Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 10

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Europejska Nagroda Jakości
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
W artykule przedstawiono firmę Volkswagen Motor Polska z Polkowic - laureata Nagrody Doskonałości EFQM. Omówiono wcześniejsze doświadczenia firmy związane z otrzymywaniem nagród jakości. Opisano proces przygotowania dokumentacji, spotkań z asesorami oraz sam fakt uzyskania tytułu Finalisty Europejskiej Nagrody Jakości.
Trzeci z serii artykuł nt. Modelu EFQM omawia ocenę punktową organizacji. Metodologia EFQM umożliwia uzyskanie zobiektywizowanej, powtarzalnej oceny punktowej w celu mierzenia postępów w rozwoju firmy oraz oceny własnego poziomu na tle najlepszych firm europejskich. Metodologia ta służy również do oceny aplikacji o wyróżnienia i nagrody oparte na Modelu EFQM jak np. Polska Nagroda Jakości, europejskie wyróżnienia EFQM czy też Europejska Nagroda Jakości. (fragment tekstu)
W artykule omówiono znaczenie Polskiej Nagrody Jakości i Europejskiej Nagrody Jakości, bardzo prestiżowych konkursów, ze wskazaniem różnic i podobieństw wśród stosowanych modeli oceny.
W niniejszym artykule zajęto się problematyką funkcjonowania systemu przyznawania nagród jakości Rządu Federacji Rosyjskiej, zwracając zwłaszcza uwagę na podobieństwa i różnice z systemem obowiązującym w krajach europejskich. (fragment tekstu)
Model Doskonałości Europejskiej Fundacji Zarządzania Jakością jest kompleksowym modelem zarządzania, który znalazł szerokie zastosowanie w praktyce. W Europie stosuje go kilkadziesiąt tysięcy firm biznesowych oraz organizacji sektora publicznego. Skuteczne zastosowanie Modelu EFQM wymaga od kadry menedżerskiej zrozumienia zasad doskonałości i wymogów Modelu oraz umiejętności samooceny organizacji i wdrażania działań doskonalących. Czwarta część serii artykułów nt. Modelu EFQM jest adresowana przede wszystkim do menedżerów - praktyków, którzy mają za sobą wdrożenie ISO i chcą wprowadzić swoje organizacje na wyższy poziom europejski.
Standardy jakości ISO oraz model doskonalenia zaproponowany przez Europejską Fundację Zarządzania Jakością dotyczą przede wszystkim jakości zarządzania przedsiębiorstwem, wychodzi się bowiem z założenia, że doskonale zarządzane przedsiębiorstwo będzie oferowało wysokiej jakości produkty i usługi. Potwierdzeniem odpowiedniego poziomu zarządzania jest w przypadku standardów ISO certyfikacja, a w przypadku modelu doskonałości EFQM - przyznanie organizacji jednej z nagród lub wyróżnień Europejskiej Fundacji Zarządzania Jakością. Wyróżnienie EFQM (w tym Europejską Nagrodą Jakości) niesie ze sobą wiele korzyści. Wśród nich wymienia się m.in.: rzeczywistą poprawę jakości produktów i usług, wzrost zadowolenia klientów oraz powiązany z nim wzrost sprzedaży i zysków, poprawę wizerunku przedsiębiorstwa i wzrost zaufania do niego, a także redukcję kosztów. Dodatkowo sam proces starania się o uzyskanie nagrody przynosi wiele korzyści w postaci otrzymania swoistego schematu wdrażania polityki jakości i TQM w organizacji oraz możliwości dokonania oceny faktycznego stanu zarządzania jakością w organizacji. W artykule zaprezentowano podstawowe założenia Europejskiej Nagrody Jakości oraz jej polskiego odpowiednika. Celem opracowania jest także pokazanie stopnia zaawansowania polskich przedsiębiorstw we wdrażaniu zasad przyjętych przy przyznawaniu tych nagród. (abstrakt autora)
W niniejszym artykule omówiono model MBNQA, Deming Prize i EQA, które stały się wzorem dla tworzenia krajowych programów promujących wdrażanie zasad kompleksowego zarządzania jakością. Zwrócono także uwagę na pozostałe czynniki wpływające na rozwój krajowych nagród jakości.
Artykuł na temat kryteriów Europejskiej Nagrody Jakości opracowanych w 1991 roku przez EFQM (European Foundation for Quality Management), przyjętych także przez instytucję Polskiej Nagrody Jakości i Regionalnej Nagrody Jakości.
Artykuł otwiera serię publikacji poświęconych doskonaleniu organizacji przy pomocy Modelu Doskonałości EFQM. Prezentuje Model EFQM i zasady na jakich się opiera oraz uzasadnia jego wybór jako metody doskonalenia organizacji. Omawia również europejski system nagród ze szczególnym uwzględnieniem "Wyróżnienia za zaangażowanie", którego uzyskanie leży w zasięgu możliwości wszystkich dobrze zarządzanych krajowych organizacji. Seria adresowana jest w pierwszym rzędzie do menedżerów - praktyków, którzy maja za sobą wdrożenie ISO 9001 i chcą wprowadzić swoje organizacje na wyższy europejski poziom.
W artykule został podjęty temat jakości zarządzania. Zawarto definicję problemu, przedstawiono jego porównanie z zasadami Modelu Doskonałości EFQM, Modelem Kryteriów Europejskiej Nagrody Jakości oraz zasadami zarządzania jakością w rodzinie norm ISO 9000:2000, a także ukazano związki między determinantami jakości zarządzania.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.