Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 242

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 13 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Efficient Consumer Response (ECR)
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 13 next fast forward last
Budowanie trwałych relacji z klientem stanowi istotny element w zarządzaniu łańcuchem dostaw postrzeganym jako czynnik sukcesu przedsiębiorstw na globalnym rynku. Przewagę konkurencyjną można osiągnąć na rynku szukając czynników odróżniających firmę od konkurentów bądź też koncentrując się na obniżaniu kosztów. Wiele firm, wbrew teorii, łączy te dwa elementy w swojej strategii dzięki wprowadzeniu zarządzania logistycznego. W niniejszym opracowaniu skoncentrowano się na pierwszej strategii (draga wynika często z wykorzystania outsourcingu przez firmę). Różnicowanie produktów i usług często polega na dodawaniu określonych działań stanowiących wartość dla klienta (np. rozszerzona gwarancja, szkolenia z użytkowania produktu, infolinia dla użytkownika, porady prawne, łączenie produktu i usługi). Prowadzi to do zwiększenia liczby kontaktów z klientem, a tym samym wzrostu roli obsługi i jej jakości. (fragment tekstu)
2
Content available remote Model efektywnej obsługi klienta
75%
W artykule przedstawiono model efektywnej obsługi klienta. Składa się on z dwóch etapów. Pierwszy etap związany jest z doborem nowoczesnych technik zarządzania oraz technologii informatycznych. Drugi etap synchronizuje strumienie popytu i podaży łańcucha dostaw poprzez wspólne planowanie produkcji i dystrybucji, przy użyciu zdefiniowanych nowoczesnych technik i technologii. (abstrakt oryginalny)
W niniejszym artykule zaprezentowano kluczowe moduły i operacje systemu obsługi klienta. Troska o klienta rozpoczyna się we wnętrzu przedsiębiorstwa. Aby stać się przedsiębiorstwem konkurencyjnym, należy zadbać o przygotowanie sprawnego systemu obsługi, którego czynności mają wpływ na spełnienie wymagań klientów.
Publikacja opisuje najlepsze praktyki dotyczące funkcji Sernice-Desk w zbiorze praktyk ITIL. ServiceDesk zarządza incydentami, zamówieniami na usługę. ServiceDesk różni się od standardowych podejść do obsługi Klienta zwanych: Call Center czy Helpdesk poprzez zapewnienie jednego punktu kontaktu z wszelkimi wyczerpującymi informacjami pozwalającymi rozwiązać dany incydent. (abstrakt oryginalny)
Firmy konkurują ze sobą nie tylko produktem, ale także jakościową obsługą klienta. Prawidłowa obsługa klienta powinna być wspierana przez kulturę organizacyjną firmy i jej strategię. Takie działanie może przyczynić się do efektywniejszej sprzedaży i mieć wpływ na zysk spółki. Firmy doskonaląc obsługę klienta, podejmują wiele działań, których przykładem może być standaryzacja procesów obsługi. Proces ten wymaga konsekwencji działania i wsparcia przez pracowników oraz kierownictwo firmy. Ważne jest przy tym określenie stopnia szczegółowości standardów, opracowanie dobrego planu komunikacji i wdrażania standardów, a w końcowym etapie ich monitorowanie i ciągła aktualizacja. Zadbanie o te elementy wpływa istotnie na wzrost efektywności standardów. Dzięki zastosowaniu odpowiedniej strategii obsługi klienta i ustandaryzowaniu procesów wiele firm odniosło sukces i stało się przykładem, na którym wzorują się inne. (fragment artykułu)
W artykule przedstawiono krótką charakterystykę nowoczesnej strategii łańcucha dostaw - ECR (ang. Efficient Consumer Response), wskazując jednocześnie na jej miejsce w hierarchicznym układzie strategii przedsiębiorstw współpracujących w ramach jej realizacji.
Koncepcja efektywnej obsługi klienta - efficient consumer response - ECR - powstała na początku lat 90. w Stanach Zjednoczonych. Koncepcja ta polega na wspólnym opracowaniu strategii i programów działania wszystkich uczestników łańcucha dostaw w celu ograniczenia zapasów i kosztów, a szczególnie na reagowaniu na popyt klientów. Jest jedną z postaci logistyki, odnoszoną do łańcucha dostaw i najczęściej kojarzoną z przepływem dóbr konsumpcyjnych. Jej istocie, cechom charakterystycznym, elementom składowym i zasadom działania poświęcono niniejszy artykuł.
ECR to koncepcja poprawy funkcjonowania łańcucha, w której znajduje zastosowanie szereg metod pokrewnych zarządzaniu łańcuchem dostaw (SCM). Dla wdrożenia i praktycznego stosowania tej koncepcji niezbędne jest posiadanie dobrze wykształconej kadry, ściśle współpracującej w całym łańcuchu dostaw. E-coaching dotyczący ECR to idea pomocy tym osobom nie tylko w uczeniu się i zdobywaniu wiedzy, ale stworzenie możliwości aktywnego kreowania i pomyślnego stosowania procesów uczenia się w ramach indywidualnego toku kształcenia w środowisku wirtualnym (ecoaching). Artykuł przedstawia rezultaty projektu, który ma na celu wdrożenie koncepcji ECR w Polsce i w Niemczech poprzez wprowadzenie tej formy kształcenia dla zrozumienia i stosowania ECR. Przedstawione zostały zależności dydaktyczne oraz założenia, krótko przedstawia istotę i funkcjonalność tej formy nauki, omawia wyniki zastosowania prototypu oraz prezentuje wnioski w zakresie potrzebnej współpracy interdyscyplinarnej oraz potrzeb natury technicznej. (abstrakt oryginalny)
Lotnictwo cywilne rozwija się coraz bardziej w kierunku masowego transportu pasażerskiego. Efektem tego stanu rzeczy jest to, że omawiana gałąź transportu znajduje się pod rosnącą presją kosztów. Tendencja ta jest coraz bardziej wyraźna dzięki silnemu wzrostowi segmentu rynku, jakim są tanie linie lotnicze. Dynamika rynku i specjalne wymagania przewoźników niskobudżetowych wymagają dostosowania procesu przepływu materiału na lotniskach. (abstrakt oryginalny)
Artykuł jest wynikiem badań prowadzonych w obszarze obsługi klienta w przedsiębiorstwach transportu miejskiego. Praca badawcza służy zidentyfikowaniu metod pomiaru satysfakcji klienta i kryteriów oceny komunikacji zbiorowej. Badania zostały adresowane do przewoźników zajmujących się transportem miejskim. Uzyskane rezultaty analizy empirycznej mogą pomóc w lepszym zrozumieniu problematyki satysfakcji pasażerów, a także skierują uwagę na pomiar tego zagadnienia. W efekcie dadzą praktyczne wskazówki umożliwiające osiąganie wyznaczonych celów.(abstrakt oryginalny)
Celem artykułu jest wskazanie możliwości wykorzystania rozwiązań proponowanych przez nowoczesną koncepcję zarządzania łańcuchem dostaw (Efficient Consumer Response - ECR) przez producentów opakowań, jak również zaprezentowanie korzyści uczestnictwa tych podmiotów w projektach ECR realizowanych w łańcuchach dostaw zarządzanych przez ich odbiorców, w tym firmy farmaceutyczne. (streszcz. oryginalne)
W artykule dokonano przeglądu istniejących norm ISO, które autor uważa za zasadne do wdrażania w centrach kontaktu z klientem. Omówiono także inicjatywę Komisji Europejskiej mającą na celu normalizację funkcjonowania i jakości usług świadczonych przez centra kontaktu.
Firmy kurierskie świadczą usługi w szybko zmieniającym się środowisku, w którym zmieniają się technologie, metody i środki komunikacji oraz wymagania klientów. Celem artykułu jest przedstawienie wybranych aspektów oceny jakości procesu logistycznego obsługi klienta na przykładzie firm kurierskich z branży KEP (przesyłki kurierskie, ekspresowe i paczkowe) w Polsce i na świecie. Badania literaturowe pozwoliły zidentyfikować istotne czynniki wpływające na zarządzanie jakością procesów logistycznych w firmach kurierskich, w szczególności zarządzanie procesami obsługi klienta w Polsce. W artykule przedstawiono wyniki studiów literaturowych i zestawiono cechy jakości obsługi klienta. Zaprezentowano typologię klientów kurierskich oraz wymagania klientów. Na podstawie badań wybranych firm kurierskich wskazano trendy w ocenie ich jakości w oparciu o logistyczną obsługę klienta, innowacje techniczne, technologiczne i organizacyjne. (abstrakt oryginalny)
14
Content available remote Rola zapasów w zintegrowanym łańcuchu dostaw
75%
Współczesne przedsiębiorstwa funkcjonują w warunkach niepewności, co niejednokrotnie zwiększa ryzyko prowadzonej przez nie działalności. Dynamiczne zmiany na rynku, szybkość przepływu informacji i szereg zdarzeń o charakterze losowym niejednokrotnie utrudniają podjęcie optymalnych decyzji i racjonalne gospodarowanie. W rezultacie współczesne zarządzanie wymaga rozwiązań, które pozwolą zoptymalizować proces zarządzania zapasami, tak aby możliwe stało się osiągnięcie przewagi kosztowej i zwiększenie dotychczasowego poziomu elastyczności. (fragment tekstu)
Skala makroekonomiczna problemów logistycznych obejmuje wszelkie zagadnienia związane z przepływem dóbr w całych gospodarkach. Przedsiębiorstwa działają na rynku współpracując ze sobą w tworzeniu całych łańcuchów logistycznych łączących ze sobą producentów, przedsiębiorstwa zaopatrujące i dystrybutorów w jeden, kompleksowy system, którego zadaniem jest jak najsprawniejsze przeprowadzenie procesów przepływu dóbr w celu zaspokojenia potrzeb klienta. Ponieważ następuje powszechna globalizacja gospodarki, świat staje się "totalną wioską", zagadnienia związane z przepływem dóbr w takim organizmie także nabierają specjalnego znaczenia. Budowa mniej lub bardziej skomplikowanych łańcuchów logistycznych wymaga spełnienia określonych warunków, przede wszystkim z zakresu wskazania możliwej integracji działań w obrębie rozbudowanych łańcuchów logistycznych. Obecnie bacznie zwraca się uwagę na logistykę jako funkcję przekrojową, a także przejaw procesów dostosowawczych, wymaganych do zrealizowania w przedsiębiorstwach chcących podjąć wyzwania międzynarodowe.(fragment tekstu)
W artykule przedstawiona została problematyka związaną z logistyką w przedsiębiorstwach przemysłu farmaceutycznego. W szczególności przybliżona została problematyka ECR. Rynek produktów farmaceutycznych jest szczególnym ze względu na ograniczoną możliwość regulacji przez sam rynek. (abstrakt oryginalny)
17
Content available remote The Barriers Related to the Process of SME Companies Creation
75%
Bariery rozwoju małych i średnich firm, zwanych firmami sektora MSP, zawsze istniały w działalności gospodarczej biznesu. Literatura tematu podjętego w artykule dotyczy problematyki barier, które utrudniają wzrost firm sektora MSP w Polsce. Bariery te polegają na: zbyt niskim kapitale początkowym, finansującym początkową fazę funkcjonowania firmy, często opartym na oszczędnościach przedsiębiorcy; niewystarczających kwalifikacjach właściciela - menedżera oraz jego pracowników, braku pomocy ze strony władz lokalnych i rządowych, ograniczonych możliwościach uzyskania kredytów, wzroście konkurencji w obszarze działania na rynku globalnym, krajowym, regionalnym i lokalnym, braku wysoko wykwalifikowanych menedżerów, przygotowanych do zarządzania w firmach sektora MSP w obszarze technologii, finansów, marketingu, itp. Szczególnie jest to ważne dla firm funkcjonujących na ciągle rosnącym rynku, zmieniającym się otoczeniu. Zmieniające otoczenie charakteryzuje się różnorodnością, niestabilnością i zróżnicowaniem. (abstrakt oryginalny)
Logistyka w każdym swym aspekcie wiąże się z klientem. Obsługę klienta w logistyce można zdefiniować jako wszelkie transakcje zachodzące między czasem złożenia zamówienia a momentem otrzymania gotowych produktów. Zadowolenie klienta jest zbliżone a wręcz tożsame z pojęciem wartości dostarczanej przez logistykę, które można definiować w różny sposób, np. można to pojęcie precyzować przez tak zwaną zasadę "7R" (właściwy towar, we właściwej ilości, we właściwym stanie, po właściwym koszcie, we właściwe miejsce, we właściwym czasie, do właściwego klienta). (abstrakt oryginalny)
Autor przedstawił współczesną strategię obsługi klienta ECR (Efficient Consumer Response – efektywna obsługa klientów) przydatną zwłaszcza na rynku żywności w handlu artykułami spożywczymi, która została już wykorzystana w różnym stopniu również w naszym kraju w sieciach handlowych. Omówione rozwiązania, techniki i technologie od wielu lat funkcjonują w teorii i praktyce życia gospodarczego. Jednak dopiero w ramach strategii ECR przedstawionym koncepcjom marketingowym i logistycznym wyznaczono strategiczny charakter, integrując i koordynując je w ramach zarządzania łańcuchem dostaw. Celem tych przedsięwzięć jest realizacja skutecznej obsługi nabywców.
Sukces rynkowy przedsiębiorstw sektora żywnościowego uzależniony jest między innymi od umiejętności dotarcia z ofertą asortymentową produktów żywnościowych do ostatecznych klientów poprzez sprawne kanały dystrybucji. Dostępność produktów to jeden z podstawowych wymiarów skuteczności marketingowej firm i najważniejszych czynników decydujących o zakupie produktów żywnościowych. Specyfika tych produktów i ich wrażliwość na warunki dystrybucji oznacza potrzebę wykorzystania podejścia partnerskiego do organizacji tych procesów. W pracy, w toku analizy dostępnych rozwiązań zaproponowano koncepcję ECR, jako sposób organizacji tych procesów, dokumentując dodatkowo w oparciu o badania własne przedsiębiorstw sektora żywnościowego. Wdrożenie tej strategii zarządzania w kanałach dystrybucji żywności napotyka jednak na barierę braku zainteresowania ze strony handlu. (abstrakt oryginalny)
first rewind previous Strona / 13 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.