Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 5

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Government program Meal for those in need
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
1
Content available remote Pomoc państwa w zakresie dożywiania dzieci i młodzieży w Polsce
100%
Od wielu lat obserwuje się w Polsce rosnący problem niedożywienia. Zja-wisko to na szerszą skalę zaczęło być widoczne wraz z postępującymi procesami trans-formacji systemowej. Obecnie około 2 mln osób żyje w skrajnym ubóstwie, a 5 mln zmaga się z trudnymi warunkami życiowymi. W Polsce częściej ubóstwem ekonomicz-nym zagrożeni są ludzie młodzi, w tym dzieci. W 2013 r. dożywianiem objęto 162 tys. uczniów, tj. 7,4% wszystkich uczniów, a 11% potrzebujących dzieci nie zostało objętych programem dożywiania, z powodu braków środków. Celem pracy jest zaprezentowanie programu rządowego dotyczącego dożywiania ludności, w tym dzieci i młodzieży w Polsce, oraz wyników tej pomocy. W artykule zostaną wykorzystane dane Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej dotyczące programów pomocowych, a także dane pozyskane z wydawnictw GUS.(abstrakt oryginalny)
Autorzy przedstawili wybrane aspekty organizacji dożywiania dzieci w szkołach podstawowych województwa mazowieckiego w 2004 roku na tle aktualnego stanu prawnego w tym zakresie (rządowy program "Posiłek dla potrzebujących"). Stwierdzili, że w 2004 roku 94% szkół prowadziło dożywianie uczniów, z którego przeciętnie korzystało 40% dzieci w szkołach miejskich i 57% w wiejskich. Około 30% uczniów korzystało z posiłków bezpłatnie lub po obniżonej cenie.
Na Dolnym Śląsku na koniec roku 2009 funkcjonowało 2210 przedsiębiorstw z kapitałem zagranicznym. Firmy te zatrudniały łącznie ponad 130 tys. osób. Przedstawiona w artykule analiza wyników finansowych tych przedsiębiorstw pokazała, iż uzyskują one znaczne przychody, które przekładają się na osiąganie przez wiele z nich wysokich zysków (w 2009 r. 47% z nich osiągnęło dodatni wynik finansowy). Celem głównym wdrażanego przez rząd programu wspierania inwestycji o istotnym znaczeniu dla gospodarki polskiej na lata 2011-2020 ma być wzrost innowacyjności oraz konkurencyjności polskiej gospodarki. Planowana kwota do wydania z budżetu państwa wynosi 727 mln zł, które wypłacane będą jako wsparcie z tytułu kosztów tworzenia nowych miejsc pracy oraz kosztów inwestycji. (abstrakt oryginalny)
4
Content available remote Rządowe programy dożywiania
75%
Dożywianie stanowi jedną z form pomocy społecznej, świadczonej przez gminy jako obowiązkowe zadanie własne. Ze względna na skalę potrzeb, gminy w realizacji tego zadania są wspierane przez rząd. W poniższym opracowaniu przedstawiono: - genezę powołania rządowego programu dożywiania, realizowanego na podstawie ustawy z dnia 29 grudnia 2005 r. o ustanowieniu programu wieloletniego "Pomoc państwa w zakresie dożywiania", - najważniejsze dane i informacje dotyczące jego realizacji w latach 2006-2009 oraz kontynuacji przewidzianej na lata 2010-2013. (abstrakt oryginalny)
W artykule zbadano bezpośredni wpływ wprowadzenia programu świadczeń Rodzina 500+ na podaż pracy gospodarstw domowych w Polsce. Ze względu na uniwersalny charakter programu standardowe metody ewaluacji programów mogą zwracać niezgodne oszacowania. W celu zachowania pożądanych własności statystycznych w artykule zaproponowano nowe podejście łączące strategię estymacji difference-in-difference (DID) z wagami bilansującymi rozkłady zmiennych towarzyszących (tzw. CBPS, Imai, Ratkovic [2014]). Podejście to rozwiązuje potencjalne problemy z brakiem spełnienia równoległych trendów, a także zmniejsza skalę obciążenia wynikającego z różnic pomiędzy jednostkami pobierającymi i niepobierającymi świadczeń. Wyniki wskazują na zaniedbywalny wpływ programu na podaż pracy w kwartałach następujących bezpośrednio po wprowadzeniu programu. (abstrakt oryginalny)
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.