Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 13

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Film financing
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
W oparciu o statystyki dotyczące udziału telewizji publicznej w produkcji filmowej stwierdzono, że najmocniejszym partnerem TVP za prezesury Roberta Kwiatkowskiego stała się firma Heritage Films (HF). Zwrócono uwagę, że telewizja publiczna zlecała produkcję za miliony złotych i brała na siebie ryzyko, natomiast Heritage Films zgarniał marżę od przerobu.
Omówiono wytyczne Komisji w zakresie stosowania pomocy państwa dla kinematografii, poruszono kwestię ochrony europejskiego dziedzictwa audiowizualnego i jego wykorzystywanie, oraz kwestie podatkowe.
3
Content available remote Finansowanie kultury w Polsce ze źródeł publicznych
75%
Celem artykułu jest zanalizowanie źródeł i skali publicznego finansowania kultury w latach 2005-2014. Nie ma niestety precyzyjnych danych o całkowitych kwotach wydatków publicznych na kulturę do roku 2009. Dopiero dla lat późniejszych znane są dość dokładne szacunki rozmiarów i kierunków publicznego finansowania kultury, pochodzące głównie z obliczeń Najwyższej Izby Kontroli, publikowanych w kolejnych analizach wykonania budżetu państwa.(fragment tekstu)
Autor jest doktorem prawa Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katedrze Prawa Cywilnego i Prawa Międzynarodowego, a samo opracowanie to skrócona i przeredagowana wersja jego pracy doktorskiej. W zamierzeniu ma ono możliwie najpełniej odzwierciedlić problematykę umów o rozpowszechnianie na tle prawa polskiego oraz wskazać granice ochrony prawnej podmiotów uczestniczących w produkcji i rozpowszechnianiu dzieł filmowych. Autor przedstawia też rozwiązania z wybranych krajów europejskich oraz regulacje unijne. (fragment tekstu)
Autor omówił problem kosztów tworzenia filmów pełnometrażowych w Polsce. W Ameryce filmy powstają za budżety 200-300 tysięcy dolarów, podczas gdy w Polsce koszty te oscylują w granicach 3-4 milionów złotych. Autor w artykule omówił ograniczenia występujące w polskiej kinematografii oraz jej przyszłość. Na koniec zwrócił również uwagę na to, że dzięki małym wydawnictwom proces wydawniczy znacznie się skrócił i spadły jego koszty, więc może przyszłość polskiej kinematografii zmienią małe, niezależne i dynamiczne instytucje.
W Raporcie dotyczącym sytuacji polskiej kinematografii przedstawiono symptomy kryzysu, omówiono jak radzą sobie producenci, którzy pomimo trudnej sytuacji nie rezygnują z prac nad nowymi filmami, przybliżono problem finansowania kina na świecie, podjęto próbę odpowiedzi na pytanie czy jest szansa na uzdrowienie polskiego filmu przy pomocy przemyślanych i dobrze kontrolowanych dotacji państwowych.
Artykuł koncentruje się na produkcji filmowej w Polsce, jak i realizacji polskich i zagranicznych filmów w kinach. Analiza obejmuje okres od początku polskiej kinematografii w 1896 roku, przez lata przed i po II wojnie światowej. Przedstawiono podstawowe dane dotyczące produkcji filmu, sieci kin, seansów, jak i widzów. Badanie koncentruje się na danych dotyczących rozwoju technicznego produkcji filmowej, jak również dostawy i odbioru filmów.
Celem artykułu jest wskazanie roli Regionalnych Funduszy Filmowych w zrównoważonym rozwoju regionu. W analizie pomogła charakterystyka funduszy oraz identyfikacja korzyści płynących z ich utworzenia i funkcjonowania w danym regionie. Analizowane i poddane syntezie dane pochodzą ze sprawozdań GUS, samorządów lokalnych i Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Zrównoważony rozwój regionu jest efektem działań samorządów lokalnych oraz inicjatyw społeczeństwa. Aby pobudzić rozwój rynku filmowego w Polsce, powstały Regionalne Fundusze Filmowe, które są inicjatywami władz samorządowych. Istnienie 12 funduszy poprawiło system finansowania produkcji filmowych, a dla regionów stały się one przepustką dla zrównoważonego rozwoju dzięki wzmożonym strategiom promocyjnym i działaniom społeczno-gospodarczym.(abstrakt oryginalny)
W artykule omówiono miejsce filmu w polityce kulturalnej oraz bariery w powstawaniu produkcji filmowych. Następnie przedstawiono organizmy wspierające rozwój kinematografii oraz fundusze i programy międzynarodowe. Opisano również fundusze narodowe i regionalne, wspierające kinematografię.
Aim/purpose - The research aims to identify and evaluate factors impacting the implementation of an agile approach in a crowdfunding project with a goal to fund a film. Design/methodology/approach - The research was conducted in March-April 2018, and based on qualitative methods of gathering data from the Polish market. Findings - We point to the two groups of factors impacting whether or not a film team can implement the agile approach in a crowdfunding project: 1) the first group of factors refers to the iterative testing of 'the work produced' during the project, including testing of final film elements; 2) the second group of factors refers to team management such as team goal, team engagement and communication, and conflicts between team members. The findings indicate that a potential transition to the agile approach would require significant adjustments of the current methods of conducting film projects. (original abstract)
Na początku artykułu przedstawiono korzyści, jakie oferuje technologia kina cyfrowego. Porównano dynamikę wzrostu liczby sal cyfrowych w USA i Europie. Przedstawiono problemy związane z finansowaniem cyfryzacji oraz omówiono model finansowania cyfryzacji w USA. Na koniec krótko omówiono projekty cyfryzacji w Wielkiej Brytanii i Norwegii.
Paradoksalnie producent zwykle jest tylko pozornie zainteresowany powodzeniem filmu, raczej interesuje się zwiększaniem jego kosztów. Większość firm producenckich nie inwestuje zresztą swojego kapitału w produkcję filmową i nie ma udziału w zyskach. Nie licząc kilku "superprodukcji", znaczna część środków na kręcenie filmów fabularnych pochodzi z dotacji Komitetu Kinematografii oraz telewizji publicznej. Okazuje się zatem, iż nadal pośrednio na finansowanie produkcji filmowej składają się wszyscy podatnicy.
13
Content available remote Analiza interesariuszy polskiego rynku filmowego
51%
Rynek filmowy staje się coraz bardziej przyjaznym środowiskiem dla przedsiębiorców i inwestorów. Film jest nie tylko przyjemną rozrywką dla społeczeństwa, lecz również sposobem na biznes. Przedsiębiorstwa oferujące różnorodne usługi są nieodłącznym elementem rynku filmowego. Niezbędne okazuje się również profesjonalne podejście do produkcji, dystrybucji, a także odpowiednia promocja. Przedstawiony zarys historii polskiej kinematografii pozwala lepiej zrozumieć mechanizmy rządzące obecnie na rynku filmowym. Celem artykułu jest analiza interesariuszy polskiego rynku filmowego, przedstawienie, jak funkcjonują podmioty gospodarcze odpowiedzialne za rozwój polskiego filmu. Zbadano, w jaki sposób filmowcy pozyskują fundusze na realizację swoich projektów. Analizie poddano frekwencję kinową polskich filmów na przestrzeni kilku ostatnich lat w porównaniu z premierami produkcji zagranicznych. Ukazane zostały znaczące korzyści, jakie odniesiono na rynku filmowym. Przedstawiono również działalność instytucji wspierających polską kinematografię, opisując zasady ich funkcjonowania na rynku filmowym.(abstrakt oryginalny)
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.