Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 149

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 8 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Economic information
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 8 next fast forward last
Przedstawiono praktyczne informacje na temat: zasad odpowiedzialności producenta za wyrób, zmian niemieckich przepisów podatkowych w 1996 r., zasad prowadzenia rachunkowości w Niemczech oraz procedury rejestracji nieruchomości w RFN.
Przedstawiono wyniki zapytań ofertowych niemieckich importerów. Przekrój branżowo-asortymentowy towarów, które interesowały potencjalnych niemieckich importerów był bardzo szeroki i obejmował praktycznie wszystkie działy w zakresie towarów nieinwestycyjnych. Podano też oferty konkretnych firm niemieckich.
Przedstawiono wyniki zapytań ofertowych niemieckich firm, pochodzących głównie z terenu Niemiec Wschodnich, dotyczących obrotów handlowych z Polską w zakresie surowców, półproduktów i wyrobów finalnych z wyłączeniem maszyn i urządzeń oraz usług i materiałów budowlanych. Podano też oferty konkretnych firm niemieckich.
Przedstawiono zasady zamieszczania ofert polskich firm w wydawnictwach BfAI, informacje i adresy konkretnych firm niemieckich.
Zamieszczono informacje o realizacji umowy międzyrządowej o oddelegowaniu pracowników polskich do RFN, głównych podatkach w systemie podatkowym RFN, oraz o postępowaniu ochronnym w obrocie towarowym Polski z zagranicą. Przedstawiono również praktyczne informacje pomocne w nawiązywaniu kontaktów handlowych z Niemcami.
Przedstawiono informacje na temat przenoszenia produkcji maszyn z RFN za granicę oraz zgłaszania ofert współpracy do "Katalogu Firm Polskich - 97".
7
Content available remote Użyteczność informacji finansowych - wybrane aspekty
80%
W dobie globalizacji podmioty bazują na informacji, która stanowi szczególny zasób. Informacja, która spełnia określone wymogi jakościowe, może służyć do podejmowania decyzji ekonomicznych. Autorzy rozważając użyteczność informacji, rozpatrują ją w kontekście prawnym oraz technicznym, a prezentując wyniki badań empirycznych wskazują różne podejścia do użyteczności prezentowane przez niektóre polskie spółki giełdowe. (abstrakt autora)
Dane ekonomiczne są często wielowymiarowe. Jest to konsekwencją tendencji do opisywania badanych obiektów tak precyzyjnie, jak to możliwe. Wiele metod statystycznych jest stosowanych do jedno- lub dwuwymiarowych danych, dlatego też starano się przedstawić pewne aspekty eksploracji i wizualizacji danych wysoce wielowymiarowych. Konsekwentnie położono nacisk na pewnych interesujących związkach z tradycyjnymi metodami analizy wielowymiarowej, które ze swej natury nie służą do wizualizacji. (abstrakt oryginalny)
Przedstawiono procedurę zakładania i rejestracji w RFN spółki z ograniczoną odpowiedzialnością.
W Polsce od dawna dłużnicy są górą nad wierzycielami. Czy tę sytuację zmieni utworzenie biur informacji gospodarczej?
W artykule omówiono katalogi firm dostępne na rynku polskim w formie drukowanej i elektronicznej.
W początkach lat 90-tych zaczęły powstawać w Polsce pierwsze wywiadownie handlowe. W artykule przedstawiono krajowy rynek informacji gospodarczej.
W Polsce od dawna dłużnicy są górą nad wierzycielami. Tę sytuacje mogą zmienić biura informacji gospodarczej. W dziedzinie tej Polska na razie pozostaje daleko za Europą, lecz przystąpienie do Wspólnoty będzie musiało zmienić tę sytuację.
KSV Biuro Informacji Gospodarczej promuje pomysł szerszego przekazywania pozytywnych informacji o klientach. Z tej formy wiedzy korzystają na razie tylko banki.
Przedstawiono informacje o sytuacji na rynku artykułów gospodarstwa domowego, rynku paliw ropopochodnych oraz rynku reklamy w Niemczech.
Omówiono podatki z tytułu własności - majątku oraz podatki z tytułu obrotu gospodarczego i prawnego.
Artykuł omawia funkcjonowanie w Polsce Brytyjskiej Izby Handlowej, której głównym celem jest zbieranie i udostępnianie informacji z zakresu możliwości prowadzenia interesów w Polsce.
18
Content available remote Jakość informacji o sytuacji finansowej jednostek gospodarczych
80%
Podejmowanie decyzji gospodarczych wymaga kompleksowych i rzetelnych informacji o funkcjonowaniu jednostek gospodarczych, ich sytuacji finansowej, zmiennych warunkach działania. Celem artykułu jest przeprowadzenie rozważań z zakresu jakości informacji o sytuacji finansowej jednostek gospodarczych, ze szczególnym uwzględnieniem informacji finansowych i wykazaniem różnicy między pojmowaniem jakości i użyteczności informacji. W procesie wnioskowania podkreślono, że o ile można zastosować pojęcie jakości do sprawozdań finansowych, o tyle w odniesieniu do informacji finansowych należy mówić o ich użyteczności, która nie ogranicza się do wskazania cech jakościowych użytecznej informacji finansowej. Realizacja celu artykułu wymagała zastosowania metody analizy opisowej, porównawczej i krytycznej.(abstrakt oryginalny)
Monitoring gospodarczy jest procesem obserwowania i rejestrowania dających się zmierzyć zjawisk i tendencji, charakteryzujących wybrane objawy aktywności ustalonych podmiotów ekonomicznych. Autorzy w swoim opracowaniu omówili poszczególne elementy składowe środowiska komunikacyjnego systemu monitoringu.
Nie ma w Polsce sprawnie działającego, powszechnie dostępnego i wiarygodnego systemu informacji gospodarczej, co obniża bezpieczeństwo obrotu. Banki wkładają wiele wysiłku, by rozpoznać wiarygodność klientów, a firmy swoją wiedzę o kontrahencie czerpią co najwyżej z rozproszonych wywiadowni gospodarczych. Jednak ich usługi uchodzą za zbyt drogie i są rzadko kupowane. Z tego powodu organizacje samorządu gospodarczego, w tym Związek Bankowców Polskich chcą zbudować ogólnopolski system wymiany informacji gospodarczej.
first rewind previous Strona / 8 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.