Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 11

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Financial Services Action Plan (FSAP)
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Financial Services Action Plan to szczegółowy plan działań w zakresie usprawnienia integracji europejskiego rynku finansowego przedstawiony przez Komisję Europejską w 1999 roku. Przybliżono cele strategiczne FSAP, stan ich realizacji. Omówiono kształt europejskiego rynku finansowego w okresie realizacji FSAP oraz plan działań po zakończeniu realizacji FSAP.
W styczniu 2009 roku minęło 10 lat od wprowadzenia w krajach UE i do obrotu międzynarodowego euro. W artykule przeanalizowano przesłanki oraz efekty wprowadzenia wspólnej waluty. Podjęto również próbę odpowiedzi na pytanie, jakie perspektywy ma waluta europejska.
3
Content available remote Unia rynków kapitałowych - uwagi w dyskusji
75%
Unia rynków kapitałowych jest jednym z projektów, którego realizacja ma poprawić konkurencyjność gospodarki Unii Europejskiej. Projekt ten jest kolejną próbą pogłębienia integracji rynków kapitałowych w UE, a dotąd podejmowane wysiłki zakończyły się połowicznym sukcesem. Warto zadać pytanie, czy nie jest to rezultatem niechęci krajów UE, które wynikają z ich obaw i wątpliwości związanych z konsekwencjami ustanowienia unii. Kraje UE są przede wszystkim zainteresowane sytuacją własnych gospodarek, pojawia się zatem konflikt: interes krajowy versus ponadnarodowy. Celem artykułu jest analiza okoliczności pogłębiania integracji europejskich rynków kapitałowych w kontekście budowy unii rynków kapitałowych. (abstrakt oryginalny)
W opracowaniu omówiono cele i zadania zawarte w Planie działania w zakresie usług finansowych (Financial Service Action Plan, FSAP) przedstawionym przez Komisję Europejską w maju 1999 r. Przybliżono przebieg realizacji FSAP oraz jego wpływ na europejskie rynki finansowe.
Financial Services Action Plan (FSAP) - Plan działania w zakresie usług finansowych miał znieść przeszkody stojące na drodze powstania jednolitego rynku finansowego w ramach Unii Europejskiej. Termin realizacji FSAP określono na koniec 2005 roku. W artykule podjęto próbę odpowiedzi na pytania: czy FSAP spełnił pokładane w nim nadzieje, czy rynek finansowy UE przesunął się na wyższy poziom integracji oraz jakie działania powinny zostać podjęte w kolejnym etapie? W celu odpowiedzi na to ostatnie pytanie przedstawiono zamierzenia dotyczące polityki realizowanej w odniesieniu do sektora usług finansowych UE w latach 2005-2010 zawarte w przygotowanej prze Komisję Europejską "Zielonej Księdze".
Przedstawiono ewolucję jednego z głównych segmentów rynku finansowego, tj. rynku kapitałowego. Podjęto próbę analizy, jakie mogą być negatywne skutki wprowadzenia nowych regulacji, w szczególności czy mogą one doprowadzić do dezintegracji rynku oraz do fragmentacji obrotu. Zwrócono szczególną uwagę na ten segment rynku finansowego ze względu na bardzo dynamiczne zmiany zachodzące na rynku kapitałowym w ciągu ostatnich kilkunastu lat oraz stworzenie praktycznie całkowicie nowej infrastruktury regulacyjnej wspólnego rynku kapitałowego UE.
Po latach kompleksowych przygotowań i debat nad projektami dyrektyw, rozporządzeń i standardów Unia Europejska przystępuje do powołania do życia zintegrowanego rynku finansowego. Artykuł traktuje o implementacji Financial Services Action Plan (FSAP) w krajach członkowskich.
Niniejsze opracowanie stanowi przegląd uregulowań UE w zakresie zwiększenia transparentności rynków i działania firm. (fragment tekstu)
Celem opracowania jest przedstawienie zakresu reform rynku finansowego dokonanych w UE, ustosunkowanie się do kwestii w jakim stopniu zmiany te przyczyniły się do perspektywicznej poprawności I przejrzystości rynku. Ponadto przedstawione zostaną pożądane kierunki dalszych reform. (fragm. tekstu)
W opracowaniu omówiono takie zagadnienia jak: powstanie wspólnej waluty w Unii Europejskiej, wpływ euro na integrację rynków finansowych (wzrost konkurencji na rynkach finansowych, zmiany w poszczególnych segmentach rynku finansowego w zwiazku z wprowadzeniem wspólnej waluty, bariery integracji rynków finansowych).
W artykule omówiono siły, które są barierą dla pełnego dostosowania polskiej bankowości do standardów unijnych. Podzielono je na pięć głównych czynników: skala działania, przewagi kosztowe, wymagania kapitałowe, regulacje, zróżnicowanie oferty, brak jednolitości w obowiązujących regulacjach.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.