Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 5

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Dobra rzadkie
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
1
Content available remote On the Problem of Spatial Placement of the Companies Engaged in Emotions
100%
Autorzy opisali zmiany systemu gospodarowania w Rosji, które wpłynęły na dużą polaryzację społeczną - pojawienie się grupy ludzi zamożnych, którzy stwarzają nowy rynek związany z konsumpcją dóbr luksusowych, u podłoża którego znajdują się cechy osobowościowe nowej elity.
Odwołując się do amerykańskiej szkoły Property Rights autor próbuje odpowiedzieć na pytanie, kto powinien być podmiotem praw własności, aby efektywnie, z punktu widzenia reprodukcji kapitału, zarządzać przedmiotem własności w procesie gospodarowania rzadkimi zasobami.
Polska sztuka za granicą ma się coraz lepiej, mamy też znakomitych artystów, będącymi w swoich dziedzinach dobrymi ambasadorami kraju. Jednak z punktu widzenia kogoś, kto chciałby wypromować polski produkt za granicą i użyć w tym celu polskiego artysty, to zdecydowanie za mało. Większość z nich, jak np. Krzysztof Penderecki to przedstawiciele tzw. kultury wyższej. Tymczasem do wypromowania za granicą "masowej marki" brakuje nam kogoś na miarę Rihanny czy Justina Biebera. (abstrakt autora)
Przedmiotem artykułu jest teoria ekonomii zasobów wyczerpywalnych. Punktem wyścia jest dla autora klasyczny wykład Harolda Hotellinga: The Economics of Exhaustible Recources, zamieszczony w J.of Political Economics (nr 39/1931). Szczególną uwagę poświęcił autor zależnościom cenowym tych zasobów.
Autorzy przedstawili przegląd literatury ekonomicznej dotyczącej różnych aspektów środowiska naturalnego jako przedmiotu badań ekonomii. Przedstawiono analizę kosztów i korzyści alternatywnych sposobów wykorzystania środowiska naturalnego oraz problematykę teorii zanieczyszczenia środowiska, zwłaszcza strategii ich kontroli i stosowania różnych instrumentów ekonomicznych, modele równowagi cząstkowej i ogólnej, dynamiczne modele akumulacji odpadów, pomiar szkód spowodowanych zanieczyszczeniem i kosztów ich redukcji, a także uwagi na temat polityki ekologicznej.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.