Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 9

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Educational loan
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Mowa jest o kredytach dla osób przyjętych na kurs MBA w INSEAD, bank przekazuje pieniądze bezpośrednio szkole. Oprocentowanie jest stałe, zaś walutą bazową euro.
Odpowiadając na artykuł profesora Józefa Orczyka opublikowany w 3 numerze „Polityki Społecznej” z 2007 r. autorka przedstawia swoją opinię na temat systemu stypendiów dla studentów. Wyraża pogląd, pomocą materialną dla ubogich studentów nie powinny zajmować się uczelnie, lecz instytucje socjalne w miejscu ich stałego zamieszkania. System świadczeń socjalnych dla studentów wymaga zmian, gdyż jest nadmiernie narażony na złe adresowanie pomocy i jest niesprawiedliwy (osoby w tej samej sytuacji materialnej są różnie traktowane). Uczelnie powinny przyznawać stypendia za naukę i wyniki w sporcie. (abstrakt oryginalny)
Bank Gospodarstwa Krajowego zarządza Krajowym Funduszem Kredytowym, który może poręczyć kredyt dla studenta. Ponieważ BGK zawarł umowy z dziewięcioma innymi bankami procedura się wydłużyła. Kredyty z poręczeniami budżetowymi są ponadto niższe. Dodatkowym utrudnieniem jest fakt, że KFPK poręcza tylko połowę kredytu, to znaczy, że bank może zażądać dodatkowego poręczenia. O kredyty starać się będzie (według PKO BP) 40 tys. studentów a nowe kryterium dochodowe spełnia 22 tys.
Jednym z ważniejszych celów, które stawiają sobie rządy demokratycznych państw, jest wyrównanie szans edukacyjnych dla dzieci i młodzieży. Obok zabiegów organizacyjnych zmierzających do wyrównania poziomu kształcenia, kształtowania infrastruktury szkolnej umożliwiającej podobne warunki kształcenia, za istotny czynnik uznane jest korygowanie nierówności szans edukacyjnych wynikających z odmienności sytuacji materialnej rodziców. W odniesieniu do studentów najczęściej jest to realizowane poprzez system stypendialny, często uzupełniany przez system preferencyjnych. Dotychczasowa sytuacja dużego zróżnicowania wysokości stypendiów i nierównomierności warunków uzyskiwania stypendiów naukowych jest trudna do racjonalnego wytłumaczenia, choć dla wielu dogodna. Czy jednak tak być powinno?(abstrakt oryginalny)
Artykuł omawia nowy produkt bankowy na polskim rynku - kredyt edukacyjny, a także przedstawia program promocji owego kredytu.
W Polsce o stypendia wciąż trudno, a ich wysokość nie zaspokaja podstawowych potzreb studenta. Istnieje jednak możliwość sfinansowania, chociaż w części, wydatków na studia dzięki kredytom.
Głównym przedmiotem rozważań w monografii jest finansowanie studiów wyższych, stąd też nie obejmują one problematyki finansowania całego sektora szkolnictwa wyższego, zwłaszcza badań naukowych. Zakres czasowy prowadzonych w ninejszym opracowaniu międzynarodowych analiz porównawczych ze względu na dostępność danych obejmuje okres od początku XXI w. do 2014 r. W studiach przypadków analizy obejmują okres od wprowadzenia ICL w poszczególnych krajach do 2014 r. Natomiast analizy poświęcone finansowaniu studiów wyższych w Polsce obejmują okres do transformacji ustrojowej do roku akademickiego 2017/2018. Wyjątek stanowią prognozy, które obejmują okres do 2035 r.(fragment tekstu)
Klienci chętnie biorą udział w akcjach edukacyjno-informacyjnych, gdyż otrzymują wartość dodaną - gruntowną wiedzę o interesujących ich produktach. Jednym z takich przedsięwzięć był festiwal smaku Good Food Fest w roku 2013. Firmy mają wówczas idealną możliwość trafienia z produktami do grupy docelowej potencjalnych konsumentów i zaprezentowania się szerokiej publiczności. To samo dotyczy nie tylko branży kulinarnej ale i pozostałych. Klienci bowiem dużo lepiej oceniają warsztaty i kampanie edukacyjne aniżeli działalność stricte reklamową. (fragment tekstu)
Celem niniejszego opracowania jest propozycja wykorzystania metod analizy przeżycia do oceny ryzyka w ubezpieczeniu stypendialnym dla studentów Wydziału Zarządzania UG, którzy w zamian za jednorazową składkę opłacaną przed rozpoczęciem edukacji mieliby gwarancje opłacenia czesnego za studia na początku każdego nowego semestru studiów. Przyjęto założenie, że w przypadku powtarzania semestru student będzie ponosił dodatkowe koszty samodzielne. W przypadku przerwania studiów nie następuje zwrot wpłaconego kapitału. (fragment tekstu)
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.