Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 4

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Fear of missing out (FOMO)
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Celem artykułu jest identyfikacja zmian zachodzących w społeczeństwie Tajlandii, dotyczących korzystania z mediów społecznościowych przed pandemią COVID-19 oraz w trakcie jej trwania. Tajlandia uznawana jest za jedno z najbardziej dynamicznie rozwijających się państw Azji Południowo-Wschodniej. Wzrost liczby ludności z dostępem do Internetu w ostatnich latach przyczynia się do atrakcyjności kraju jako obiektu badań nad znaczeniem mediów społecznościowych wśród ludności. Badanie zostało przeprowadzone za pomocą ankiet internetowych oraz wywiadów skierowanych do Tajlandczyków posiadających konta w serwisach społecznościowych. Uzyskane wyniki pozwoliły na sformułowanie wniosków dotyczących wzrostu zależności człowieka od przestrzeni wirtualnej spowodowanych m.in. pandemią. Średni dzienny czas spędzany w przestrzeni wirtualnej uległ znacznemu wydłużeniu ze względu na wprowadzenie ograniczeń w przemieszczaniu się czy zmianę formy pracy. Wyszukiwane przez Tajlandczyków informacje dotyczą pandemii. Respondenci przeprowadzonego badania nie uważają się za osoby uzależnione bądź spędzające zbyt wiele czasu na korzystaniu z Internetu. Wnioski z przeprowadzonych badań są istotne dla sklepów internetowych, ponieważ wskazują najbardziej popularne media społecznościowe oraz poszukiwane informacje. Nie mniej ważne jest zwrócenie szczególnej uwagi na przyszłe problemy społeczeństwa z możliwymi uzależnieniami oraz zjawiskiem FOMO.(abstrakt oryginalny)
2
Content available remote Magdalena Szpunar. Kultura cyfrowego narcyzmu
100%
Jest bardzo wątpliwe, czy pierwsi użytkownicy internetu przypuszczali, że w przyszłości ślady ich medialnej konsumpcji wpiszą się w coś na kształt kultury cyfrowego narcyzmu. Tymczasem nowa książka Magdaleny Szpunar, zatytułowana właśnie "Kultura cyfrowego narcyzmu", w syntetyczny sposób prezentuje polskiemu czytelnikowi narrację o kulcie ja, dostrzegalnym dzięki wykorzystaniu aktualnie dostępnych mediów. Autorka jest pracownikiem naukowym na Wydziale Humanistycznym Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, gdzie prowadzi badania z zakresu socjologii internetu, metodologii badań internetowych oraz medioznawstwa. Podobnie jak w swoich poprzednich publikacjach, również w obecnej podejmuje się analizy aktualnych fenomenów związanych ze zmianami w użytkowaniu mediów. Tym razem, chociaż pozostaje w obszarze świata cyfrowego, bierze pod lupę problem na pograniczu mediów, psychologii i etyki. Kultura cyfrowego narcyzmu porusza tematykę ciemnej strony zdobyczy współczesnej komunikacji. Autorka omawia bowiem nowe formy zachowań jednostek w świecie mediów, których spersonalizowany wymiar implikuje koncentrację na ja. Na kolejnych stronach Szpunar prezentuje m.in. zjawiska takie jak oversharing, narcissurfing czy FOMO. Nie poprzestaje jednak tylko na opisie, lecz podejmuje próbę odpowiedzi na pytanie o przyczyny i konsekwencje narcyzmu postępującego dzięki mediom. Monografia w przejrzysty sposób prezentuje specyfikę tego zjawiska oraz czynniki, które stanowią jego naukowe podłoże . Wychodząc od różnych ujęć narcyzmu, Szpunar kieruje uwagę w stronę jego odmiany pojmowanej kulturowo-społecznie, co tłumaczy też jako transmisję pojęcia "z rozumienia indywidualistycznego w obszar zbiorowości i generowanej przez nią kultury". Czyni to ze sporą erudycją, odwołując się do licznych interpretacji klasycznego mitu, jak również do narcystycznej inklinacji analizowanej w literaturze z zakresu nauk społecznych i humanistyki. (fragment tekstu)
The pervasive and omnipresent penetration of the Internet in our lives is inevitably changing our behaviour and the financial industry as such. This study discusses the psychological phenomenon known as the 'Fear of Missing Out' (FOMO) by elucidating its psychological basis and definition and why and how its effects are amplified under the influence of social media and social trading media. The study will demonstrate how FOMO and human interaction with social media and social trading networks can lead to irrational decision-making, financial risk-taking, and harm to personal and family wealth and psychological well-being. It emphasizes the importance of recognizing these effects and making more rational and informed choices in trading and invest-ment to avoid gambling behaviour, copy investing, and trading, following the traders in the social trading network, which leads to excessive risk-taking. This study aims to utilize the advancements in behavioural finance and neural processes to explain the mechanism and impact of FOMO, try-ing to give a basis to safeguard individual e-traders from financial market errors and protect their personal and family wealth (original abstract)
Cały grudzień w Polsce jest okresem intensywnej sprzedaży we wszystkich sektorach B2C, co wiąże się z wysyłaniem dużej liczby e-mailingów. Warto wyprzedzić konkurencję i zorganizować wyprzedaż wcześniej, aby trafić do klientów, zanim ich skrzynki pocztowe przepełnione zostaną świątecznymi ofertami. W okresie Świąt Bożego Narodzenia e-mail marketing może bowiem w sposób znaczący wspomóc działania sprzedażowe firm, pod warunkiem jednak, iż będzie wykorzystywany rozsądnie a metody skutecznego dotarcia do konsumentów będą przemyślane. Jedną z nowatorskich metod jest promocja z wykorzystaniem efektu FOMO (fear of missing out). (abstrakt autora)
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.