Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 263

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 14 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Customer Relationship Management (CRM)
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 14 next fast forward last
|
|
nr 3
82-87
Budowanie sieci kontaktów to jedna z kluczowych umiejętności w biznesie i rozwoju kariery. Aż w 60 proc. odpowiada za sukces zawodowy, wyprzedzając kompetencje i wizerunek oraz jakość naszej pracy. Czy to znaczy, że kompetencje nie mają znaczenia, a kariera to tylko znajomości? Oczywiście, że nie. Jednak rola sieci kontaktów biznesowych jest dziś niezwykle istotna. Dlaczego? (fragment tekstu)
Autorzy stawiają tezę, że strategii zarządzania opartej na CRM nie można wprowadzać wykorzystując jedno kompleksowe rozwiązanie IT. Systemy IT o wysokich budżetach przynoszą często minimalne korzyści ekonomiczne. Lepsze skutki daje budowanie tej strategii metodą niewielkich, dobrze zorganizowanych i dających się zarządzać projektów "oddolnych". Tezę tę zilustrowano przykładami.
Zakres zastosowań technik zdalnego uczenia w zarządzaniu kontaktami z klientami jest znaczący i w związku z rozwojem inicjatyw CRM oraz rozpowszechnianiem się metod nauczania na odległość będzie się poszerzał. Widać jednocześnie, że zarządzanie kontaktami z klientami i stosowanie zdalnego uczenia mają wiele aspektów i przedstawiony w artykule obszar wspólny stanowi tylko mały wycinek każdego z tych zagadnień. Żadne z nich nie determinuje rozwoju drugiego, pokazane zależności mają raczej charakter pośredni. Przeprowadzona dyskusja pokazuje również, że realizując strategię CRM lub wprowadzając zdalne uczenie trzeba patrzeć na problem szeroko, mając perspektywę wszystkich procesów zachodzących w organizacji. (fragment tekstu)
Jedna z funkcji controllingu jest funkcja zasilania w informacje, którą z kolei wykorzystuje się w procesie planowania i kontroli. Chcąc zapewnić realizacje zadań controllingu sprzedaży, wśród których jednym z podstawowych jest niedopuszczenie do podejmowania błędnych decyzji w obszarze sprzedaży, należy stworzyć system informacyjny i zapewnić mu sprawne funkcjonowanie.
Celem artykułu jest wskazanie na rolę CRM-u - jako zintegrowanego systemu - w procesie budowania przez banki spółdzielcze trwałych relacji z ich klientami. (fragment tekstu)
W niniejszym artykule dokonano charakterystyki systemów klasy CRM, podstawowych korzyści oraz zagrożeń związanych z ich wdrażaniem. W drugiej jego części przedstawiono wyniki badań ankietowych, które pozwoliły na ocenę stopnia znajomości oraz wykorzystania technologii CRM przez właścicieli i menedżerów polskich biur podróży. Istotnym elementem opracowania jest identyfikacja podstawowych korzyści oraz zagrożeń związanych z wdrażaniem tych rozwiązań w biurach podróży.(abstrakt autora)
Analiza głównych czynników technologicznych wskazuje, że kierunek rozowju systemów klasy CRM będzie zbliżony (a w wielu obszarach identyczny) jak kierunki rozowju innych systemów informatycznych wspomagających zarządzanie przedsiębiorstwem (systemów klasy ERP). Decydujące znaczenie dla rozwoju systemów CRM będzie miał rozwój systemów zarządzania bazami danych, który umożliwi implementację zaawansowanych hurtowni danych, stanowiących najistotniejszy element w architekturze systemów CRM, rozwój technologii webowych umożliwiających tworzenie wydajnych i funkcjonalnych aplikacji w modelu ASP oraz rozwój technologii mobilnych.(fragment tekstu)
8
Content available remote Marketing partnerski a CRM
80%
Wraz ze wzrostem konkurencji tradycyjne koncepcje zarządzania marketingowego są zbyt wąskie i niewystarczające dla wielu przedsiębiorstw. Niezwykle ważnym czynnikiem gwarantującym osiągnięcie sukcesu na rynku jest kooperacja opierająca się na budowaniu długoterminowych związków tworzonych między przedsiębiorstwem i klientami. W tym celu stosuje się strategie wykorzystujące technologie informatyczne zwane CRM.(abstrakt oryginalny)
W warunkach wzrastających wymagań konsumentów oraz wzmożonej konkurencji na rynku zorientowanie na klienta jako filozofia działania nabiera coraz większego znaczenia. Prowadzi to do korygowania strategii firm i kierowania ich przede wszystkim na osiągnięcie właściwego poziomu satysfakcji konsumenta oraz stworzenie odpowiedniej oferty dla różnych grup klientów. Najistotniejszymi czynnikami pozwalającymi przedsiębiorstwom na osiągnięcie sukcesu są dziś trafność wyboru klienta, szybkość dotarcia do niego, dostarczanie produktów/usług według jego indywidualnych potrzeb oraz wysoki poziom obsługi klienta w całym cyklu sprzedaży, w tym również obsługi posprzedażowej. Niezwykle zmienne zaś otoczenie gospodarcze wymusza podejmowanie szybkich decyzji, do których niezbędne jest przetwarzanie i analizowanie dużej ilości danych. Aby owe czynniki uzyskania przewagi konkurencyjnej mogły zostać uruchomione, firma powinna korzystać z odpowiedniej technologii informatycznej. Narzędziem pomocnym w działaniach z zakresu zarządzania relacjami z klientem, prowadzących do eliminacji granic między firmą a jej klientami, są systemy Customer Relationship Management. Dla wielu polskich przedsiębiorstw systemy klasy CRM mogą stać się szansą bycia bardziej konkurencyjnymi, wydajnymi i produktywnymi na rynkach lokalnym i globalnym. (fragment tekstu)
Celem niniejszego artykułu jest przedstawienie miejsca hurtowni danych w systemie CRM przedsiębiorstwa oraz sposobu, w jaki ewoluował model zastosowania technologii data warehouse w CRM. (fragment tekstu)
Z definicji networking jest świadomym procesem tworzenia sieci życzliwych osób, dzięki której możliwa jest wymiana informacji, zasobów oraz wzajemnego poparcia w sposób korzystny dla uczestników. Wiele wydarzeń i spotkań biznesowych rozpoczyna się obecnie tzw. sesją networkingu, w czasie której poza tradycyjną wymianą wizytówek uczestnicy opowiadają o swojej pracy, firmie, realizowanych projektach. Wszystko po to, aby wymienić się informacjami, które mogą ułatwić w przyszłości znalezienie kontrahenta, partnera biznesowego, inwestora lub pracodawcy. Z networkingiem mamy do czynienia, gdy uczestniczymy w biznesowych spotkaniach, konferencjach czy szkoleniach, gdy udzielamy się na forach dyskusyjnych i grupach społecznościowych. Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że uczestniczy w procesie networkingu również podczas spotkań z rodziną i przyjaciółmi, w czasie rozmów sąsiedzkich, wymiany opinii z rodzicami innych dzieci w przedszkolu czy szkole, czy uczestnicząc w pracach organizacji społecznych, a nawet wtedy, gdy rozmawiamy z naszym klientem czy sprzedawcą odwiedzającym naszą firmę. Każda z tych sytuacji stwarza możliwość powiększenia własnej sieci kontaktów. (fragment tekstu)
Reguła asocjacyjna w drążeniu danych to implikacja w postaci A→B, gdzie A to zbiór elementów poprzedzających a B jest zbiorem elementów następujących. Innymi słowy jest zdefiniowana na elementach odzwierciedlających związki typu wiele do wielu między elementami. Wizualizacja ma dość długą historię w poprawianiu dostępności dużych zestawów danych do analizy przy pomocy różnych technik. Chociaż zostało opracowanych wiele narzędzi mających na celu wizualizację reguł asocjacyjnych, tylko niewiele z nich jest w stanie filtrować po współczynnikach wsparcia i ufności tak jak po słowach kluczowych. Ponadto, tylko niektóre z tych narzędzi mogą obsłużyć dużą liczbę reguł z wieloma poprzednikami. Tak więc, może być trudno zwizualizować i zrozumieć odkrytą wiedzę jako całość, nawet jeśli wszystkie reguły są dostępne. W artykule przedstawiono aplikację GraphMiner, która rozwiązuje wiele z tych problemów. Prezentacja aplikacji jest przedstawiona jako studium przypadku, w którym omawiamy sposób, w jaki można w systemie CRM wspierać sprzedaż i działania promocyjne. (abstrakt oryginalny)
|
|
nr 3, CD
1039-1044
Jako strategia czy filozofia zarządzania przedsiębiorstwem, Customer Relationship Management (CRM) wspomagane jest przez systemy informatyczne tworzone na jej podstawie. W artykule zaprezentowano koncepcję zarządzania relacjami z klientem CRM wykorzystywaną w przedsiębiorstwach przede wszystkim w celu wsparcia obsługi klientów poprzez zaspokojenie najważniejszych ich potrzeb. Koncepcja CRM oznacza odejście od tradycyjnego rozumienia produktów, usług i relacji z klientami, w zamian za uznanie związku z klientem za główny produkt. Dzięki właściwemu zarządzaniu związkiem dochodzi do kreowania wartości zarówno po stronie klienta, jak i przedsiębiorstwa. Poprzez wykorzystanie wszystkich powiązań klienta i organizacji, włączenia ich w jeden proces oraz dogłębne jego poznanie, przedsiębiorstwo może optymalizować wynikające stąd korzyści. (abstrakt oryginalny)
Podkreślono konieczność mierzenia kondycji marki, firmy, czy relacji klientów w kontekście całego rynku, a nie tylko klienckiego zadowolenia. Takie całościowe podejście do problemu utrzymania i pozyskiwania klientów oferuje Customer Dynamics. Odpowiada na kluczowe pytania: jak najskuteczniej utrzymać aktualnych klientów, jak zminimalizować straty klientów, jak pozyskać klientów nowych.
Rozwój technologii informacyjno-komunikacyjnych determinuje stałe doskonalenie przez producentów oprogramowania programów aplikacyjnych oferowanych na rynku oprogramowania. Prowadzi to do pojawiania się nowych wersji (generacji) produktów programowych, osadzonych na wydajniejszych i "rozszerzonych" platformach technologicznych, z większymi możliwościami funkcjonalnymi oraz lepszymi walorami użytkowymi. W artykule zaprezentowano najnowsze generacje wybranych systemów klasy e-CRM. Najbardziej zaawansowane technologicznie to produkty klasy open source i systemy dostępne z poziomu przeglądarki internetowej. (abstrakt oryginalny)
W nawiązaniu do cyklu "Budowanie relacji z kluczowymi klientami" autorki pokazują jak omówione zagadnienia CRM przekładają się na konkretne zadania i kto, na jakim stanowisku, powinien ponosić za nie w firmie odpowiedzialność.
Artykuł ma charakter przeglądowy, przedstawiono w nim dyskusję na temat koncepcji zarządzania relacjami z klientami w serwisach handlu elektronicznego, a w szczególności handlu internetowego B2C. Omówiono budowę systemów klasy CRM ze wskazaniem modułów odpowiedzialnych za obsługę relacji w e-handlu. Kluczowymi elementami koncepcji e-CRM są rozwiązania personalizacyjne i syste-my rekomendacyjne, pozwalające na efektywne wykorzystanie gromadzonej wiedzy o klientach.(abstrakt oryginalny)
Opracowanie kontynuuje odpowiedź na pytanie czym jest CRM: przedstawia tezy o systemie, istotne rady jak go budować, by skutecznie przyczynił się do sukcesu firmy.
W artykule przedstawione zostały wyniki badań ankietowych, które pozwoliły na ocenę stopnia znajomości oraz wykorzystania technologii CRM (Customer Relationship Management) przez właścicieli i menedżerów biur podróży w Polsce, a także identyfikację podstawowych korzyści oraz zagrożeń związanych z wdrażaniem tych rozwiązań informatycznych. Przeprowadzone badania miały charakter badań niepełnych, reprezentacyjnych, wywiadów bezpośrednich na podstawie kwestionariusza, przeprowadzanych z udziałem ankieterów oraz ankiety internetowej. Autorzy - porównując wskazania badanych podmiotów z roku 2005 (N = 305) oraz 2015 (N = 290) - prezentują dekadę doświadczeń i przemian dotyczących implementacji systemów wspomagających zarządzanie relacjami z klientami na rynku organizacji i pośrednictwa w turystyce w Polsce.(abstrakt oryginalny)
Już za tydzień,5 grudnia rozpocznie się konferencja poświęcona problemowi migracji klientów w sektorze finansowym. Migracje klientów, z punktu widzenia obserwatora niezwiązanego z systemem bankowym mogą wydawać się chaotycznym tańcem szaleńca pomiędzy jednym a drugim bankiem. Taki migrujący klient jeszcze dobrze miejsca nie zagrzeje, nie zapracuje na status stałego (zwykle potrzeba na to 6 miesięcy), a już rozgląda się za innym bankiem – bo wszędzie dobrze gdzie nas nie ma. I co na to bankowcy? Szukają skutecznej metody zatrzymania miotających się po rynku usług finansowych klientów. Poza stratą klienta, czyli rozłożonego w czasie zysku z klienta, banki tracą także czas, jaki uprzednio poświęciły na zdobycie klienta. Strata goni stratę, ale czy tylko? Obserwacje migrujących klientów pozwalają wyciągać bardzo ciekawe wnioski… Ale o tym po konferencji. (abstrakt oryginalny)
first rewind previous Strona / 14 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.