniecznością ustanowienia dla podmiotu finansującego gwarancji zadłużenia. W artykule znaleźć można informacje odnośnie najczęściej spotykanych form gwarancji oraz ich skuteczności.
Metoda finansowania przedsięwzięć inwestycyjnych określana potocznie "project finance" wykorzystywana jest zazwyczaj do finansowania dużych i kosztownych inwestycji, najczęściej z zakresu infrastruktury. Banki muszą wykazać się dużą elastycznością warunków kredytowania i aktywnością dążąc do optymalizacji zastosowanych rozwiązań oraz pełnego zabezpieczenia wypłacalności przedsięwzięć.
5
Content available remote Instrumenty finansowe a polityki wspólnotowe UE
63%
Problemy budżetowe w UE, wynikające z coraz bardziej skomplikowanych uwarunkowań geopolitycznych i społeczno-demograficznych, mogą znacznie wydłużyć pracę nad perspektywą finansową po 2020 r. W tym kontekście coraz częściej formułuje się pogląd, że w przyszłości powinno się ograniczyć finansowanie dotacyjne na rzecz rozszerzenia stosowania instrumentów zwrotnych. Celem głównym artykułu było uzasadnienie teoretyczne interwencji, ze szczególnym przypadkiem interwencjonizmu kredytowego/finansowego. Problem ten jest odnoszony do polityki spójności, choć wskazano możliwości adaptacji do wspólnej polityki rolnej. Osią rozważań jest teza, iż wprowadzenie instrumentów finansowych do polityk wspólnotowych, w tym WPR, powinno opierać się na solidnych przesłankach teoretycznych, z odniesieniem do badań empirycznych i aplikacyjnych (nawet z sektora MŚP), identyfikujących wady, zalety, problemy i zagrożenia. Niedoskonałości i niekompletności rynków finansowych są pewnym uzasadnieniem dla rozważnej i czasowej ingerencji publicznej w kształtowanie podaży instrumentów finansowych, ale szacunki popytu na nie są bardzo niepewne, zawierające się w nieakceptowalnie szerokich przedziałach, co sugeruje wręcz możliwość ich zawyżania. Ograniczony popyt na powyższe instrumenty wynika także z przeglądu ich stosowania. Co nie mniej ważne, koszty administracyjne i transakcyjne niekiedy mogą być w ich przypadku bardzo znaczące, co może je uczynić nawet mniej atrakcyjnymi niż finansowanie w pełni komercyjne. Nie ma także pewności, że instrumenty finansowe staną się powszechnie dostępne dla wszystkich rolników i mieszkańców wsi. (abstrakt oryginalny)
Dyrektor Związku Banków Polskich przedstawił projekt ustawy o Funduszu Poręczeń Unijnych według stanu na 29 stycznia 2004 roku. Najważniejszym celem funduszy ma być udzielanie poręczeń i gwarancji spłaty zaciąganych kredytów oraz udzielanie poręczeń emisji obligacji emitowanych przez jednostki samorządu terytorialnego, przeznaczonych na sfinansowanie inwestycji współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej.
|
|
nr 6
8-9
W Polsce centralnym ogniwem finansowej infrastruktury wspierania eksportu, w tym głównie ubezpieczeń i gwarancji eksportowych jest Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych (KUKE). Strategicznym i długofalowym celem Korporacji jest tworzenie warunków sprzyjających promocji polskiego eksportu i usług na rynkach międzynarodowych.
|
|
nr 1113
393
Omówiono zabezpieczenia transakcji kredytowej w kontekście dostępności kapitałów obcych dla małych i średnich przedsiębiorstw. Scharakteryzowano istotę instytucji gwarancji kredytowych dla małych i średnich przedsiębiorstw. Przedstawiono rozważania nad historią podmiotów świadczących usługi w zakresie ochrony gwarancyjnej oraz scharakteryzowano działalność tych instytucji w innych krajach. Zaprezentowano zagadnienia dotyczące organizacji polskiego systemu poręczeń kredytowych oraz oceniono dotychczasowe rezultaty jego funkcjonowania. Dokonano także porównania zasad organizacji i działania rodzimych poręczycieli z najlepszymi praktykami w tym zakresie, opartymi na doświadczeniach płynących z działalności instytucji zabezpieczeniowych w różnych regionach świata.
|
|
nr 3
33-35
Omówiono amerykański system finansowania budownictwa mieszkaniowego. Jest to system agencyjny. Działają tam takie instytucje wtórnego rynku hipotecznego jak: Fannie Mae i Freddie Mac. Formalnie sprywatyzowane cieszą się licznymi przywilejami państwowymi i są traktowane w nierynkowy sposób. Postawiono pytanie, czy taki system znalazłby uznanie w Polsce.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.