Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 35

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Design of communication system
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
1
100%
Celem artykułu jest zaprezentowanie metody badania technicznych i społecznych kompetencji pracowników jako narzędzia, które może zostać wykorzystane w projektowaniu makroergonomicznym systemów wytwórczych. Scharakteryzowano etapy projektowania systemów pod względem kryterium ergonomicznego. Następnie przedstawiono przykład analizy zadań szczegółowych inżyniera procesu wraz z jego profilem kompetencyjnym, który został uwzględniony podczas ergonomicznego projektowania systemu. (abstrakt oryginalny)
W artykule została przedstawiona analiza czasu opóźnień pociągów na linii metra, spowodowanych uszkodzeniem pętli transmisyjnej (lub nadajnika zasilającego tą pętle). Dla zaproponowanego modelu opisującego ruch pociągu wykonano szereg obliczeń, dla różnych wartości parametrów. Oszacowano w ten sposób czas opóźnienia w dojeździe pociągu do następnej stacji w porównaniu z sytuacją bez usterek. Dla najczęściej występujących długości pętli na I linii metra w Warszawie okazało się, że opóźnienie spowodowane awarią transmisji na pojedynczej pętli jest rzędu 2-3 sekund, Dlatego też można przyjąć, że tego typu awaria nie wpływa w znaczący sposób na ruch pociągów metra.(abstrakt oryginalny)
Niniejszy artykuł jest studium przypadku na temat roli komunikacji wewnętrznej w okresie zmiany wywołanej kryzysem w firmie Redan. Przedstawiono źródła kryzysu oraz sposoby ich rozwiązania. Zaprezentowano komunikację jako czynnik sukcesu.
Przedmiotem artykułu jest złożony i wielowymiarowy proces oceny 360 stopni w kontekście działań komunikacyjnych. Metoda ma strategiczny charakter w tworzeniu opinii, wykorzystywanych w Systemie Okresowych Ocen Pracowniczych (SOOP) do wskazań tzw. obszarów rozwoju pracownika. Celem artykułu jest analiza konkretnych przypadków metody i oceny jej przeprowadzenia pod kątem nie tylko poprawności zachowań komunikacyjnych, ale przede wszystkim ujawnienia popełnionych błędów. (fragment tekstu)
Planowanie matematycznych modeli systemów technicznych jest wspierane poprzez różne metody matematyczne. Najprostsze metody zaliczane są do twardych metod obliczeniowych tj. statystyka i probabilistyka. Do miękkich bardziej złożonych metod obliczeniowych zaliczyć można sztuczne sieci neuronowe, algorytmy genetyczne, zbory rozmyte. Wykorzystywane w inteligentnych systemach metody wieloagentowe pozwalają na dokładne symulowanie rzeczywistości z dużą liczbą obiektów, o różnym poziomie abstrakcji. Stanowią one metodę pozwalającą opisać różne związki między uczestnikami ruchu na drogach. Artykuł prezentuje zadanie optymalizacyjne pozwalające wiernie odtworzyć niebezpieczne sytuacje na drogach, wskazując źródła ich powstania. Przez to staje się możliwe planowanie tak infrastruktury drogowej aby była ona bezpieczna. (abstrakt oryginalny)
Artykuł na temat kształtowania komunikacji wewnętrznej w przedsiębiorstwie. Przedstawiono metodę Die Kommunikations-System-Studie (KSS), jej istotę, , cele jakie można dzięki niej osiągnąć oraz kolejne etapy i fazy jej wdrażania.
Komunikacja wewnętrzna w firmie w okresie zmiany - studium przypadku Sonion Polska Sp. z o.o.
artykule opisano znaczenie elementów procesu planowania przestrzennego w projektowaniu środowiska akustycznego terenów zurbanizowanych. Wskazano na elementy problemowe i ograniczenia w zapisach strategicznych dokumentów gminy związanych z planowaniem przestrzennym. Opisano możliwości kształtowania środowiska akustycznego przy wykorzystaniu modeli struktur przestrzennych w odniesieniu do budowy modelu systemu transportowego. (abstrakt oryginalny)
Poddając analizie efektywność współczesnej komunikacji miejskiej, można określić w prawie każdym mieście większe lub mniejsze problemy. Pojazdy samochodowe użytkowane są tylko przez kilkanaście minut na dobę i zazwyczaj przez nie więcej niż jedną osobę. Przez resztę czasu wymagają miejsc parkingowych, które zajmują tak trudny do wygospodarowania teren w mieście. Alternatywą jest transport grupowy. Jednak współczesne rodzaje komunikacji miejskiej, jakimi są głównie autobusy, tramwaje i metro, nie do końca spełniają swoje funkcje. Trudności te wymuszają na inżynierach szukanie coraz nowszych i bardziej efektywnych rozwiązań, bazujących na indywidualnej infrastrukturze. Takim rozwiązaniem są systemy PRT. Niniejsza praca ma na celu zaprezentowanie nowego rodzaju komunikacji miejskiej, jakim są systemy PRT oraz porównanie ich możliwości z innymi rodzajami miejskiego transportu. Najpierw przedstawiono w niej ogólną charakterystykę systemów PRT, ich cechy i rozwój. W dalszej części omówiono polskie spojrzenie na ten specyficzny typ transportu, czyli projekt MISTER. Pracę kończy symulacja efektywnościowa systemu MISTER dla miasta Opola. (abstrakt oryginalny)
Rozwój transportu miejskiego powinien być oparty o nowe rozwiązania techniczne, coraz powszechniej stosowane w Europie Zachodniej. Zastosowanie tramwaju dwysystemowego stwarza możliwość racjonalnego wykorzystania istniejącej infrastruktury szynowej (tramwajowej i kolejowej). Wykonano już szereg ekspertyz i analiz dotyczących wprowadzenia takiego rozwiązania m.in. w Krakowie i Poznaniu.
Artykuł stanowi kontynuację rozważań (WZ 3/2007) nad niedostatkami teorii zarządzania organizacjami usługowymi. Obecnie podjęto próbę wypracowania systemowych podstaw teorii organizacji usługowej, traktowanej jako szczególnego rodzaju system społeczny oraz próbę przysposobienia teorii sytemu do specyfiki organizacji usługowej. (abstrakt oryginalny)
Artykuł proponuje naukową wykładnię oraz nietypowe sposoby i techniki tworzenia reklamowych przekazów, dalekich od tych znanych, standardowych. To przede wszystkim projektowanie komunikacji i wystąpień przy zastosowaniu formuły 6-wyrazowych prezentacji. Oczywiście przy omijaniu wyświechtanych zwrotów i próbie wdrożenia opracowanych z pasją przekazów, będących niejednokrotnie inteligentnym skrótem myślowym. To bez wątpienia "wyższa szkoła jazdy" i podniesiona wyżej poprzeczka wymagań dla przyszłych marketerów. (abstrakt autora)
Tworzenie infrastruktury transportu - bez względu na formę organizacyjną odbywa się na ogół w ramach programów rządowych, obejmujących warianty zamierzeń inwestycyjnych z uwzględnieniem kosztów i ich rozłożenia w czasie. Jednakże niezbędne jest też oparcie właściwego kierunku działania na przesłankach wychodzących poza czynniki ściśle ekonomiczne.
Kreatywność znajduje paliwo wszędzie. Każdy może być kreatywny, z wszystkiego można czerpać inspirację. Może to prowadzić do konstatacji, że jeżeli za osobę kreatywną uznajemy kogoś, kto choćby na chwilę potrafi odejść od typowego rozumienia sprawy, to na świecie kreatywni są wszyscy. A jednak nie na tym istota kreatywności polega. Kreatywność powszednia bliższa jest bowiem uzupełnianiu otaczającej nas komunikacji, procesowi transgresji i samodoskonaleniu. Rozpoczynając kreatywną pracę, musimy określić, jaki jest cel kreacji. Podobny proces towarzyszy też tworzeniu reklamowych przekazów. (fragment tekstu)
Artykuł zawiera przedstawienie metody modelowania ruchu pasażerskiego, ze szczególnym uwzględnieniem modelowania generacji ruchu i sieci transportowej oraz metody analiz przestrzennego rozkładu ruchu, zastosowanych dla obliczeń potoków pasażerskich zintegrowanego systemu transportu zbiorowego Krakowa przy założeniu funkcjonowania Dwusystemowego Krakowskiego Szybkiego Tramwaju. Wszystkie prezentowane obliczenia ruchu pasażerskiego wykonano przy zastosowaniu pakietu programów SATURN-SATCHMO.
Tendencje rozwojowe komunikacji miejskiej w Polsce, w okresie perspektywicznym obejmującym pierwsze 15 lat nowego wieku, będą wyznaczane głównie przez samorządy lokalne, odpowiedzialne za tę dziedzinę działalności miejskiej. Organizacje te, będą zabiegały o zwiększenie jakości usług komunikacji miejskiej, zgodnie ze standardami Unii Europejskiej w zakresie organizacji i zarządzania, sieci komunikacyjnej, środków przewozowych, taryfy i biletów, finansowania, informacji i bezpieczeństwa podróży. Przewiduje się, że na drodze kształtowania jakości tych usług wystąpią bariery polityczne i finansowe.
Projektowanie jest zagadnieniem złożonym, głównie z uwagi na szerokie spektrum zjawisk, jakie mogą zostać zaprojektowane, a tym samym na wiele dziedzin wiedzy, jakich może ono dotyczyć. Istnieje wiele różnych metodyk projektowania, opracowanych głównie przez inżynierów i dizajnerów z zakresu sztuki użytkowej. W rozdziale przedstawiono wybraną metodykę projektowania - Design Thinking - na tle innych metodyk (Lean/Agile UX, Systems Thinking), wpisujących się także w ramę projektowania zorientowanego na użytkownika (User- -Centered Design). Przedstawiono także jej adaptację na potrzeby projektowania cyfrowej komunikacji organizacji, co stanowi zasadniczy przedmiot niniejszego rozdziału. (fragment tekstu)
W dniach 13-15 września 2006 r. w Poznaniu odbyła się międzynarodowa konferencja naukowo - techniczna pt. "Odziaływanie infrastruktury kolejowej na przestrzeń przyrodniczą", w której wzięło udział ponad 100 osób z Polski i wielu krajów europejskich. Prezentowane referaty zwracały główną uwagę na stosowanie rozwiązań zapobiegających degradacji i fragmentacji środowisk przyrodniczych przy projektowaniu sieci transportowych.
Istota metody analizy systemu komunikacji sprowadza się do założenia, że jakość i przepływ informacji wewnątrz organizacji należy powiązać z problemami jej funkcjonowania. Główny ciężar działań niemieckiej metody KSS (Kommunikations-System-Studie) polega na analizie tych związków. Omówiono zasady praktycznego stosowania metody KSS i korzyści wynikające z jej zastosowania. Metoda ta została wdrożona już w ok 500 przedsiębiorstwach i instytucjach w Niemczech z bardzo dobrym efektem.
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.