Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 4

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Dynamiczna teoria bilansu
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
W artykule przedstawiono znaczenie dynamicznego bilansu. Zakłada się, że jego wynik jest równy wpływom pomniejszonym o wydatki. Autor podjął próbę budowy modelu ewidencyjnego na potrzeby dynamicznego pomiaru płynności finansowej.
W 2004 r. IASB (International Accounting Standards Board) oraz FASB (US Financial Accounting Standards Board) rozpoczęły wspólne prace nad projektem dotyczącym prezentacji danych finansowych. Efektem tych prac jest, przedłożony w październiku 2008 r., materiał do dyskusji: Model sprawozdawczości finansowej (Discussion paper: Preliminary Views on Financial Statement Présentation - www.iasb.org) według IASB i FASB. Teoria dynamicznego bilansu została sformułowana przez Eugena Schmalenbacha w 1919 r. i była rozwijana przez wielu jego następców. W opracowaniu podjęto próbę porównania koncepcji dynamicznego bilansu z zaproponowanym w wymienionym dokumencie modelem sprawozdawczości finansowej. (fragment tekstu)
Celem dynamicznego bilansu jest ustalenie krótkookresowego wyniku finansowego, będącego miernikiem efektywności działania podmiotu gospodarczego. Na potrzeby artykułu przedstawione zostały teorie ujmowania elementów bilansu według różnych autorów oraz ujęcie wybranych zdarzeń gospodarczych w teoriach dynamicznego bilansu. Autor stwierdził, że w każdej z przedstawionych koncepcji, wynik finansowy jest zgodny z aktualnymi zasadami jego ustalania. Ewentualne różnice dotyczą sposobu klasyfikacji aktywów i pasywów z punktu widzenia przyszłych wpływów, wydatków, przychodów oraz kosztów.
Biorąc pod uwagę główne cechy bilansu, jego podstawy teoretyczne można podzielić następująco: statyczne teorie bilansu, dynamiczne teorie bilansu, organiczne teorie bilansu i nowe założenia teorii bilansu. W artykule przedstawiono podstawowe tezy tych teorii.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.