Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 7

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Dyrektywa IPPC
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
W artykule szczegółowo omówiono treść dyrektywy w sprawie zintegrowanego zapobiegania i ograniczania zanieczyszczeń (IPPC).
Od początku transformacji ustrojowej lat 90. Polska otrzymywała pomoc finansową i merytoryczną od Unii Europejskiej. Znaczący strumien tej pomocy pochodził ze środkow kreowanych w ramach tzw. pomocy bilateralnej, czyli umów zawieranych przez rząd Polski z poszczególnymi krajami Unii, ale także ze Stanami Zjednoczonymi, Kanadą i innymi członkami OECD. W grupie krajów udzielających nam pomocy bilateralnej znaczący udział miała Dania. W artykule omówiono projekt "Pomoc duńska dla Polski we wdrażaniu Dyrektywy 96/61/WE".
W artykule omówiono proces wdrażania Dyrektywy Rady 96/61/WE w sprawie zintegrowanego zapobiegania i ograniczania zanieczyszczeń (IPPC). Przedstawiono zasady ogólne Dyrektywy oraz wytyczne szczegółowe.
Znaczna część polskiej gospodarki znajduje się na początku lub w fazie głębokich zmian restrukturyzacyjnych. Integracja z Unią Europejską wymaga od przedsiębiorstw przemysłowych nie tylko zidentyfikowania i przezwyciężenia barier w zakresie technologii, organizacji, ale także ekonomii i uregulowań prawnych. (...) Z przedstawionej problematyki implementacji dyrektywy IPPC w warunkach gospodarki polskiej wynika bezsporny fakt, że jej wdrożenie będzie bardzo trudne dla polskiego przemysłu. (fragment tekstu)
BOT Elektrownia Opole SA 25 lipca 2005 r., na rok przed wymaganym terminem uzyskała tzw. pozwolenie zintegrowane. Podstawą wprowadzenia w Polsce obowiązku uzyskania zezwolenia zintegrowanego jest europejska dyrektywa, dotycząca kompleksowego zapobiegania i ograniczania emisji zanieczyszczeń, powszechnie zwaną dyrektywą IPPC.
Artykuł mówi o konieczności uzyskania przez zakłady przemysłowe, w których produkcja odbywa się z wykorzystaniem instalacji wymienionych w nowej unijnej dyrektywie IPPC, jednego zintegrowanego zezwolenia dla wszystkich rodzajów emisji. O pozwolenie zintegrowane muszą ubiegać się przedsiębiorstwa działające w przemyśle hutniczym, metalurgicznym, chemicznym, mineralnym, energetycznym, rolnictwie i gospodarce odpadami.
W artykule przedstawiono drogę firmy Stora Enso Poland do uzyskania pozwolenia zintegrownego, zgodnie z unijną dyrektywą IPPC. Firma ta produkuje papier, worki papierowe oraz tekturę falistą. Z racji tego, iż branża papiernicza przez lata uważana była za jedną z najbardziej uciążliwych dla środowiska, stąd instalacje służące do produkcji mas włóknistych i papieru znalazły się w wykazie wymagających uzyskania pozwolenia zintegrowanego.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.