Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 7

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Doradcy inwestycyjni
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Rynek NewConnect, zwany potocznie małym parkietem, funkcjonuje w ramach struktur polskiego rynku kapitałowego od sierpnia 2007 r. Od tego czasu zadebiutowało na nim ponad 450 spółek, w tym przede wszystkim spółek z sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. Organizator rynku, tworząc ramy formalne funkcjonowania alternatywnego systemu obrotu, starał się uczynić go możliwie najbardziej zliberalizowanym, tj. o niskich wymogach dopuszczeniowych oraz z łagodnym katalogiem w zakresie obowiązków informacyjnych. Jednocześnie, aby poszczególni emitenci mogli sprawnie funkcjonować jako spółki publiczne zgodnie z obowiązującymi regulacjami na rynku kapitałowym, organizator alternatywnego systemu obrotu utworzył instytucję Autoryzowanego Doradcy. (fragment tekstu)
Autor w poniższym szkicu chciałby przynajmniej ogólnie - również opierając się na własnych doświadczeniach - zarysować zasady opiniowania różnych projektów inwestycyjnych przez doradców majątkowych. Wyjaśnienie roli doradcy majątkowego na rynku nieruchomości wymaga miedzy innymi odpowiedzi na następujące pytania: Na czym polega specyfika inwestowania na rynku nieruchomości? Jakie kwalifikacje powinien mieć doradca majątkowy? Jak powinien wyglądać schemat analizy opłacalności i ryzyka inwestycji na rynku nieruchomości, który przygotowuje dla inwestora doradca majątkowy? W jaki sposób określać ryzyko inwestowania na rynku nieruchomości? (fragment tekstu)
Celem badania była analiza zmian w standardach obsługi klientów detalicznych doradztwa inwestycyjnego pod kątem wypełniania zaleceń dyrektywy MiFID II. Badanie przeprowadzono w schemacie tajemniczego klienta z wykorzystaniem procedury stosowanej w badaniu przeprowadzonym przez Synovate (2011). W 2016 i 2017 zebrano dane z odpowiednio 51 i 58 wizyt w instytucjach finansowych. Nie stwierdzono statystycznych różnic w procedurach przeprowadzania wywiadu o sytuacji klienta i jego potrzebach. Klienci generalnie postrzegali doradców jako osoby, które jasno komunikują swoje rekomendacje i przedstawiają różne możliwości inwestycyjne. Około 90% klientów było zadowolonych z obsługi. Wyniki przedstawiają ogólny profil zadowolonego klienta jako osoby poszukującej przejrzystych i jasnych informacji o alternatywach inwestycyjnych, przekazanych przez doradcę, który zachowuje się profesjonalnie, przeprowadzając wywiad i poszukuje szczegółowych, ale tylko niezbędnych informacji o kliencie. (abstrakt oryginalny)
Decyzje inwestycyjne mogą być podejmowane zarówno przez inwestorów jednostkowych, jak i przez profesjonalnych menedżerów finansowych. W obu przypadkach, podejmowaniu decyzji inwestycyjnych towarzyszą różne czynniki psychologiczne. Zadaniem controllingu finansowego jest wypunktowanie tych czynników, a po ich identyfikacji wdrożenie odpowiednich rozwiązań neutralizujących owe czynniki lub też je wykorzystujące.
Uwaga skoncentrowana zostanie na analizie wybranych wymogów ustawowych, które mają na celu zapewnienie należytego bezpieczeństwa środków powierzanych przez klientów, poprzez obowiązek zatrudniania doradców inwestycyjnych lub zawarcie umowy z podmiotem uprawnionym do zarządzania aktywami na zlecenie w kontekście podstawowych modeli ubezpieczeniowych funduszy kapitałowych. (fragment tekstu)
6
84%
Przedmiotem opracowania jest zbadanie doktrynalnych spoiw infrastruktury etycznej, które winny służyć zapewnieniu właściwej postawy moralnej profesjonalistom narażonym na pokusę przeprowadzenia transakcji spekulacyjnych. W szczególny sposób problem ten dotyczy osób zatrudnionych w sektorze usług finansowych na stanowisku maklera papierów wartościowych i doradcy inwestycyjnego. Obszar badawczy został celowo ograniczony do tendencji formalizacyjnych etyki oraz roli procesów kodyfikacyjnych w jej kształtowaniu. Przede wszystkim po to, by wykazać redundantny wpływ unormowań etycznych na wybrane elementy rozwoju moralnego człowieka. Nadto niniejsza praca kładzie akcent na pełniejsze, niż to było dotychczas, wyjaśnienie regularnie występujących niedociągnięć argumentacyjnych narosłych wokół instytucjonalizacji etyki zawodowej z uwypukleniem tych racji, które dezawuują jej znaczenie przy rozstrzyganiu dylematów moralnych. Naszkicowana problematyka została przedstawiona na podstawie aktualnego dorobku doktryny, włączając się w ten sposób w wartki nurt jej rozważań. (abstrakt oryginalny)
Obecnie spośród zawodów prawniczych radca prawny ma największy zakres wyboru form aktywności zawodowej. Treść art. 8 ustawy o radcach prawnych wskazuje formy organizacyjno-prawne, w których może być wykonywany zawód radcy prawnego. Początkowe brzmienie tego przepisu wskazywało stosunek pracy jako podstawową formę wykonywania zawodu. Aktualnie, ustawa o radcach prawnych na równi traktuje wykonywanie zawodu radcy prawnego w ramach stosunku pracy, na podstawie umowy cywilnoprawnej, w kancelarii radcy prawnego oraz w spółkach: cywilnej, jawnej, partnerskiej, komandytowej, komandytowo-akcyjnej, co umożliwia tej grupie prawników, świadczenie usług w sposób odpowiadający ich indywidualnym preferencjom i potrzebom społeczeństwa.(abstrakt oryginalny)
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.