Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 4

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Export of steel products
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Produkcja hutnicza jest jednym z czynników decydujących o poziomie rozwoju gospodarczego kraju. W ostatnich 15 latach nastąpiły na świecie istotne zmiany w strukturze produkcji i zużycia wyrobów hutniczych. Materiał zawiera dane o wielkości produkcji i zużycia stali w świecie, określa też przewidywane tendencje w tej dziedzinie. Przy ogólnym wzroście produkcji stali, w niektórych krajach bowiem miała miejsce głęboka recesja, w innych zaś wzrost koniunktury.
Produkcja stali pomimo stosowania rozmaitych substytutów zajmuje nadal czołową pozycję w Polsce i na świecie. Kryzys gospodarczy, który objął polskie hutnictwo wystąpił także w hutnictwie światowym. Miał on charakter strukturalny. Ostatnio na rynkach światowych obserwuje się ożywienie i wzrost popytu na wyroby hutnicze. W artykule zawarto również w układzie tabelarycznym podstawowe dane dotyczące produkcji hutniczej w kraju.
Artykuł przedstawia historię sukcesu polskiego producenta konstrukcji stalowych Pimont. Początkowo firma miała charakter małego rodzinnego warsztatu, który w ciągu 5 lat zmienił się w przedsiębiorstwo zatrudniające ok. 70 osób i generujące roczne obroty w kwocie ponad 2 mln euro.
Powszechnie uważa się, że branże takie jak hutnictwo czy górnictwo należą do przeszłości, że bez pomocy państwa sobie nie poradzą, że muszą być nierentowne. Mimo niekorzystnych trendów światowych, huty w Polsce i innych krajach Europy Środkowej nie stoją na straconej pozycji. Wraz z wejściem Polski do Unii ujawni się bowiem ukryty dotąd popyt na infrastrukturę i budownictwo. Polska uzyska też lepszy dostęp do rynków rozwijających się i wspólnego rynku UE. Co jednak ważniejsze, zintegrowane huty mogą liczyć na zainteresowanie zagranicznych inwestorów. Majątek polskich hut jest bowiem w wielu przypadkach w pełni zamortyzowany, co obniża koszty produkcji.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.