Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 12

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Fizyczna dystrybucja towarów
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Zmiany strukturalne w gospodarce rynkowej powodują konieczność podjęcia działań ułatwiających wzajemną współpracę państw między innymi w zakresie wymiany towarów i rozszerzania rynków zbytu. Realizacja tych zadań napotyka w praktyce często na szereg trudności. Eliminowanie tych trudności jest jednym z głównych zadań spedytora. Współczesny odbiorca usług transportowych oczekuje od ich organizatora i realizatora zapewnienia w pierwszej kolejności: - niezawodności realizacji zlecenia, - elastyczności reagowania na zmiany zachodzące w wielkości jego produkcji, - szybkiej realizacji zlecenia, - wysokiej jakości wykonywanych usług, - konkurencyjnego poziomu stawek za realizowane usługi. Ponadto narastające naciski na ochronę środowiska naturalnego, zatłoczenie dróg samochodowych i rozwój konteneryzacji powodują konieczność wprowadzania nowych usług i coraz częstsze wchodzenie przez spedytora w rolę operatora przewozów kombinowanych (szynowo-drogowych). Aby przewozy kombinowane mogły w pełni zaspokoić oczekiwania aktualnych i potencjalnych klientów wymagają zintegrowanych działań w zakresie. Pięć razy w tygodniu realizowane jest połączenie relacji Kolonia Neuss- -Pruszków dla przewozu głównie nadwozi wymiennych. Oprócz tego przewozy kontenerów, nadwozi wymiennych i naczep siodłowych realizowane były grupami wagonów lub pojedynczymi wagonami w różnych relacjach, np. piętnaście wagonów z jednostkami ładunkowymi przewożono codziennie na trasie Gliwice-Udine w północnych Włoszech (wagony były dołączane do pociągu międzynarodowego w Zebrzydowicach), poza tym były oferowane połączenia z różnych terminali w Polsce do terminali niemieckich, włoskich, austriackich, belgijskich i holenderskich; Dzięki współpracy z UIRR i Intercontainerem możliwe są przewozy jednostek ładunkowych dokonywane w sieci kolejowej całej Europy. O stopniu wykorzystania tych możliwości decyduje jednak istniejąca podaż ładunków, określona konkretną liczbą jednostek ładunkowych. (fragment tekstu)
Opracowanie zawiera omówienie roli kanałów dystrybucyjnych w przedsiębiorstwie w fizycznym przemieszczaniu towarów między producentem a jego nabywcą. Przedstawiono klasyfikację kanałów i zaprezentowano zastosowanie metody analityczno-punktowej do oceny ich skuteczności. (oryg. streszcz.)
W artykule scharakteryzowano modele zadań transportowych, bez wskazania sposobu ich rozwiązania.
Zdefiniowano elementy składowe logistycznego systemu dystrybucji towarów takie jak: transport, magazynowanie, formowanie zapasów, opakowalnictwo, kształtowanie jednostek ładunkowych itd. Szczególną uwagę poświęcono podsystemowi opakowalnictwa i jego funkcjom w ujęciu logistycznym.
Przedstawiono istotę procesów dystrybucji i ich miejsce w systemie obsługi rynku a także pojęcie, rodzaj i wybór kanałów dystrybucji, organizację systemów dystrybucji, ocenę funkcjonowania kanałów dystrybucji.
Realizacja marketingowej koncepcji działania firmy polega nie tylko na wykonywaniu określonych czynności w procesie tworzenia produktów. Jej nieodłącznym, a zarazem bardzo ważnym składnikiem jest dostarczenie produktów odbiorcom. Warunkiem osiągania celów ustalonych w dziedzinie sprzedaży jest więc to, aby wytworzony produkt był zaoferowany konsumentowi zgodnie z jego potrzebami, a więc w odpowiedniej formie oraz we właściwym czasie i miejscu. Spełnienie tego warunku oznacza podjęcie pewnych działań i zastosowanie określonych instrumentów składających się na jeden z elementów marketingu-mix, jakim jest dystrybucja towarów. (abstrakt oryginalny)
Artykuł poświęcono zagadnieniu doskonalenia zarządzania łańcuchem dostaw zarówno wewnątrz przedsiębiorstwa, jak i na styku powiązań firmy z otoczeniem. Omówiono innowacyjne rozwiązania w dostawach towarów. Zwrócono uwagę na konieczność radykalnej zmiany form współpracy handlu z przemysłem. Na zakończenie przedstawiono tendencje rozwoju systemów dystrybucyjnych w Polsce.
W praktyce do wyznaczania trasy przejścia przez magazyn w procesie kompletacji zamówień stosowane są heurystyki, których niewątpliwą zaletą jest łatwość wdrożenia skutkująca mniejszą liczbą pomyłek podczas realizacji procesu pobrań towarów. W artykule analizie poddana została najczęściej stosowana w praktyce heurystyka, służąca do wyznaczania trasy - heurystyka s-shape. Skonfrontowano podejście analityczne i symulacyjne do wyznaczania średnich czasów kompletacji zamówień w magazynach o niestandardowym układzie strefy kompletacji. Autorzy wyprowadzają wzory matematyczne pozwalające na oszacowanie przeciętnego dystansu pokonywanego przez magazyniera podczas jednego przejścia komplementacyjnego. Proponowane wzory w swych założeniach uwzględniają pobieranie towarów o różnych współczynnikach rotacji. Takie podejście daje możliwość poszukiwania optymalnego ułożenia towarów w magazynie (minimalizującego oczekiwany czas kompletacji zamówień)(abstrakt oryginalny)
Celem artykułu jest eksploracja wpływu odczuwanej przez konsumenta prywatności w trakcie procesu zakupowego na postrzeganie kanału zakupu przez konsumenta i jego zachowania w nim. Artykuł prezentuje wyniki własnych badań ilościowych i jakościowych. Poziom obaw dotyczących prywatności jest istotnie wyższy w kanale wirtualnym. Znaczenie prywatności rośnie wraz z wiekiem badanych, maleje wraz ze wzrostem dochodu, a wyższy wiek i niższy dochód odpowiadają najwyższym poziomom wspomnianych obaw w kanale wirtualnym, gdzie dodatkową rolę odgrywa osobista innowacyjność w dziedzinie technologii informacyjnych. Młodzi konsumenci nie postrzegają kwestii prywatności jako czynnika zniechęcającego do zakupu w kanale wirtualnym, raczej obawiając się jej braku w kanale fizycznym, a postrzegana prywatność i bezpieczeństwo zakupu są dla nich niezależne od siebie.(abstrakt oryginalny)
W artykule przedstawiono najważniejsze trendy w konsumpcji i handlu detalicznym owoców i warzyw oraz wynikające z nich zmiany w marketingu tych produktów w Polsce. Zmieniające się preferencje konsumentów oraz współpraca z nowoczesnymi kanałami dystrybucji wymuszają na producentach zmiany zarówno na poziomie produkcji, jak i w marketingu, w tym w szczególności wdrażanie systemów zarządzania jakością. W artykule omówiono zmiany w strukturze i organizacji gospodarstw w sektorze owocowo-warzywnym w Polsce. (abstrakt oryginalny)
Przedmiotem opracowania jest transport morzem jako wyłączne zadanie przewoźnika konwencjonalnego w relacji bezpośredniej, a w szczególności rola operatora kontenerowego i realizacja koncepcji usługi totalnej (kompleksowej).
Przedstawiono przyczyny przekształceń w organizacji systemów dystrybucji, a także koncepcję efektywnej strategii obsługi klienta "Efficient Consumer Response (ECR)", opracowaną w USA i wprowadzoną do Europy od 1994 roku. Koncepcja ta jest zbiorem współczesnych procedur zarządzania wspomaganych komputerowo, ale także filozofią zarządzania przepływami fizycznymi polegającą na współpracy w obrocie towarowym dla pełnego zaspokojenia potrzeb klienta. Zdaniem Autora koncepcja ta daje podstawy do stworzenia nowych możliwości współpracy pomiędzy tradycyjnie konfliktowymi partnerami tj. handlem i przemysłem.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.