Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 7

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  HTML Programming Language
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyszukiwarki internetowe są narzędziami, które za pomocą wbudowanych mechanizmów i algorytmów pozwalają na ogarnięcie przez człowieka ogromnego zbioru dokumentów, jakim jest Internet. Wyszukiwarki składają się z trzech elementów: pająka, indeksu oraz interfejsu wyszukującego, zazwyczaj strony WWW. Pająk to robot sieciowy wykorzystywany do zbierania informacji ze stron internetowych i baz danych w sieci. W uproszczony sposób można powiedzieć, że pająk gromadzi informacje znalezione w Internecie zapisując je w indeksie. Dane te wykorzystywane są następnie podczas samego procesu poszukiwania określonych fraz przez użytkownika. Celem niniejszej pracy było stworzenie przykładowego pająka, pobierającego z dokumentów HTML informacje na temat poprawności ich budowy oraz liczebności zawartych w nich elementów. W artykule został przedstawiony projekt oraz implementacja wspomnianego pająka. (abstrakt oryginalny)
W artykule zaproponowane zostało wykorzystanie znacznika języka HTML do inkluzji fragmentów innych dokumentów stworzonych zgodnie ze standardem XHTML. Obecne specyfikacje języka HTML/XTML (np. XHTML 1.1) przewidują używanie modułu OBJECT tylko w celu dołączania grafiki, animacji, dźwięku, aplikacji, ewentualnie pełnych dokumentów tekstowych.Kolejne specyfikacje języka HTML/XHTML używanego do tworzenia dokumentów WWW są poprawiane i wzbogacane o nowe elementy, ale żadna z nich, włączając w to istniejącą w fazie założeń specyfikację XHTML 2.0, nie daje możliwości stworzenia dokumentu złożonego z fragmentów innych. Takie ograniczenie pozostaje w niezgodzie z założeniami teoretycznymi hipertekstu przedstawionymi w latach 60 dwudziestego wieku przez T. Nelsona.Inkluzja fragmentów dokumentów pozwoli na pełniejsze wykorzystanie istniejących treści, dlatego autor zaleca rozszerzenie funkcjonalności modułu Object w kolejnych wersjach XHTML. (abstrakt oryginalny)
Testy, quizy, zadania to w procesie nauczania zdalnego - obok zasadniczych treści oraz środków komunikacji i wymiany informacji między uczestnikami (tj. fora, czaty, warsztaty, blogi, wiki) - najważniejsza część szkolenia. To one z jednej strony umożliwiają sprawdzenie, czy i w jakim stopniu student zrozumiał materiał, z drugiej zaś, jeśli są dobrze skonstruowane, samemu studentowi pomagają ten materiał zrozumieć. Są też dla wykładowcy środkiem weryfikacji, czy zastosowana metoda wykładu lub prowadzenia zajęć trafia do studentów (nie mówiąc o formalnym zaliczaniu ćwiczeń). Bywają wreszcie narzędziem do sprawdzenia kompetencji kandydata na uczestnika kursu, by móc określić właściwie jego profil i ścieżkę kształcenia, czy chociażby zakwalifikować go do grupy o odpowiednim dla niego stopniu zaawansowania. Platforma e-learningowa daje oczywiście w tej dziedzinie dużo większe możliwości niż stosowanie papierowych wersji quizów. Moodle, najpopularniejsza w tej chwili platforma e-learningowa w Polsce (ponad 700 oficjalnie zarejestrowanych instalacji), również charakteryzuje się rozbudowaną opcją quizów. Twórcy Moodle przewidzieli możliwość importu quizów utworzonych na innych platformach i w różnych formatach, także w tych nieznanych Moodle'owi (jest to jeden z elementów wyróżniających Moodle wśród innych platform). (abstrakt oryginalny)
Celem niniejszego artykułu jest zaprezentowanie charakterystycznych problemów oraz ich rozwiązań w Systemach Zarządzania Treścią (CMS) związanych z prowadzeniem witryn internetowych. Główną część artykułu stanowi opis stworzonego przez autora przykładowego systemu. Przedstawiono przegląd kilku wybranych, istniejących produktów. Wprowadzenie do implementacji stanowi przegląd wymagań stawianych projektowanemu systemowi oraz jego funkcjonalności. Część opisująca proces tworzenia obejmuje charakterystyką poszczególnych modułów składowych ograniczoną do przedstawienia najbardziej ciekawych mechanizmów. (abstrakt oryginalny)
W artykule dokonano przeglądu metod dynamicznego udostępniania danych w sieciach rozległych. Omówiono dostęp do baz danych za pomocą interfejsu CGI, API, wtyczek serwerowych z wykorzystaniem techniki programowania rozproszonego oferowanego w Javie oraz inne rozwiązania, takie jak Oracle Web Server czy Microsoft Internet Database Connector.
Rozwój sieci komputerowych przyczynił się budowania rozległych systemów komputerowych. Systemy te można zarządzać zdalnie przy pomocy wyspecjalizowanych aplikacji. Pojawienie się w ostatnich latach systemu operacyjnego Android spowodowało rozbudowanie branży informatycznej o tworzenie aplikacji na platformy mobilne. Aplikacje te znalazły zastosowanie wróżnych gałęziach przemysłu, w tym w przedsiębiorstwach logistycznych. Z tego powodu w niniejszym artykule przedstawiono zasady projektowania aplikacji mobilnych do pracy w chmurze internetowej. Zaproponowano aby komunikacja odbywała się za pomocą protokołu komunikacyjnego HTTP, dobrze znanego przy przeglądaniu treści informacji w Internecie. Jako środowisko do projektowania aplikacji mobilnych wybrano Android Studio oraz Delphi XE6.(abstrakt oryginalny)
Effective management is dependent on information which in the environment of Virtual organization is called intelligent information. The intelligent retrieval is pmcessedfrom multidhnensional network databases. (author's abstract)
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.