Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 59

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 3 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Dystrybucja usług
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 3 next fast forward last
W artykule zaprezentowano wyniki badania ilościowego opartego na podejściu scenariuszowym - scenariusze dotyczą strategii migracji klientów do kanału internetowego opartej na zachętach i karach. Celem publikacji jest ocena znaczenia bodźców cenowych w procesie adaptacji przez konsumentów do nowych warunków korzystania z usługi telekomunikacyjnej - zapewnienia pomocy technicznej w kanale internetowym. Pytanie kluczowe dotyczy wpływu zachęt cenowych na postawę względem usługodawcy (intencję zakupu usług, opór, postrzeganą swobodę decyzji oraz rekomendowanie oferty). Pierwsza część artykułu stanowi tło teoretyczne do wyników badań. W końcowej części artykułu sformułowano wnioski oraz praktyczne implikacje.(abstrakt oryginalny)
The aim of the paper is to discuss spatial aspects of internetization of selling hotel rooms in metropolitan area of Łódź in Central Poland. However, only direct distribution channels were considered. Investigated hotels were divided into three groups referring to their ability to use Internet in direct selling activities. First group was established by the hotels most advanced in using Internet. Being advanced was understood as selling hotel rooms by online reservation systems. Hotels used to promote their services by their own website belonged to the second investigated group. It must be noted that mentioned enterprises presented full offer on their own websites, including detailed price information. However, they forced the clients to use phone, fax or email to complete the reservation process. Finally, the third studied group was established by the hotels without any experience with using Internet as a direct selling tool. Significance of three mentioned hotel groups was investigated both in spatial (metropolitan area of Łódź) and in time context (2009-2015 period). (original abstract)
Internet charakteryzuje się możliwością nawiązania kontaktu z klientem w czasie rzeczywistym, interaktywnością oraz multifunkcjonalnością. Internet jako nowy sposób dystrybucji ubezpieczeń stanowi źródło licznych korzyści zarówno dla klienta, jak i dla samego zakładu ubezpieczeń. Poprzez Internet kreowana jest nowa jakość sprzedaży, reklamy i promocji. Transakcje dokonywane za pośrednictwem portali internetowych umożliwiają szybki dostęp do informacji o usłudze ubezpieczeniowej oraz jej zakup. Z badań opartych na źródłach wtórnych wynika, że znaczenie tego kanału dystrybucji szybko wzrasta. Niniejszy artykuł ma na celu przedstawienie możliwości, jakie stwarza Internet w procesie dystrybucji ubezpieczeń, a także identyfikację czynników ograniczających rozwój tego kanału dystrybucji. (fragment tekstu)
4
Content available remote Wpływ narzędzi marketingu terytorialnego na wybrane jednostki terytorialne
100%
W artykule została przedstawiona struktura narzędzi marketingu według różnych autorów. Jednostkę terytorialną porównuje się do przedsiębiorstwa, gdzie wykorzystuje się następujące instrumenty w zarządzaniu miastem jako megaproduktem: produkt, cenę, dystrybucję, promocję i ludzi. Promocja i dystrybucja w marketingu terytorialnym zostały określone jako narzędzia o najwyższej wadze i narzędzia te zostały opisane w trzech wybranych jednostkach terytorialnych: Białogardzie, Połczynie Zdroju i Szczecinku na przykładzie subproduktu turystycznego. (abstrakt oryginalny)
Podstawowym narzędziem wykorzystywanym w dystrybucji są kanały dystrybucji. W literaturze marketingowej spotkać można wiele bardzo różnorodnych definicji pojęcia "kanał dystrybucji". Przejawem świadomości różnorodności tychże definicji, wynikającej z wieloaspektowości i zróżnicowanych kontekstów ujęć, są przeprowadzane przez wielu Autorów zabiegi mające na celu porządkowanie tej materii. W źródłach literaturowych najczęściej spotykanymi definicjami kanałów dystrybucji są definicje podmiotowe, funkcjonalne i systemowe. W ujęciu podmiotowym kanały dystrybucji usług ubezpieczeniowych postrzegane są jako zbiór kolejnych podmiotów uczestniczących w świadczeniu usług ubezpieczeniowych przez zakład ubezpieczeń. Uwzględniając kryterium formalnoprawne podmiotami tymi, w przypadku dystrybucji bezpośredniej, są usługodawcy, czyli zakłady ubezpieczeń i usługobiorcy, czyli nabywcy usług ubezpieczeniowych (ubezpieczający) oraz ich użytkownicy (ubezpieczeni, uposażeni) (fragment tekstu)
6
Content available remote Wyzwania dystrybucji produktów bankowych w Polsce
100%
Działania marketingowe podmiotów rynku opierają się na wiedzy i doświadczeniu kadry zarządzającej nimi. W miarę zdobywania doświadczenia i poszerzania zakresu wiedzy działania marketingowe są coraz częściej oparte na racjonalnych przesłankach i przynoszą zamierzone efekty, tj. najczęściej obronę i umocnienie pozycji na rynku. Uwagi te odnoszą się do wszystkich rodzajów podmiotów gospodarczych, a więc także do banków. Istotne znaczenie ma więc ocena działań marketingowych banków w Polsce i wskazanie na tendencje w tym obszarze w najbliższych latach. Pierwsze działania marketingowe podjęte przez banki w Polsce po 1990 r. były dość ograniczone. Wynikało to przede wszystkim z braku wiedzy kierowniczego personelu banków o marketingu i metodach konkurowania na rynku. Działania, jakie były wówczas podejmowane, nie można było nazwać mianem strategii marketingowej, wykorzystywano wprawdzie poszczególne instrumenty marketingu-mix, ale nie zawsze były one zintegrowane i wynikały z celu marketingowego banku. Polegały one przede wszystkim na wykorzystaniu różnych instrumentów promocji, które pełniły głównie funkcję informacyjną. Nie były prowadzone kompleksowe badania marketingowe ani przez banki samodzielnie, ani na ich zlecenie przez wyspecjalizowane firmy badawcze. W tej sytuacji banki nie miały baz danych o swoich klientach oraz klientach potencjalnych. Stąd nie można było określać efektywności i skuteczności działań promocyjnych adresowanych do nabywców usług bankowych. Wynikało to także z braku wypracowanych narzędzi, które pozwoliłyby te wielkości wyliczać. W latach 90. ub. wieku banki wykorzystywały dość aktywnie cenę jako instrument konkurowania i można było zaobserwować istotne różnice w oprocentowaniu lokat, kredytów i opłat za czynności bankowe. Bardzo intensywnie rozwijała się stacjonarna sieć dystrybucji banków, która w końcu lat 90. ub. wieku osiągnęła wskaźnik 310 punktów obsługi na jeden milion mieszkańców. Wprawdzie było to jeszcze znacznie mniej niż średnia w Unii Europejskiej (480 punktów na milion mieszkańców), ale odnotowano już wyraźny postęp1. Banki systematycznie poszerzały również ofertę swoich usług o coraz bardziej skomplikowane produkty finansowe. Jak zauważono wyżej, jednym z najintensywniej wykorzystywanych przez banki instrumentów marketingu-mix była dystrybucja. W związku z tym celem prezentowanego artykułu jest przedstawienie zmian, jakie zaszły w dystrybucji produktów bankowych po roku 2000 oraz tendencji w tym zakresie w Polsce. (fragment tekstu)
7
Content available remote Ocena wielokanałowego modelu dystrybucji usług bankowych w Polsce
100%
Dystrybucja usług finansowych stoi obecnie w obliczu nowych wyzwań wyłaniających się przede wszystkim z szerokiego spektrum nowoczesnych technologii dostępnych dla banków oraz rosnącej intensywności konkurencji na tym rynku. Zmiany zachodzące w otoczeniu banków spowodowały to, że rola kanałów dystrybucji w strategiach marketingowych banków istotnie wzrosła, a w obszarze dystrybucji usług bankowych dokonuje się prawdziwa rewolucja. Banki, które wcześniej świadczyły swoje usługi prawie wyłącznie poprzez tradycyjne oddziały bankowe, w coraz większym stopniu interesują się elektronicznymi kanałami dystrybucji usług finansowych oraz prowadzą szerokie i kosztowne inwestycje w rozwój sieci bankomatów, centra obsługi telefonicznej i systemy obsługi komputerowej, dzięki którym wiele usług bankowych stało się już dostępnych dla klientów całodobowo oraz w dowolnym miejscu. Również banki działające na rynku polskim oferują już klientom możliwość wyboru spośród szeregu zróżnicowanych kanałów dystrybucji usług, wśród których poza kanałami tradycyjnymi występują też coraz częściej i w coraz szerszym zakresie kanały nowoczesne. Na rynku krajowym funkcjonują też pierwsze banki wyłącznie internetowe, które nie dysponują w ogóle tradycyjnymi placówkami stacjonarnymi, a w dystrybucji świadczonych usług korzystają wyłącznie z nowoczesnych, elektronicznych kanałów. Zachodzące zmiany powodują, że coraz większego znaczenia, także na polskim rynku, nabiera obecnie dla banków koncepcja multikanałowego modelu dystrybucji usług bankowych, pozwalająca na projektowanie systemu dystrybucji usług bankowych w sposób podnoszący możliwości, efektywność i komplementarność poszczególnych kanałów dystrybucji poprzez ich powiązanie informacyjne, techniczne i odpowiednie dostosowanie do oczekiwań i wymagań klientów banków. (fragment tekstu)
Dystrybucja usług finansowych podlega stale dynamicznym zmianom. Pojawiają się nowe metody świadczenia usług, takie jak bankowość mobilna czy oddział wirtualny. Konsumenci wykazują pewne tendencje do korzystania z usług finansowych w określony sposób. Celem publikacji jest wskazanie preferowanych sposobów korzystania przez klientów z podstawowych usług oraz czynników warunkujących określone zachowania rynkowe.
Postępująca globalizacja, deregulacja i liberalizacja sektora finansowego zwiększa stopień presji konkurencyjnej nie tylko między bankami, ale także pomiędzy bankami a instytucjami finansowymi, jak również niefinansowymi (m.in. spółkami teleinformatycznymi, sieciami handlowymi) (Ślązak, 2006, s. 20S). Zadanie, które zostało postawione przed bankami jest tym bardziej trudne, gdyż współczesny klient ma dużą wiedzę w zakresie instrumentów finansowych oraz zaawansowanych technologii (Kania, 2003, s. 194). Wyposażony w nowe media komunikacyjne, dobrze zorientowany w ofercie, będzie poszukiwał coraz wyższej jakości usług stymulując konkurencję, a tym samym będzie wykazywał coraz niższą lojalność. Źródłem przewagi konkurencyjnej banku będzie nie wielość kanałów dostępu do produktów, ale opracowanie zrównoważonej kombinacji tradycyjnych i zdalnych kanałów obsługi oraz specyfikacja produktów bankowych oferowanych zdalnie. W dalszym ciągu oddział będzie podstawowym kanałem obsługi w zakresie produktów i usług preferujących bc/pośredni kontakt banku z klientem. Celem opracowania jest przedstawienie strategii banków w aspekcie pozyskania nowych klientów i utrzymania istniejących, wykorzystując zdalne oraz tradycyjne kanały dystrybucji usług. (fragment tekstu)
Artykuł dotyczy omnikanałowości - najwyższego obecnie zdefiniowanego etapu strategii dystrybucji. Celem artykułu jest próba odpowiedzi na pytanie o możliwość zrealizowania w praktyce założeń takiej strategii dystrybucji. Koncentrując się na rynku usług, autorzy wskazali istotę omnikanałowości, zwrócili również uwagę na problem ograniczania konsumentom dostępu do kanałów w zależności od etapu procesu zakupowego oraz wynikające z tego zmiany w zachowaniu klientów. W ostatniej części artykułu wskazano przejawy rozbieżności pomiędzy teoretycznymi podstawami koncepcji omnikanałowości a praktyką rynkową. (abstrakt oryginalny)
Kanał dystrybucji usług ubezpieczeniowych jest systemem zbudowanym z uczestników sensu stricto (podmiotów uczestniczących w świadczeniu usług ubezpieczeniowych) oraz uczestników sensu largo (podmiotów wspomagających funkcjonowanie kanału w zakresie realizacji pojedynczych funkcji) i łączących ich więzi poziomych i pionowych umożliwiających przepływ strumieni pomiędzy usługodawcą, czyli zakładem ubezpieczeń, a usługobiorcą. Role kanału dystrybucji usług ubezpieczeniowych, rozumiane jako działania determinowane przez normy, wykraczają poza typowy zbiór ról przypisywanych kanałom dystrybucji. Tradycyjna rola kanału dystrybucji polega bowiem na dostarczeniu produktów, w opisywanym przypadku usług ubezpieczeniowych ubezpieczającym, czyli sprzedaży ubezpieczeń. Kanały dystrybucji usług ubezpieczeniowych, ze względu na inwersyjność cyklu produkcyjnego oraz niezbędność w przedsiębiorstwie ubezpieczeniowym czynników produkcji zewnętrznych (pochodzących z rynków zbytu), pełnią również role: czynnika produkcji, dostawcy czynników produkcji zewnętrznych oraz kooperatora, rozumianego jako uczestnika procesów produkcyjnych, w tym również procesu kombinacji i transformacji czynników produkcji. (abstrakt oryginalny)
12
Content available remote Franchising jako jedna z metod dostarczania produktów i usług
84%
Agencja, pośrednictwo handlowe, dystrybucja intensywna, selektywna lub wyłączna oraz licencja to kilka ze sposobów dotarcia do klienta końcowego z określonym asortymentem produktów lub usług. Jedną z lepiej rozwiniętych i coraz bardziej popularną metodą zbytu towarów i usług w Polsce jest franchising. Umowa franchisingu została ukształtowana w praktyce wieloletniej współpracy między podmiotami gospodarczymi, jednak do dnia dzisiejszego nie została ona prawnie uregulowana. Oznacza to, że podmioty uczestniczące w systemie franchisingowym mają dużą swobodę działania. W związku z zakwalifikowaniem umowy franchisingu w prawie polskim do umów nienazwanych jest ona porównywana do innych umów gospodarczych, co skutkuje większą uniwersalnością umowy, jak i lepszym dopasowaniem do potrzeb podpisujących ją podmiotów. (fragment tekstu)
Celem artykułu jest zbadanie związku między doświadczeniem rynkowym konsumenta a skłonnością do kupowania kolejnych usług u obecnego operatora w warunkach przymusowej i dobrowolnej migracji do kanału on-line. Podstawą analizy są wyniki badania opartego na podejściu scenariuszowym, zrealizowanego w 2016 roku na próbie 345 konsumentów. W badaniu wykazano pozytywne znaczenie doświadczenia rynkowego w zakresie przedłużania umowy świadczenia usługi dla skłonności klientów do kontynuowania współpracy z usługodawcą (przez intencję zakupu kolejnej usługi), natomiast negatywne znaczenie doświadczenia w zakresie zmiany operatora. W artykule wskazano implikacje praktyczne oraz ograniczenia wyników badania. (abstrakt oryginalny)
Zmiany zachodzące na rynku bankowości detalicznej wskazują, że w najbliższej przyszłości pogłębi się tendencja podziału klientów na coraz mniejsze segmenty, czyli tzw. mikrosegmenty. Segmenty klientów będą bardziej precyzyjnie niż dotychczas profilowane, identyfikowane na podstawie różnorodnych, nie tylko finansowych i demograficznych kryteriów. Znacząco w tym zakresie wzrośnie rola kryteriów behawioralnych, bezpośrednio charakteryzujących zachowania klientów. W tworzeniu małych, ale bardziej homogenicznych segmentów kluczową rolę odgrywać będzie zintegrowana baza informacyjna o klientach, a także umiejętność stosowania wielowymiarowych technik segmentacji. Dla tak wyodrębnionych segmentów banki oferować będą kompleksową obsługę bankową, ale równocześnie uwzględniającą ich specyfikę. Wyraźnie więc w rozwoju bankowości detalicznej obserwuje się zmiany w kierunku marketingu zindywidualizowanego. (fragment tekstu)
W opracowaniu zaprezentowano klasyczne, tradycyjne kanały dystrybucji oraz nowe alternatywne formy sprzedaży. Analiza udziału poszczególnych kanałów dystrybucji w składce przypisanej działu I (ubezpieczenia na życie) i działu II (ubezpieczenia osobowe i majątkowe) w Polsce w latach 2002-2008 wskazuje na odchodzenie towarzystw od tradycyjnych kanałów dystrybucji na rzecz bancassurance oraz kanałów direct. Są to tańsze i bardziej efektywne formy dotarcia do klientów oraz pozwalają towarzystwu na zachowanie pełnej kontroli nad kanałem. (abstrakt oryginalny)
Celem artykułu jest wykazanie korzyści płynących dla producentów oprogramowania z zastosowania usługi wczesnego dostępu do produktu za pośrednictwem dystrybucji cyfrowej na platformie internetowej Steam. Platforma internetowa Steam oferuje sprzedaż oprogramowania i aplikacji z branży gier wideo. Przy użyciu usługi wczesnego dostępu producenci oprogramowania mogą rozpocząć sprzedaż swoich aplikacji jeszcze w fazie produkcyjnej. Metodyka badawcza objęła badania ankietowe skierowane do producentów z branży gier wideo, korzystających z platformy internetowej Steam.(abstrakt oryginalny)
In the present conditions for running business, the insurance industry deals with an environment in which potential customers of individual insurers are better and better acquainted with the art of running business and increasingly conscious of potential consequences of finalising contracts or deals. In the popular opinion the insurers do not always present a favourable image. Principles and rules referring to claims, particularly in case of their numbers growing, as well as having to deal with various types of reservations, complaints, legal proceedings, bear serious consequences for both the management and the insurance company itself. Since sales level of insurance policies depends on an insurer's reputation, keeping old customers and winning new ones might be very difficult for companies with a bad image, which might even lead to their elimination from the market. (fragment of text)
Tematem artykułu jest przyszłość placówki bankowej jako kanału dystrybucji usług bankowych. Wiele razy wydawało się, że w związku ze zmianami zachodzącymi w technice świadczenia usług bankowych nie będzie już istniała potrzeba korzystania z usług oddziału bankowego. Autor artykułu w swoich rozważaniach zadaje pytanie, czy tak jest w rzeczywistości i czy rzeczywiście oddział nieodwracalnie traci swoje znaczenie na rzecz zdalnych kanałów dystrybucji usług bankowych. W niniejszym opracowaniu zostały poruszone zagadnienia związane z wpływem zdalnych kanałów dystrybucji usług bankowych na rolę i miejsce placówki bankowej w strategii dystrybucyjnej banku. Czytelnik ma również możliwość zapoznania się z zagadnieniami merchandisingu wewnętrznego oraz zewnętrznego, a także strategii lokalizacji placówek bankowych. Całość opracowania zamyka kilka przykładów placówek bankowych, które wychodzą naprzeciw dokonującym się zmianom i nowym potrzebom klientów. (abstrakt oryginalny)
Przeszło jedna trzecia gospodarstw domowych nie ma rachunku bankowego. Ci klienci są oczywiście do „wzięcia”, ale są trudni i bankom niechętni. Istnieją jednak sposoby na ich pozyskanie. Klient niezamożny nie chce lub nie może powierzyć bankowi swoich pieniędzy. Bardzo często jednak potrzebuje kredytu, a banki bardzo dbają o to, aby konsument, który wszedł do bazy, skorzystał także z innych produktów. Autor odwołuje się do przykładu prawdziwego banku dla ubogich – Grameen Banku, specjalisty od mikrofinansowania. Jego działalność opiera się na sąsiedzkich poręczeniach oraz na dawaniu środków na stworzenie warsztatu pracy. Przykład ten pokazuje, że warto szukać klienta tam, gdzie pozornie go nie ma. Do bankowości można go skusić tym, że najpierw pożyczy mu się pieniądze, a inne pomysły przyjdą później.
20 stycznia 2016 roku, po długim czteroletnim procesie legislacyjnym, Rada UE i Parlament Europejski oficjalnie przyjęły dyrektywę o dystrybucji ubezpieczeń nr EU 2016/97. Celem dyrektywy jest poprawa regulacji rynku ubezpieczeniowego, stworzenia więcej szans na rozwój działalności transgranicznej, stworzenie warunków niezbędnych dla uczciwej konkurencji pomiędzy dystrybutorami produktów ubezpieczeniowych, lecz przede wszystkim wzmocnienia ochrony konsumenta. Zmianie uległa cała filozofia regulacji, poprzez objęcie nią nie tylko pośrednictwa ubezpieczeniowego, lecz wszelkich form dystrybucji ubezpieczeń, w tym sprzedaż bezpośrednią prowadzoną przez ubezpieczycieli. Ochronne cele dyrektywy mają być teraz wykonane przez bardzie restrykcyjne normy w zakresie obowiązków informacyjnych i porady udzielanej przez dystrybutorów. Celem autorki jest pokazanie reżimu transparentności, który został w dyrektywie podniesiony do rangi jednej z najważniejszych zasad rządzących dystrybucją ubezpieczeniową. Analiza przeprowadzona w artykule dotyczy postanowień dyrektywy w perspektywie zasady transparentności, w celu pokazania, że podstawowe aspekty nowego reżimu ochronnego mogą być rozumiane właśnie jako zaawansowana zasada transparentności, nie ograniczona do obowiązków informacyjnych, lecz rozciągnięta na takie kwestie jak zarządzanie produktem, konflikt interesów i zasady wynagradzania. Artykuł porusza także kwestie wysiłków polskiego ustawodawcy w zakresie implementacji przepisów dyrektywy do polskiego porządku prawnego oraz stan prac w tym zakresie. (abstrakt oryginalny)
first rewind previous Strona / 3 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.