Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 6

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Dostawcy IT
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
W literaturze przedmiotu można spotkać krytykę obydwu metodyk. Niemniej jednak, oprócz umiejętności dobierania odpowiedniej metodyki do danego projektu i zespołu projektowego, należałoby zwrócić uwagę na problematykę klienta, dla którego tworzy się dany produkt. Zdaniem autorki, kluczową rolę odgrywa uzyskanie od klienta informacji o jego rzeczywistym zapotrzebowaniu na funkcjonalności danego produktu. To zagadnienie jest często, niestety, ignorowane przez literaturę przedmiotu lub traktowane marginalnie. Nawet w lekkich metodykach, gdzie zwraca się uwagę na czynnik ludzki, mówi o potrzebie harmonijnej współpracy zespołu projektowego i bieżącej współpracy z klientem, nie mówi się, jak to uzyskać.(fragment tekstu)
Przedstawiono koncepcję współpracy dostawców z firmami na wielu etapach rozwoju nowego produktu. Omówiono rodzaje powiązań z dostawcami wskazując na problemy i zagrożenia. Scharakteryzowano model zaangażowania dostawcy określany czterema etapami współpracy: strategiczną, krytyczną, rutynową i „na dystans”.
W opracowaniu podjęte zostały rozważania, dotyczące wpływu procesu zakupów na jakość logistycznej obsługi klienta. Analiza tego zagadnienia i wskazanie najważniejszych czynników została przeprowadzona w trzech ujęciach. Poprzez pryzmat roli i organizacji procesu zakupów w przedsiębiorstwie, relacji wewnątrz organizacji i poza nią oraz oczekiwań klientów. Charakter i treść tego opracowania powinny przyczynić się do wyjaśnienia wieloaspektowości procesu zakupów w kontekście logistycznej obsługi klienta. (fragment tekstu)
W warunkach gospodarki rynkowej, gdy wykształcił się rynek klienta, pojawia się potrzeba spełnienia coraz bardziej wygórowanych oczekiwań odbiorców, dotyczących poziomu obsługi dostaw. Konieczne jest stworzenie strategii obsługi klienta, przy ścisłej koordynacji decyzji i działań wszystkich podmiotów - od dostawców surowców poprzez producentów i kierowników aż po detalistów. (fragment tekstu)
Niniejszy artykuł prezentuje metodykę badań oraz wyniki badań podjętych dla oceny istotności wymagań systemu zarządzania jakością dostawców branży motoryzacyjnej. Dla realizacji celów badawczych przeprowadzono badanie wstępne (SI; metoda Delficka) poprzedzające badanie właściwe (S2, wywiad kwestionariuszowy skategoryzowany). Badanie wstępne zostało przeprowadzone w gronie ekspertów (z Polski, Czech oraz Stanów Zjednoczonych). Badanie właściwe zostało zrealizowane pośród wszystkich dostawców na pierwszy montaż w Polsce, mających certyfikowane SZJ ISO/ TS 16949. Wyniki badań są ważne dla wszystkich przedsiębiorstw w branży motoryzacyjnej tak dla obecnych dostawców, jak też przedsiębiorstw planujących uzyskać status dostawców na pierwszy montaż. Analizy oparte na niniejszych wynikach powinny właściwie ukierunkować projektowanie, utrzymanie i rozwój SZJ. (abstrakt oryginalny)
Przedsiębiorstwa zazwyczaj integrują swoje działania o charakterze operacyjnym i strategicznym w łańcuchach dostaw mając na uwadze kwestie ekonomiczne. Jednak coraz częściej brane są również pod uwagę środowiskowe aspekty ich działań. Efektem zmian zachodzących w świadomości współczesnych organizacji jest ukucie pokrewnych terminów, tj. Sustainable Supply Chain Management (SSCM) i Green Supply Chain Management (GSCM). Mówi się o zielonych łańcuchach dostaw, czyli takich, które w procesie swojej integracji biorą pod uwagę uwarunkowania środowiskowe. Artykuł porusza problematykę relacji pomiędzy systemem zarządzania środowiskowego ISO 14001 a "wyzielenianiem" łańcuchów dostaw. Szczególna uwaga zwrócona została na ósmą zasadę zarządzania jakością dotyczącą współpracy z dostawcami. W artykule przedstawione zostały wyniki badań empirycznych. Pokazują one, że firmy funkcjonujące w otoczeniu między narodowym dostrzegają więcej korzyści z wdrożenia certyfikatu ISO 14001. Fakt posiadania tego certyfikatu nie zawsze przekłada się jednak na dostrzeganiu znaczenia wzajemnych korzystnych relacji z dostawcami.(abstrakt oryginalny)
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.